Fabrykator wraca

Nowości i informacje ze świata druku 3D.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2464
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 309

Fabrykator wraca

Post autor: mcxmcx »

Czołem.

Dostałem email, że czarna żaba reaktywuje fabrkatora.
Czy panowie nie mogli by się dogadać, dać po razie albo moich wódki, i zrobić jedno wspólne forum?
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1100
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 254
Kontakt:

Re: Fabryka tor wraca

Post autor: Adinfo »

Dostałem dzisiaj informację od Krzysztofa z fabrykatora o tej sytuacji, pytałem go jakiś czas temu o pozyskanie danych z tamtego forum aby nie przepadły. Odpowiedział mi dzisiaj, że będzie reaktywacja i ktoś inny właśnie poprowadzi forum.
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
artusiek
Postów w temacie: 1
Posty: 302
Rejestracja: 29 mar 2017, 22:51
Lokalizacja: Czadrów
Drukarka: PrusMK3s,Bambulab X1
x 54

Re: Fabryka tor wraca

Post autor: artusiek »

Dzięki obu forum ( chyba nie tak się to odmienia , ale nie mam pomysłu jak to napisać inaczej ) dużo się dowiedziałem/ nauczyłem .
I te przeżycia sprawiają , że całym sobą jestem ZA ... i mogę "coś dołożyć"*** do szczytnego celu fuzji reaktywacyjnej

*** coś - to nie wirtualne piwa :D
Jakub, Berg
Artusiek
Prusa MK3s ; Bambu X1 , Hevo ( prawie działa :thumbdown: )
MalT
Postów w temacie: 1
Posty: 105
Rejestracja: 30 mar 2018, 11:22
x 19

Re: Fabryka tor wraca

Post autor: MalT »

Forum to społeczność, a jej jakością merytoryczne informacje...
Mendel Max 1.5+
Rostock Mini Pro - gotowa w 90%
Velleman K8200 - nie polubiliśmy się
Makerbot Replicator 5th Gen - nie polubiliśmy się
Original Prusa i3 MK3
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8940
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5871
Kontakt:

Re: Fabrykator wraca

Post autor: dziobu »

mcxmcx pisze:Dostałem email, że czarna żaba reaktywuje fabrkatora.
Nie mam nic do jednego (kupuję u nich) i drugiego (tu zaczynałem) ale jaki to ma cel? Co będzie tam czego nie ma gdzie indziej?

Sama formuła starego fabrykatora, jako społeczności związanej z robieniem czegoś mądrzejszego niż wieczne kalibrowanie ekstrudera w A8 (*1) była skierowana do wąskiego grona odbiorców. Bliżej in było do czegoś klasy EEVBlog, tylko wyszło uboższe z racji innego podejścia (w tej części świata) i znacznie mniejszej społeczności.

(*1)
Krzysztof nawet w regulaminie pisał że będzie wywalał za pytania związane z tanimi chińczykami.

No i fabrykator ma pewne podstawowe braki które ciężko będzie nadrobić... jak np temat o kupie :D
viewtopic.php?f=30&t=3382&start=10#p58551
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1338
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 710

Re: Fabrykator wraca

Post autor: JGFTW »

mcxmcx pisze: [...]
Dostałem email, że czarna żaba reaktywuje fabrkatora.
[...]
Wygląda na to, że już zostało reaktywowane wchodząc na blackfroga -> forum : przenosi odrazu na link http://fabrykator.pl/forum/

Jednak nie wygląda na to, żeby coś się tam działo... a mówią, że tutejsze forum jest martwe ;)
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 1
Posty: 1545
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: Fabrykator wraca

Post autor: TDI-CAD »

Takie forum jak fabrykator jest bardzo przydatne. Jednak powinno skupiać nie tylko użytkowników drukarek 3d ale cnc, laser, vacuum forming, home casting i wiele innych dziedzin hobbystycznego wytwarzania rzeczy użytecznych. Puki co mamy kopię użytkowników. Mam nadzieję, że to może się zmienić i napłyną nowi użytkownicy do fabrykatora.
WillingMagic, arkomania.pl, dziobu, Jakub
Awatar użytkownika
DVJCODEC
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 227
Rejestracja: 19 kwie 2016, 10:10
x 64
Kontakt:

Re: Fabrykator wraca

Post autor: DVJCODEC »

dziobu, nie było tematów w stylu "kupię", bo to typowe "nabijacze ruchu" na forum i treść praktycznie nic nie wnoszące merytorycznego do tematyki forum Fabrykator. Już takie podejście przerabiałem na Reprapowie lat temu kilka i to do niczego nie prowadziło (oprócz rosnącego licznika odwiedzin i wyższych statystyk).
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8940
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5871
Kontakt:

Re: Fabrykator wraca

Post autor: dziobu »

Nie nie nie. Chodziło mi o elitarny temat "o kupie" a nie giełdę :D
Pewnie że to śmieć. Ale też nie można opierać się na połkniętym kiju; nie piszemy tu książki...

W MRR to inna historia. Zwłaszcza w spadkowym okresie. Dalej czuje głód wiedzy - nie dość że nie wiem która pościel jest lepsza to nie doczytałem także co zrobić żeby psy przestały szczekać :D

A na poważniej - ciekawi mnie co BF wniesie do formuły forum żeby tam przyciągnąć ludzi. Przecież nie zamknąłeś fabrykatora bo tak wyszło z horoskopu. I tu nie ma żadnej złośliwości; w PL nie ma forum o takiej tematyce i daleki jestem od stwierdzenia że nie jest potrzebne. Tylko strona to nie wszystko.
Awatar użytkownika
DVJCODEC
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 227
Rejestracja: 19 kwie 2016, 10:10
x 64
Kontakt:

Re: Fabrykator wraca

Post autor: DVJCODEC »

Aaaa, o kupie - jakoś doczytałem "Temat o Kupię" :)
Zamknąłem z 3 powodów:
1. brak "animatora" na forum, to mały ruch, a że sam nie miałem czasu na "animowanie" forum, to jaki miało to sens?
2. opłaty, które mimo iż niewielkie to jednak były
3. moderacja forum wymaga zaangażowania - tu też niestety mało mnie było
ODPOWIEDZ

Wróć do „Newsy”