Original Prusa MINI - 32 bit STM32, kolorowy LCD, TMC2209

Nowości i informacje ze świata druku 3D.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Original Prusa MINI - 32 bit STM32, kolorowy LCD, TMC2209

Post autor: virgin71 »

No to się napaliłem:)
Abys
Holgin
Postów w temacie: 1
Posty: 939
Rejestracja: 06 sty 2019, 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Prusa A8
x 479

Re: Original Prusa MINI - 32 bit STM32, kolorowy LCD, TMC2209

Post autor: Holgin »

Może by wydzielić wątek czujnika filamentu?
dzon_doe
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 31
Rejestracja: 22 sie 2019, 20:05
x 1

Re: Original Prusa MINI - 32 bit STM32, kolorowy LCD, TMC2209

Post autor: dzon_doe »

virgin71 pisze:No to się napaliłem:)
Mam to samo. Nie mam żadnej drukarki, ani doświadczenia. Nie mam miejsca gdzie bede mógł sobie przy drukarce grzebać. Nie mam też za dużo czasu na grzebanie. Zależy mi więc na kompletnym i sprawdzonym rozwiązaniu drukującym jak to ktoś ładnie określił "od strzala". Mam oczywiście świadomość że drukarka sama nie drukuje i zostaje kwestia doświadczenia z wydrukami (know-how). No ale to już pokonywanie swojej niewiedzy, a nie walka z sprzętem więc powoli ale do przodu. Trochę się jednak tej Prusy obawiam bo konstrukcja zupełnie inna niż i3, największe obawy mam o sztywność. Z drugiej strony czy wypuszczaliby bubel? To nie majfriend z drugiego krańca globu.
Awatar użytkownika
Tuchajbej
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 661
Rejestracja: 03 wrz 2017, 23:50
Lokalizacja: Prawie W-wa
Drukarka: Voron/MK3S
x 186

Re: Original Prusa MINI - 32 bit STM32, kolorowy LCD, TMC2209

Post autor: Tuchajbej »

Mając takie podejście i oczekiwania nic innego bym nie brał.
Ciekawe tylko jak będzie z wysyłką. Preordery sie pewnie ekspresem wyprzedały. Na proszkową blachę czekałem rok. Tu może będzie odrobinę lepiej.
Ja się napaliłem na XL :)
Voron V2.471 i MK3S :cool2:
Moje wydruki ;)
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 2
Posty: 1546
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 569

Re: Original Prusa MINI - 32 bit STM32, kolorowy LCD, TMC2209

Post autor: TDI-CAD »

Nie podoba mi się ta konstrukcja na wałkach i plastikowych mocowaniach. Patrząc na Endera 3, który jest na rolkach i sztywnej ramie a i tak ma problem z opadaniem osi X. To będzie się rozjeżdżać z krótkim czasem....
dziobu
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 805
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 354

Re: Original Prusa MINI - 32 bit STM32, kolorowy LCD, TMC2209

Post autor: Abys »

Hmm myślisz że nie testowali?
Moim zdaniem nie wypuścili by sprzętu który się rozpadnie, pracują nad tym aby Prusa się kojarzyła z dobrym sprzętem. Strzelili by sobie w kolano wypuszczając wadliwy sprzęt, sam się nad nią zastanawiam.
Też mam mieszane uczucia do tej osi ale to jednak Prusa, jak zobaczę drukujące TPU to mnie kupili.

Ender 3 ma problem z opadaniem na direct, on nie był pod to projektowany przecież.... normalna sprawa.
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 32
Posty: 3231
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1596

Re: Original Prusa MINI - 32 bit STM32, kolorowy LCD, TMC2209

Post autor: morf »

Sorry za OT ale TPU można w miarę normalnie drukować na bowdenie. Te bardziej elastyczne typu ninjaflex to może gorzej ale TPU od dd spokojnie.
Przynajmniej na tym w delcie idzie nawet z retrakcjami
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
fredator
Postów w temacie: 1
Posty: 64
Rejestracja: 07 gru 2018, 08:02
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Ender 3
x 82

Re: Original Prusa MINI - 32 bit STM32, kolorowy LCD, TMC2209

Post autor: fredator »

TDI-CAD pisze: Patrząc na Endera 3, który jest na rolkach i sztywnej ramie a i tak ma problem z opadaniem osi X.
Z tym opadaniem osi X w Enderze to chyba lekka przesada - użytkuję jednego w direct'ie (z oryginalnym, ciężkim silnikiem) od jakichś 8 miesięcy i jeszcze nigdy nie musiałem tej osi poprawiać.
Jeśli chodzi o tego "żurawia" Prusy to skoro jest w bowdenie, to wg mnie nie powinno być problemu. Ten brak podpory z jednej strony to jest tak oczywisty słaby punkt "żurawi", że nie zadbanie o to byłoby wtopą roku w drukarkowym "półświatku" :D

Zastanawia mnie natomiast czy przy niektórych wydrukach/parametrach wydruku nie będzie problemu z rezonowaniem tej osi X.
Abys
Ender 3 - direct z Bondtechem i Micro-Swissem oraz MKS Gen L
Ender 3 - direct z BMG i SKR v1.1
ForkLIFT na ramie od Hypercube 2020 - bowden i SKR v1.3 - buildlog
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 2
Posty: 1546
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 569

Re: Original Prusa MINI - 32 bit STM32, kolorowy LCD, TMC2209

Post autor: TDI-CAD »

Nie ma siły, będzie opadać. Plastik to plastik. Szansa jest jeszcze w autopoziomowaniu na 32 bit. Może jest w stanie skorygować błędy geometrii.
dziobu, Abys
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 14
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Original Prusa MINI - 32 bit STM32, kolorowy LCD, TMC2209

Post autor: dziobu »

Platforma (avr/arm) nie ma znaczenia. Autopoziomowanie skoryguje opadanie bo to powinno być powtarzalne. Tyle że pewnie będzie płynąć z czasem.
ALE
Nie ma tu żadnej siły która by utrzymywała pion tego ramienia. Przecież aż prosi się złapać to ręką i lekko przekręcić, sporo metalowych konstrukcji "na ścisk" nie da rady, a co dopiero plastik. Taki układ prowadnic (nie ta klasa ale co tam) jest w znanym i lubianym skanerze Ciclop 3D. Tam ramiona przekręcały się pod wpływem siły woli.

Strasznie delikatnie to wszystko wygląda.
Obstawiam że to wszystko skompensują szybkością druku.
fredator pisze:Zastanawia mnie natomiast czy przy niektórych wydrukach/parametrach wydruku nie będzie problemu z rezonowaniem tej osi X.
Obstawiam że to będzie niemal pewne jak wałki zaczną się zacierać np z powodu zabrudzeń. Skoro Zmorph na to potrafi cierpieć to dlaczego Prusa nie.
Abys
ODPOWIEDZ

Wróć do „Newsy”