ODO w MM

Nowości i informacje ze świata druku 3D.
Awatar użytkownika
Blazi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 163
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:29
Drukarka: Easythreed, M200
x 92

Re: ODO w MM

Post autor: Blazi »

[OT]
PS.: W zasadzie nie my "zaimportowaliśmy" wyraz filament. Raczej Blazi, Krzysztof i im podobni... weterani... Może jest tu ktoś kto czuje się "ojcem" tej kalki językowej?
Jak przychodziłem to już tak było :) Za to próbowałem spolszczyć "Drukarkę 3D" na "fabrykator" (w czasach żółtego forum) - zakrzyczeli, pomarudzili, stwierdzili że bez sensu po czym Z-Morph podłapał a Krzysiek zarejestrował domenę. :D
Pozdrawiam,
Ten typ od oprogramowania do drukarek.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: ODO w MM

Post autor: virgin71 »

Tak, filament się przyjął jeszcze na żółtym forum. Tak samo jak ekstruder. Myśleliśmy o "wytłaczarce", ale jakoś nikt nie podłapał. Był wtedy rozmowy na ten temat. Ja funkcjonowałem tam pod innym nickiem.
Awatar użytkownika
Julian
Postów w temacie: 5
Posty: 736
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:42
x 196

Re: ODO w MM

Post autor: Julian »

Wiem pod jakim :D
Awatar użytkownika
DVJCODEC
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 227
Rejestracja: 19 kwie 2016, 10:10
x 64
Kontakt:

Re: ODO w MM

Post autor: DVJCODEC »

Blazi pisze:[OT]
PS.: W zasadzie nie my "zaimportowaliśmy" wyraz filament. Raczej Blazi, Krzysztof i im podobni... weterani... Może jest tu ktoś kto czuje się "ojcem" tej kalki językowej?
Jak przychodziłem to już tak było :) Za to próbowałem spolszczyć "Drukarkę 3D" na "fabrykator" (w czasach żółtego forum) - zakrzyczeli, pomarudzili, stwierdzili że bez sensu po czym Z-Morph podłapał a Krzysiek zarejestrował domenę. :D
Tak, pewnie to było bodźcem że zarejestrowałem domenę ... :no:
Awatar użytkownika
DVJCODEC
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 227
Rejestracja: 19 kwie 2016, 10:10
x 64
Kontakt:

Re: ODO w MM

Post autor: DVJCODEC »

Fabrykator.pl pisze:
Blazi pisze:[OT]
PS.: W zasadzie nie my "zaimportowaliśmy" wyraz filament. Raczej Blazi, Krzysztof i im podobni... weterani... Może jest tu ktoś kto czuje się "ojcem" tej kalki językowej?
Jak przychodziłem to już tak było :) Za to próbowałem spolszczyć "Drukarkę 3D" na "fabrykator" (w czasach żółtego forum) - zakrzyczeli, pomarudzili, stwierdzili że bez sensu po czym Z-Morph podłapał a Krzysiek zarejestrował domenę. :D
Tak, pewnie to było bodźcem że zarejestrowałem domenę ... :no:
Awatar użytkownika
jestan
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 223
Rejestracja: 27 lis 2016, 15:27
Drukarka: Lume, MiniCoreXY
x 24

Re: ODO w MM

Post autor: jestan »

Przyznam szczerze, że o ile jestem przeciwnikiem wszelkich "makaronizmów i zapożyczeń" w naszym pięknym języku, to wyraz "filament" brzmi nader ładnie i "słowiańsko", co trzeba podkreślić :)
australiangold
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 5
Rejestracja: 21 lut 2017, 14:05
x 1

Re: ODO w MM

Post autor: australiangold »

Z moich informacji wynika że nie tylko ODO jest w MM :twisted: Wiem coś o tym bo sam wprowadzałem ten sprzęt do MM :)
Awatar użytkownika
Julian
Postów w temacie: 5
Posty: 736
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:42
x 196

Re: ODO w MM

Post autor: Julian »

A co jeszcze?
australiangold
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 5
Rejestracja: 21 lut 2017, 14:05
x 1

Re: ODO w MM

Post autor: australiangold »

Możesz już kupić Monkeyfab , i od przyszłego tygodnia CraftBot :) MM Krakowska ma już wszystkie na stole :)
Załączniki
IMG_20161207_140512.jpg
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 1
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: ODO w MM

Post autor: SQ9KRD »

Jednym słowem za jakies 2-3 miesięcy na alleg.. będzie wysyp używanych drukarek 3D :D
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
ODPOWIEDZ

Wróć do „Newsy”