Carbon jako podkładka adhezyjna

Nowości i informacje ze świata druku 3D.
Awatar użytkownika
arkomania.pl
Postów w temacie: 1
Posty: 832
Rejestracja: 10 mar 2017, 13:08
Lokalizacja: RADOM
x 373

Carbon jako podkładka adhezyjna

Post autor: arkomania.pl »

Nie będę się rozpisywał, aby nie powielać tematu.

Odsyłam do pomysłodawcy i testera podkładki:

http://fabrykator.pl/forum/viewtopic.php?f=31&t=1876
Pozdrawiam Arek G. arkomania
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2004
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 877

Re: Carbon jako podkładka adhezyjna

Post autor: Pjoter »

Tak absolutnie szczerze to nie widzę sensu. Są popularne blachy z PEI (gładkim i teksturowanym), blachy czyste, szkła, szkła modyfikowane. Do tego dochodzi kwestia kleje i płyny czyszczące - Hegron, klej w sztyfcie, Dimafix, Klej DD, ocet, IPA, aceton. Wpisałem na Ali "carbo fiber sheet 0.5 mm" i jedyne co by mi się na drukarkę zmieściło (po docięciu) to 500x500 mm za 106 zł (inne miały wymiary 100x250). No i czekam na testy żywotności.
Inną kwestią jest że od roku używam teksturowanego PEI z klejem DD (na HEVO od Trianglelabs, na Prusie od Prusy) i starcza mi to na absolutnie wszystko - PLA, PETG, ABS, NYLON. W szafce czeka gładka blacha PEI oraz czysta blacha i ani razu ich nie założyłem na drukarkę.
Podsumowując - no fajnie że działa. Ale to samo można powiedzieć o wodzie z cukrem że jest świetnym klejem do druku - tylko po co? :D
morf
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
obrms
Postów w temacie: 1
Posty: 189
Rejestracja: 29 cze 2020, 09:58
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Crapality K1C, KP3S
x 122

Re: Carbon jako podkładka adhezyjna

Post autor: obrms »

Przecież to nie carbon trzyma tylko żywica. Carbon jest tylko osnową/zbrojeniem. Równie dobrze mogłaby to być płyta z włókna szklanego.
Berg
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2667

Re: Carbon jako podkładka adhezyjna

Post autor: Berg »

Ktoś robił testy na laminacie PS z tego co pamiętam opis rezultatów był podobny.
Jedak eksperymenty za laminatem węglowym ma sens. Jest gdzieś na odległej pozycji na liście zadań. Z tym, że to miała być przekładka jakaś w celu wykonania bardzo lekkiego ruchomego stołu... na razie poszedłem w inną stronę i zamiast lekkiego stołu dałem dwa duże silniki w Y :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Newsy”