RatRig V-cast - połączenie Prusy Bearmod z IDEX na prowadnicach liniowych.

Nowości i informacje ze świata druku 3D.
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 1294
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: DIY Prusa Bear
x 701

RatRig V-cast - połączenie Prusy Bearmod z IDEX na prowadnicach liniowych.

Post autor: JGFTW »

Ostatnio natknąłem się na nowość w stajni RatRig V-cast - tak jak w temacie jest to połączenie Prusy Bearmod (konstrukcja bramowa, profile 3030, MGN) z IDEXem.
ratrig_vcast.png
ratrig_vcast_front.png
Feature summary:
- 300 x 300 x 300mm build volume on standard version
- MGN15/MGN12 Linear guides on all axis
- EVA carriage system, compatible with multiple extrusion options
- Upgrade compatible with many popular Cartesian 3D printers
- Single or IDEX Double extrusion possibilities
- Multi-tool machine, compatible with light engraving/milling work
- Full kit available at one source
- Genuine Add-ons from reputable brands
- Customizable build sizes available on request
- Step by step documentation and build videos on the way
- Kits designed, put together and shipped from the EU
[...]
https://www.ratrig.com/3d-printing-cnc/ ... -cast.html

Jak narazie projekt jest w fazie beta (0.71), ale zapewne niedługo wszystko będzie gotowe (pliki stl, model) i będzie można kupić (kto zainteresowany zakupem). :D
Na pewno będę śledził progres.

Linki do dokumentacji:
- Assembly: https://ratrig.dozuki.com/Guide/Rat+Rig ... /1?lang=en
- BOM: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0

Cena na stronie to 350 EUR, ale zapewne za sam podstawowy kit (mechanika bez elektroniki).


Wiem, że niektórych taka pozycja na pewno zaciekawi ;)
Marvin27, Berg, morf
Awatar użytkownika
Stefek96
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 57
Rejestracja: 13 mar 2019, 12:18
x 8

Re: RatRig V-cast - połączenie Prusy Bearmod z IDEX na prowadnicach liniowych.

Post autor: Stefek96 »

Kurde a właśnie miałem zamawiać drukarkę, i teraz nie wiem czy czekać czy zamawiać ^^
Mam:
Anycubic I3 mega po modyfikacjach
Prusa MK3S zamknięta w komorze z stolików z IKEA

Miałem:
Alfawise U30
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 1294
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: DIY Prusa Bear
x 701

Re: RatRig V-cast - połączenie Prusy Bearmod z IDEX na prowadnicach liniowych.

Post autor: JGFTW »

Jak miałeś zamawiać Prusę to nie zmieniałbym zdania ;)

Ale jak miałeś składać jakieś HEVO, Vorona czy inny projekt tego typu to zastanawiałbym się czy nie przeskoczyć na to - dobrze to wygląda, a ten IDEX jest mocno zachęcający.

Jak czaisz się na jakiegoś chińczyka to ja bym poczekał i wziął to w zamian. ;)

Przy czym na stronie RatRig jest taki fragment:
Give your old printer a new beginning
The Y carriage plate has pre-drilled holes with the correct spacing for the heat beds of some of the most popular printers in the market:
- Anet A8
- Prusa (MK2 & MK3)
- Ender 3
- Ender 3 Pro
- Sidewinder
- CR-10
- CR-10S
If you're upgrading from one of these printers, you will be able to use some of your existing components.
Czyli jeden z ich punktów sprzedażowych opiera się na namówienie ludzi, żeby przekładali graty z innych drukarek w ich podstawowy kit. Być może jak masz drukarkę spod znaku "beznadziejnych przypadków" to warto rozważyć przeróbkę na coś takiego.
Awatar użytkownika
Stefek96
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 57
Rejestracja: 13 mar 2019, 12:18
x 8

Re: RatRig V-cast - połączenie Prusy Bearmod z IDEX na prowadnicach liniowych.

