Design Spark Mechanical v6

Nowości i informacje ze świata druku 3D.
Grzesinski
Postów w temacie: 6
Posty: 252
Rejestracja: 23 lis 2020, 12:18
x 53

Re: Design Spark Mechanical v6

Post autor: Grzesinski »

A to oficjalna odpowiedź RS na pytanie dotyczące korzystania z zakupionych modułów do DMS50

Existing users who had purchased DesignSpark Mechanical Add-On modules, can continue using them with their DSM software version 5.0 or lower. Please see our FAQs here: https://www.rs-online.com/designspark/m ... pport-faqs
However, old add-on licence keys will not work with the new v6.0. This is because the add-on features are already included with the DSM v6 software at Creator and Engineer subscription plans: https://www.rs-online.com/designspark/s ... icing-page

Before moving any designs to v6, please note that once a design is saved with a new version of DSM, it cannot be opened with the old version. Example: design edited and saved with v6 cannot be opened in v5.

Wygląda, na to że nie DMS5 nie będzie wyłączany.
Bardzo wątpię żeby umożliwiali to tylko dla wybranych użytkowników.

Ale należy zwrócić uwagę, że pliki zapisane w nowszej wersji nie będą mogły być otwierane w DSM5.
adams4891
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 7
Rejestracja: 08 kwie 2023, 21:35

Re: Design Spark Mechanical v6

Post autor: adams4891 »

witam, muszę odświeżyć temat.

po zalogowaniu się do 6-tki, jest taki komunikat:

What is happening?
OLD versions of DesignSpark Mechanical (v1, v2, v4, v5) will be switched off on May 31st, 2023.

What do I need to do?
Please migrate to one of the DesignSpark plans before May 31st, 2023 and install the latest version 6 of DesignSpark Mechanical.

DesignSpark Explorer is free-of-charge and enabled for you by default, but you can now upgrade to one of our paid subscription plans to enable more features (like the 3D Mirror tool) and design resources.

Compare the plans here: https://www.rs-online.com/designspark/s ... icing-page


specem z Angielskiego nie jestem, ale treść wydaje się zrozumiała nawet dla mnie :(

problem w tym przede wszystkim że żadne pliki w dsm5 nie otwierają się w dsm6.

czy macie na to jakieś rozwiązanie?
Załączniki
Zrzut ekranu 2023-04-08 213218.png
Awatar użytkownika
BobekNierobek
Postów w temacie: 2
Posty: 285
Rejestracja: 21 lip 2017, 18:03
Drukarka: AM8
x 236

Re: Design Spark Mechanical v6

Post autor: BobekNierobek »

Katastrofa.
adams4891
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 7
Rejestracja: 08 kwie 2023, 21:35

Re: Design Spark Mechanical v6

Post autor: adams4891 »

niby niżej pisze że starsze pliki mają być otwierane, ale u mnie żaden się nie otworzył. szukam jakiegoś programu płatnego który miałby podobną ,,obsługę" i był względnie rozsądny cenowo
Grzesinski
Postów w temacie: 6
Posty: 252
Rejestracja: 23 lis 2020, 12:18
x 53

Re: Design Spark Mechanical v6

Post autor: Grzesinski »

Moim zdaniem nie skonwertowała Ci się licencja na subskrypcję.

Zaloguj się na
https://www.rs-online.com/designspark/login
i zobacz Account / My subscription
powinieneś mieć aktywną subskrypcję DesignSpark Explorer.
Jeśli sama nie wskoczy po zalogowaniu aktywuj ją ręcznie.

Ja nie zauważyłem problemów z otwieraniem starych plików.
Chyba, że zawartość otwieranego tego pliku jest mocno specyficzna, ale nie sądzę, żeby tu był problem.

Jeśli miałeś wcześniej DSM5,4... to sprawdź czy odinstalowany został Spaceclaim translator. To też może powodować problemy.

A odnośnie samego licencjonowania Z forum DS co rusz wspominają o wyłączeniu serwerów licencji dla wersji legacy (czyli starszych niż 6).
Deadline wyznaczono na 31.05 i faktycznie coś cały czas grzebią.

Różnica w licencjonowaniu jest zasadnicza.
Dla wersji legacy można licencja była odświeżana co 30dni, co umożliwiało pracę offline.
W nowej wersji sprawdzanie uprawnień jest co 2h (informacje z forum, nieweryfikowane).


A sam program działa nawet dosyć szybko po

1. Wyłączeniu opcje / zaawansowane
- constant based sketching
- enhanced shaded

2. Ustawieniu niewygórowanych ustawień popularne
- jakość renderowania / wygładzanie
adams4891
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 7
Rejestracja: 08 kwie 2023, 21:35

Re: Design Spark Mechanical v6

Post autor: adams4891 »

Chrystus zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał !!! udanych świąt.

co do tego wyłączenia dsm5 troszkę jestem spokojniejszy, jeżeli ten temat od dawna się przewija.

nie zmienia to faktu że u mnie te pliki utworzone na dsm 5 nie otiwerają się w dsm 6.

próbowałem otwierać mniej i bardziej złożone projekty - bez rezultatu

sprawdziłem licencję: wygląda na to że mam Explorer - Free! - Per month (inc. tax)

na tym komputerze mam dwie wersje dsm 6 i dsm 5, obie włączają się prawidłowo, na obu jestem w stanie rozpocząć nowy projekt.

ale dsm 6 był pierwszy zainstalowany, i już w tedy nie odpalał projektów dsm5

chyba spróbuję wykupić lincencję creator by otworzyć pliki i zapisać je już w dsm 6, na ta chwilę tylko taki pomysł mi przychodzi do głowy.

chyba że panowie (i być może panie) mielibyście jakieś inne propozycje do zweryfikowania
adams4891
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 7
Rejestracja: 08 kwie 2023, 21:35

Re: Design Spark Mechanical v6

Post autor: adams4891 »

chociaż dsm 6 i tak mi strzela po kolanach, ponieważ wszystkie projekty eksportowałem do dxf, a z tego dalej na frezarkę, a tej opcji w ,,6-tce" już nie ma :(
adams4891
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 7
Rejestracja: 08 kwie 2023, 21:35

Re: Design Spark Mechanical v6

Post autor: adams4891 »

macie może do odsprzedaży jakiś stary cad 3d na wieczystej licencji, ja nie potrzebuje nie wiadomo czego. coś przypominającego w obsłudze dsm, ale na wieczystej gwarancji. tak pytam dla zasady, choć pamiętam że ,,pyta" to nie za łądne słowo :)
adams4891
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 7
Rejestracja: 08 kwie 2023, 21:35

Re: Design Spark Mechanical v6

Post autor: adams4891 »

dla mnie niestety dsm umarł :( nawet jeśli projekty odpalę w V.6 to i tak tam nie ma exportu do dxf, a to u mnie kolejny etap prac. także muszę szukać czegoś innego :( pozdrawiam serdecznie i dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Design Spark Mechanical v6

Post autor: dziobu »

No to zostaje Ci FreeCAD.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Newsy”