Nowość Filamenty Devil Design na szpulkach 0.33kg

Nowości i informacje ze świata druku 3D.
Awatar użytkownika
ethanak
Postów w temacie: 2
Posty: 207
Rejestracja: 28 cze 2018, 19:33
Drukarka: Anet A8 (kiedyś)
x 22

Re: Nowość Filamenty Devil Design na szpulkach 0.33kg

Post autor: ethanak »

Julian pisze:Będziemy mieli kilka rolek Silk w kolorze GOLD LIGHT nieco jaśniejszy niż SILK GOLD.
O, to nawet lepiej! Kiedy i czy będzie dostępne przez Allegro?
Awatar użytkownika
Bemko
Postów w temacie: 2
Posty: 34
Rejestracja: 02 cze 2020, 19:16
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Anycubic 4 Max Pro
x 42
Kontakt:

Re: Nowość Filamenty Devil Design na szpulkach 0.33kg

Post autor: Bemko »

Kupiłem po małej szpulce PLA i SILK i jest to bardzo fajne rozwiązanie na wypróbowanie nowych kolorów/materiałów. Pierwszym moim filamentem który kupiłem był startpack PLA i sprawdził się znakomicie, więc myślę, że mniejsze szpule to bardzo dobra droga.

Zastanawiam się jednak z czego wynika decyzja, że kolory na małych szpulach nie pokrywają się z tymi z dużych? Małą szpulę traktuję trochę jak wersję demo:
- Zanim kupię dużą szpulę chciałym kupić mniejszą ilość (wystarczyłoby i 100g, ale 330 g też jest ok) - dzięki temu nie będę musiał się męczyć żeby zużyć cały 1kg jak kolor mi nie podpasuje.
- Jeżeli kolor mi się spodoba to chętnie kupiłbym kolejnym razem od razu większą ilość, ale nie ma takiej możliwości, bo np. SILK LIGHT GOLD nie występuje na 1kg. :(
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Nowość Filamenty Devil Design na szpulkach 0.33kg

Post autor: dziobu »

Bo część z tych kolorów to wersje "limitowane". Po co i dlaczego - pewnie marketing.
Tak to też jestem niezadowolony - wolę żeby te bajeranckie kolory były jednak dostępne na dużych szpulach, bo te 330g to takie nic.
Awatar użytkownika
Jose
Postów w temacie: 1
Posty: 88
Rejestracja: 24 paź 2019, 21:50
x 21

Re: Nowość Filamenty Devil Design na szpulkach 0.33kg

Post autor: Jose »

Zawsze można kupić 3 szpulki. Łatwiej niż kupić 1/3.
Awatar użytkownika
Tuchajbej
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 661
Rejestracja: 03 wrz 2017, 23:50
Lokalizacja: Prawie W-wa
Drukarka: Voron/MK3S
x 186

Re: Nowość Filamenty Devil Design na szpulkach 0.33kg

Post autor: Tuchajbej »

Takie szpulki to tylko na w ciul drogie techniczne materiały gdzie nie koniecznie trzeba kupować rolkę za 500zl na jeden detal.
Ale skoro są chętni to nic tylko gratulowac :piwo:
Voron V2.471 i MK3S :cool2:
Moje wydruki ;)
Awatar użytkownika
Bemko
Postów w temacie: 2
Posty: 34
Rejestracja: 02 cze 2020, 19:16
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Anycubic 4 Max Pro
x 42
Kontakt:

Re: Nowość Filamenty Devil Design na szpulkach 0.33kg

Post autor: Bemko »

Jose pisze:Zawsze można kupić 3 szpulki. Łatwiej niż kupić 1/3.
No właśnie problem w tym, że nie mogę kupić 1/3 szpulki standardowego koloru. :P
Z kolei kupując 3x330g wychodzi trochę drożej + zostaną potem końcówki trzech szpul, które trudno będzie wykończyć.
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 1
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Nowość Filamenty Devil Design na szpulkach 0.33kg

Post autor: marek91 »

Bemko pisze: Zastanawiam się jednak z czego wynika decyzja, że kolory na małych szpulach nie pokrywają się z tymi z dużych?
Pokrywa się jedynie 6 kolorów, cała reszta to tak jak dziobu napisał, wersja limitowana, co w praktyce oznacza, że były jakieś ciekawe próbki barwników na magazynie i trzeba było to gdzieś wykorzystać. ;)
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 769
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 441

Re: Nowość Filamenty Devil Design na szpulkach 0.33kg

Post autor: majek »

Chyba 'zaraza' 330g się rozprzestrzenia, bo widzę, że coraz więcej kolorów dostępnych na małych szpulkach :DD

Właśnie dzisiaj dostałem na małej Maroon i Boo Boo - pierwszy kolor trafiony, drugi nie do końca, ale i tak się przyda - i to jest zaleta małych szpulek, bo nietrafiony zakup zamiast oddawać można sobie zostawić 'na zaś', bo mniej kasy się mrozi, mniej miejsca zajmuje, a dostępną natychmiast paletę kolorów powiększa.

Chętnie widziałbym na 330 też fiolet i szmaragd (PETG), bo od jakiegoś czasu zbieram się do zakupu (żadnej konkretnej potrzeby oprócz posiadania fajnych kolorów na składzie), a kilowe rolki to trochę za duże na takie potrzeby.

A tak z ciekawości - po nawoju wygląda, że na tej szpulce zmieści się o wiele więcej - robiliście testy ile wejdzie na maxa?
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 3204
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1577

Re: Nowość Filamenty Devil Design na szpulkach 0.33kg

Post autor: morf »

A czy te nowe tzn Galaxy będą na małych?
Czy jest w ogóle taki plan do gwiazdki? :)
Done is better than perfect.
cube
Postów w temacie: 1
Posty: 138
Rejestracja: 29 mar 2020, 13:50
x 107

Re: Nowość Filamenty Devil Design na szpulkach 0.33kg

Post autor: cube »

Dla mnie z kolei booboo jest rewelacyjny. Chciałem czegoś w okolicy wojskowego coyote Brown i ten jest dość blisko. Chyba mój nowy ulubiony kolor :)
IMG_20211029_090849.jpg
Parę wydruków z kalibracji drukarki (panienki w vase mode) i porównanie z beżowym DD.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Newsy”