Post autor: Stefek96 »

Chciałem kupić tronxy 5s pro 400 i potem ewentualnie go przerabiać ale teraz to chyba poczekam. Wgl prusę mam i niesamowita maszyna działająca od strzała a nie że trzeba przesiedzieć 200 godzin nad nią.
JGFTW
Mam:
Anycubic I3 mega po modyfikacjach
Prusa MK3S zamknięta w komorze z stolików z IKEA

Miałem:
Alfawise U30
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 1294
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: DIY Prusa Bear
x 701

Re: RatRig V-cast - połączenie Prusy Bearmod z IDEX na prowadnicach liniowych.

Post autor: JGFTW »

Pojawiły się na stronie dodatkowe informację. Można już można sobie skompletować kit: https://www.ratrig.com/3d-printing-cnc/ ... -cast.html
Configuration and kit summary:
- The kit contains: All hardware including frame parts, fasteners, motion parts(belts, pulleys, linear rails), all aluminium plates(Motor/Idler plates, 4mm Bed Plate, Y Carriage plate).
- Frame Version: You can use single or double extrusion with any frame version. The Wide Boy frame gives some extra "X" space(+100mm) to park your IDEX carriages for those that really need the full 300mm of X length when using double extrusion.
- Single or Double extrusion: Double Extrusion pack includes all the parts necessary to mount a second X axis extruder, ex. second motor plate, belts, bulley, MGN15C carriage

- Hotend: Select 1 or 2 hotends depending if you will be using single or double extrusion, as well as 12V or 24V versions.
- Extruder 1 / 2: Leave Extruder 2 empty if you will be using single extrusion only.
- Printed Parts: You can find the description of each pack by checking our Drive folder. More info below.
- Printed Parts: Essentials- All you need to get the printer running like motor mounts, belt holders, tensioners etc.
- Printed Parts: Accessories- Endcaps, Z tops, MGN rail caps.
- Printed Parts: EVA Extruder1/2- The printed parts to mount the EVA system which includes your extruder mount, fan mount, fan duct, and EVA cable management parts.
- Printed Parts: Electronics "below" - Optional setup where the user can mount all the electronics under the printer bed instead of behind or on top. This pack includes the tall feet, side panels for inlets, fans, as well as cable tunels. Note: This setup needs a 3mm acrylic panel to mount your electronics, and it is not included. The DXF for the acrylic panel can also be found in our Drive folder so you can get it cut locally.
400 EUR wychodzi za wytłuszczone elementy - bazę do której można wrzucić części z nieudanego chińskiego (albo DIY) kitu ;)

Za konfigurację pełną...
ratrig_final.png


... wychodzi 1,225.89 EUR


źródło: https://www.youtube.com/watch?v=mLRCer1y8_I
:D


Tutaj plastiki: https://drive.google.com/drive/folders/ ... QU2s9Yib3_

Tutaj model ramy do pooglądania: https://myhub.autodesk360.com/ue2c6242f ... zQBfEAF0gA
RATRIG_FULL_KIT.png
zontar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 83
Rejestracja: 21 lis 2017, 23:22
x 7

Re: RatRig V-cast - połączenie Prusy Bearmod z IDEX na prowadnicach liniowych.

Post autor: zontar »

JGFTW pisze:Ostatnio natknąłem się na nowość w stajni RatRig V-cast - tak jak w temacie jest to połączenie Prusy Bearmod (konstrukcja bramowa, profile 3030, MGN) z IDEXem.
Dzięki za namiar.
Projekcik fajny więc go wykorzystam bo to gotowiec, najważniejsza sprawa to wszystkie stepy są dostępne po zaciągnięciu modelu do Fusion360 (te w katalogu z linka to są elementy które drukuje się po zakupie zestawu z RatRing). Kupię tylko profile (oczywiście gdzieś taniej) bo reszta gratów już chomikowana od dawna.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Newsy”