Nowa pozycja ksiązkowa o druku 3D - Buduję swoją pierwszą drukarkę 3D

Nowości i informacje ze świata druku 3D.
tig33r
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 629
Rejestracja: 15 lip 2017, 16:07
Drukarka: Hypercube Evolution
x 100

Re: Nowa pozycja ksiązkowa o druku 3D - Buduję swoją pierwszą drukarkę 3D

Post autor: tig33r »

To czy znajduje się tam coś wartościowego czy nie to jest inna rzecz. Ja tylko mówię o tym, że to całkiem normalna cena.
mareksm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 23 lis 2018, 09:59

Re: Nowa pozycja ksiązkowa o druku 3D - Buduję swoją pierwszą drukarkę 3D

Post autor: mareksm »

Drodzy koledzy i koleżanki!

Domyślam się, że dla wielu profesjonalistów jakim z pewnością jesteście, w/w książka stanowi zasób wiedzy, który z pewnością dziś macie w "głowie" lub w jednym "paluszku". Jednak chciałem tylko zaznaczyć, że prace nad jej stworzeniem trwały prawie 2 lata. Chcielibyśmy aby zapewne książka była kompendium wiedzy, które dziś można posiąść czytając różne fora, oglądając różne poradniki YT itp. To fakt, mogłaby pojawić się na rynku o kilka lat wcześniej, jednak patrząc na młode pokolenie, które dziś znajduje się w szkołach średnich, drukarkę 3D widziało zapewne w TV, na jakiś targach lub za przysłowiową "szybką". Wiele młodych osób chciałoby skonstruować własną, pierwszą drukarkę, a wiedza rozrzucona na wielu portalach często odstrasza. Co do ceny, to cena detaliczna u wydawcy - w przypadku e-booka jest już tańsza: https://itstart.pl/presta/e-book/46-bud ... 45050.html niż w przypadku wersji papierowej, a dodam, że na współczesnym rynku wydawniczym - hurtownie i dystrybutorzy sprzedają ją o wiele taniej:

https://www.ceneo.pl/72541624

Proponuję prześledzić powyższe linki. Wszystkie cenne uwagi zapewne zostaną wzięte pod uwagę w kolejnych wydaniach. Ale z pewnością zgodzicie się, że pomimo upływu czasu jest to jedyna pozycja opisująca krok po kroku budowę drukarki - pomijając szereg tutoriali internetowych.
Awatar użytkownika
zen
Postów w temacie: 1
Posty: 295
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:53
Lokalizacja: Poznań miasto doznań
Drukarka: Too many
x 34
Kontakt:

Re: Nowa pozycja ksiązkowa o druku 3D - Buduję swoją pierwszą drukarkę 3D

Post autor: zen »

A mi się wydaje śledząc grupy na FB, że może być sporo nabywców
Mendel / i3 / i3 Alu / P3Steel / HEVO^300 / Delta Kossel Linear Plus / Prusa MK3S + MMU / Voron / Bambu X1C + AMS
Awatar użytkownika
arkomania.pl
Postów w temacie: 1
Posty: 832
Rejestracja: 10 mar 2017, 13:08
Lokalizacja: RADOM
x 373

Re: Nowa pozycja ksiązkowa o druku 3D - Buduję swoją pierwszą drukarkę 3D

Post autor: arkomania.pl »

I tu bym się nie zgodził, że książka miała sens około pięciu lat temu. Czyżby, koniec populacji. Kończy się historia druku 3D na waszym pokoleniu. Zawsze przychodzi taki moment, że dorastająca młodzież zmienia swoje zainteresowania.
Część z nich wyrasta z gier itp. , zaczyna się interesować czymś nowym. Gdyby tak nie było, to na forum nie było by nowych rejestracji, nowicjuszy.
Każda książka z pierwszego wydania nie jest idealna. Dlatego są dalsze korekty, wznowienia. Książka, to papier i nie dam się przekonać, że
internet czy forum , ją całkowicie zastąpi, szczególnie w dobie, gdy internet staje się coraz większym śmietnikiem, głównie marketingowym.
Każdy nowicjusz, po przeczytaniu książki ma jakiś ogólny zarys związany z drukiem 3D, i taki jest cel tej książki. A co dalej, czy spoczniemy na wiedzy książki, to zależy od nas samych.

