Nowe kartoniki :)

Nowości i informacje ze świata druku 3D.
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 5
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Nowe kartoniki :)

Post autor: marek91 »

Kartoniki zostają takie jakie są, z szybką żeby było widać kolor.
Mamy w planach zrobić inną (ekologiczną) zmianę, znacznie ważniejszą niż szybka o wadze 0,5g. :cool2:
Niedługo więcej info.
Awatar użytkownika
aaannnd
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 453
Rejestracja: 29 sie 2018, 14:00
Lokalizacja: KRK-PD
Drukarka: Ender 3
x 234

Re: Nowe kartoniki :)

Post autor: aaannnd »

FlameRunner pisze:Aż mnie korci, żeby napisać, co sądzę o ekologiczności wykonywania szpul na drukarce 3D. :)
żeby było eko to trzeba z ekofilamentu drukować :D a może to po prostu ekonielogiczne
Awatar użytkownika
sagittario
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 334
Rejestracja: 27 kwie 2018, 11:25
Lokalizacja: Nysa
Drukarka: Anet A8, Inventor
x 133

Re: Nowe kartoniki :)

Post autor: sagittario »

Jak mamy być eko to szpule powinny być z kartonu po recyklingu. I każdy kartonik z kaucją :)
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: Nowe kartoniki :)

Post autor: dziobu »

Szpule wywaliłem bo była połamana, ale SST - ten chińczyk - miał szpulę która łatwo rozłożyła się na pół. Dwie identyczne połówki z zatrzaskami. Podważenie nie jest problemem, ponowne złożenie także. Jak skończe kolejną to wrzucę fotki. Wtedy na takie coś można śmiało wrzucić refila.
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 2
Posty: 1419
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 365

Re: Nowe kartoniki :)

Post autor: cyfron »

Mam inny pomysł na EKO-szpule. Umowa z inPost na darmowy zwrot dla klienta. Osobiście chętnie bym odesłał w ten sposób szpulę do ponownego wykorzystania.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Nowe kartoniki :)

Post autor: FlameRunner »

To się ani nie opłaca, ani (chyba) nie jest ekologiczne. :P

PS Odsyłam też do mojego starego posta o skupie szpul: viewtopic.php?t=2101&start=10#p34094
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 2
Posty: 1419
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 365

Re: Nowe kartoniki :)

Post autor: cyfron »

Prawdziwe ECO nigdy ekonomicznie się nie opłaca. Ekologiczne raczej by było, bo dla firmy kurierskiej kilka paczek więcej w transporcie nie zrobi wielkiej różnicy w ilości zużytego paliwa.
Przy darmowej wysyłce nie oczekiwałbym oczywiście żadnej rekompensaty za puste szpule - dla mnie sam aspekt eko byłby wystarczającą motywacją.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Nowe kartoniki :)

Post autor: virgin71 »

FlameRunner pisze:Aż mnie korci, żeby napisać, co sądzę o ekologiczności wykonywania szpul na drukarce 3D. :)
Nie zgodzę się zapewne - mam 2 szt. masterspool i sporo refili już na nich puściłem. Na pewno wyszło już bardziej ekologicznie niż zwykłe szpule. O kosztach filamentu nie wspomnę. Ale to tylko do Alfawise. Dziesiątki szpul po 2,85 i tak leży.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: Nowe kartoniki :)

Post autor: dziobu »

Tak trochę OT:

Ekologia w pigułce:
s1.jpg
(i nie chodzi o to że czarna :D)
Awatar użytkownika
MaxXxi47
Postów w temacie: 2
Posty: 396
Rejestracja: 14 wrz 2017, 23:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: Tronxy X5S
x 98
Kontakt:

Re: Nowe kartoniki :)

Post autor: MaxXxi47 »

Dziobu - za mało kupiłeś :P

Jest dyskusja to też się wypowiem.
IMO nowe kartoniki DD są przekombinowane. Okienko to bajer bo wystarczyłoby wyciąć otwór na jednej z bocznych ścianek i nie dawać żadnej folii.
eSun ma takie i wystarczy to w zupełności (a każdy karton innego producenta tuninguje w ten sam schemat).
Co do braku użyteczności później kartonika z otworem - częściowo nie zgodzę się - wystarczy to podkleić kawałkiem kartonu i już może iść spokojnie jako paczka do wysyłki (a wystarczy zrobić to ładnie i już użyteczność odzyskana).

Zamiast otworu mogłaby być też perforacja - chcesz wyrywasz, nie chcesz, zostaje jak jest.

Oczywiście nasze pitu pitu w tym przypadku jest bezcelowe bo takie zmiany to nie pstryknięcie palcami a hajs poszedł pewnie na to nie mały - więc ...
DRAGON CUSTOMS
ODPOWIEDZ

Wróć do „Newsy”