Łączenie (spawanie) ze sobą wydruków: PEN-3D, lutownica, żywica?

Czyli wszystko to co dzieje się po zdjęciu wydruku ze stołu...
Awatar użytkownika
Raven
Postów w temacie: 2
Posty: 240
Rejestracja: 19 cze 2020, 14:01
Drukarka: Sovol SV06
x 59

Re: Łączenie (spawanie) ze sobą wydruków: PEN-3D, lutownica, żywica?

Post autor: Raven »

Co do wymiany dysz to tylko Doodler, tu masz zestaw różnych dysz łącznie z taką do wygładzania https://allegro.pl/oferta/zapasowy-set- ... 9277722160. Pozostaje kwestia ceny bo pen i dysze to blisko 500 PLN, a dodatkowo jeszcze dedykowany filament 3mm (choć może taki 2,85 sie też nada).
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Łączenie (spawanie) ze sobą wydruków: PEN-3D, lutownica, żywica?

Post autor: FlameRunner »

Do takiego zastosowania szukałbym pena, który pracuje z drutem 1,75 mm ze szpuli, żeby móc zdjąć szpulę z drukarki i "spawać" wydruki dokładnie tym samym materiałem, z którego były drukowane.
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1754
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 745

Re: Łączenie (spawanie) ze sobą wydruków: PEN-3D, lutownica, żywica?

Post autor: Andrzej_W »

Ja do wypełnienia szczelin w masce darth wadera użyłem 3d pena za 40 zl jakis tani z alledrogo. Jak Mati wspominał trzeba nadtapiać materiał, u mnie te wypełnienia które słabo połączyłem można było bez problemów wyciągnąć.
Arthor
Postów w temacie: 5
Posty: 23
Rejestracja: 02 maja 2020, 11:14
Lokalizacja: Perpignan, Francja
x 2

Re: Łączenie (spawanie) ze sobą wydruków: PEN-3D, lutownica, żywica?

Post autor: Arthor »

Po kolejnych godzinach poszukiwań, dokształcania, nauki i czytania opinii o chińskich g..nach co się psują lub topią po pierwszym użyciu, mam przysłowiowy mętlik w głowie.
3Doodler Create (plus) odpada. 2 ustawienia temperatury, przy ustawieni na max, temp się waha między 200 a 230st. Filament 3mm. (Potrzebuję pena na filament 1,75mm. Wersja Pro wydaje się sensowna, ale też filament 3mm i kosztuje więcej niż Ender...
Garett 3D Pen 5 i Polaroid Fast Play 3D Pen od bidy, ale też grzeją się tylko do 230st i mają mieszane opinie.
Aż w końcu natrafiłem na... 3D SIMO. Wersja KIT kosztuje w okolicach 50-60 euro, czyli ledwo, ale w jeszcze w budżecie. Końcówka do filamentów grzeje się do 250st, więc idealnie. W zestawie również lutownica, drut oporowy. Wydaje się OK.
Słyszeliście o nim? jakieś opinie?
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 769
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 441

Re: Łączenie (spawanie) ze sobą wydruków: PEN-3D, lutownica, żywica?

Post autor: majek »

Ja kupiłem prawie najtańszego, bo nie wiedziałem czy to w ogóle mi się do czegoś nada. One są na zwykły filament 1.75.
Natomiast na co przy tych taniochach trzeba zwrócić uwagę:
- dwie temperatury (pla+abs)
- ma być zasilany z 12V, bo są takie z 5V/USB i one za słabo grzeją na cokolwiek innego niż pla
ODPOWIEDZ

Wróć do „Postprocessing”