Zapewne dobrze byłoby, aby przed wydaniem książki zaczerpnąć opinię od najbardziej wysłużonych z Reprapy.pl, użytkowników
z dużym doświadczeniem praktycznym i teoretycznym. Wysłać im pierwowzór w celach opiniodawczych.
Wiadomo, że jak ktoś wydaje książkę, to nie pracuje za darmo. Bierze za wydanie książki jakieś profity. Jest to zrozumiałe.
Może dlatego obawia się wsparcia ze strony osób trzecich, nie chcąc podnosić dalszych niepewnych kosztów wydania. Trudno powiedzieć.
Taki jest dzisiejszy świat. Zapewne łatwiej jest na piwie wszystko sobie wyjaśnić.

I tu moje zdziwienie do autora książki, że nic nie próbował w tym kierunku zrobić.

A tak ogólnie.

Nie ma nic fajniejszego na świecie, jak możemy się z kimś podzielić wiedzą.
Pozdrawiam Arek G. arkomania
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8935
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: Nowa pozycja ksiązkowa o druku 3D - Buduję swoją pierwszą drukarkę 3D

Post autor: dziobu »

Książka dalej ma sens. To dalej jest jakieś sensowne źródło informacji, można ją przeczytać od A do Z i przyswoić sobie w ten sposób jakis zasób wiadomości. W sieci też niby wszystko jest, ale rzadko kiedy tak uporządkowane. Zwłaszcza że, jak ktoś nie obeznany w temacie, moze trafić na beznadziejny opis i się zniechęci.
Także imho ksiażka to jest na pewno dobry pomysł na start.

Natomiast co się tyczy zawartości - w czasach gdy internet był na wiadra książka była niejako wyznacznikiem jakości. Jak w ksiażce było ładne zdjęcie, to było ładne. Jak był kod źródłowy, to był przyzwoity, poprawny i czytelny. Natomiast tutaj w przykładowym rozdziale zauważyłem dwa średniej klasy byki; nie są to rzeczy nie do poprawy, nie są jakoś mylące, ale jeśli ksiażka jest uznana za skończoną to jest to imho kicha. Co gorsza - kicha której śmiało można było uniknąć konsultująć to z kimś. Jak jeszcze sprzęgło można przemilczeć (jest beznadziejne i przy odrobinie chęci mogę to nawet na filmie pokazać, ale wiem że chińczycy pakują je gdzie się da) tak pokazane wydruki są brzydkie. W takiej książce powinny raczej zachęcać i pokazywać co FDM potrafi (tak "przy okazji"); tymczasem wyglądają jak wy*rane (przepraszam) z nieskalibrowanej A8.
Awatar użytkownika
kapi
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1116
Rejestracja: 18 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: Vertex 8400
x 228

Re: Nowa pozycja ksiązkowa o druku 3D - Buduję swoją pierwszą drukarkę 3D

Post autor: kapi »

odnośnie sprzęgła - samo w sobie jest ok. ale nie w tej aplikacji.
a jeśli już, to trzeba by przemyśleć, jak ono pracuje i jakie ma zadania.
"Don't find fault. Find a remedy." Henry Ford
Stalowe K8400
Phrozen Sonic Mini 4K
bandinse
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 68
Rejestracja: 04 maja 2018, 13:24
x 2

Re: Nowa pozycja ksiązkowa o druku 3D - Buduję swoją pierwszą drukarkę 3D

Post autor: bandinse »

Co do sprzęgła to jakiego szukać, w cr10 mam takie i do tego zauwazyłem ostatnio że jest pęknięte.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Nowa pozycja ksiązkowa o druku 3D - Buduję swoją pierwszą drukarkę 3D

Post autor: dragonn »

bandinse pisze:Co do sprzęgła to jakiego szukać, w cr10 mam takie i do tego zauwazyłem ostatnio że jest pęknięte.
https://www.thingiverse.com/thing:602481 tego :roll: :roll:
bandinse
bandinse
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 68
Rejestracja: 04 maja 2018, 13:24
x 2

Re: Nowa pozycja ksiązkowa o druku 3D - Buduję swoją pierwszą drukarkę 3D

Post autor: bandinse »

No to jutro testy :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Newsy”