[UV LCD / MSLA] Żywica UV - utwardzanie

Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

[UV LCD / MSLA] Żywica UV - utwardzanie

Post autor: dziobu »

Przedstawiam jeden z pewnie tysiąca sposobów na utwardzenie żywicy 405um (z Photona).

- dwie lampy (*1) z popularnego portalu aukcyjnego:
semilac.jpg
- szklany pojemnik ~1l (na wodę),
- dwa wydruki:
Semilac_podstawa.stl
(47.54 KiB) Pobrany 306 razy
Semilac_pokrywa.stl
(232.31 KiB) Pobrany 312 razy
(PLA - ciekawe jak długo pożyje ;p)

I można sklecić to:
u01.jpg
u02.jpg
u03.jpg
u04.jpg
u05.jpg
Dla lepszego efektu lampy są jeszcze gdzieniegdzie sklejone taśmą.
W Ikei są kwadratowe szklane pojemniki które lepiej tu pasują, a co ważne: zmieszczą wszystko co da się na Photonie wydrukować. Lampy nie są w żaden sposób modyfikowane - wadą jest potrzeba wciśnięcia przycisku na spodzie żeby je włączyć (każdą osobno). Przynajmniej trudno je włączyć przypadkowo.

(*1) Wybrałem te lampy bo działają; pewnie wymienię na LEDowe jak te się spalą ;)
Abys
corradoskj
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 73
Rejestracja: 05 mar 2018, 20:59
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: CR-10, I3 MEGA
x 1

Re: Żywica UV - utwardzanie

Post autor: corradoskj »

W zeszłym tygodniu zrobiłem dokładnie to samo ale bez opcji "na sztywno :) Te same lampy Semilac, tyle że nie kleiłem tylko zestawiłem je ze sobą. Jedno jest pewne, działa.
Awatar użytkownika
bafunio
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 217
Rejestracja: 20 maja 2018, 05:31
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: inventure, UM2+, R19
x 81

Re: Żywica UV - utwardzanie

Post autor: bafunio »

nie opłaca się przepłacać za lampy semilac`a , oni za swój znaczek kasują sporo kasy...
Drukarki FDM: Zortrax Inventure , Ultimaker 2+ bondtech QR , Sigma R19 , Sigma R16 , XYZ Da Vinci Color
Drukarki SLA: XFAB
Frezarka: Certus 7060 pro stal ATC 9,5kW
Tokarka: LF CNC mini 1 serwo 2,2 kW
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Żywica UV - utwardzanie

Post autor: dziobu »

Jakie wobec tego warto kupić?
Awatar użytkownika
bafunio
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 217
Rejestracja: 20 maja 2018, 05:31
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: inventure, UM2+, R19
x 81

Re: Żywica UV - utwardzanie

Post autor: bafunio »

jutro zapytam się dziewczyny i odrazu będę pytał się jej o żywotność bo trochę tego przerobiła :)
Drukarki FDM: Zortrax Inventure , Ultimaker 2+ bondtech QR , Sigma R19 , Sigma R16 , XYZ Da Vinci Color
Drukarki SLA: XFAB
Frezarka: Certus 7060 pro stal ATC 9,5kW
Tokarka: LF CNC mini 1 serwo 2,2 kW
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Żywica UV - utwardzanie

Post autor: dziobu »

Czyli nie wiesz.
Biorąc pod uwagę że świetlówka kosztuje min 5-6 zł, a tu są cztery już w komplecie, to dopłacenie tych 30zł za ich wygodne mocowanie i sterowanie nie jest raczej tragedią. Nie wiem gdzie i na czym chcesz szukać oszczędności.
Awatar użytkownika
bafunio
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 217
Rejestracja: 20 maja 2018, 05:31
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: inventure, UM2+, R19
x 81

Re: Żywica UV - utwardzanie

Post autor: bafunio »

Teraz semilac ma promocje(o której nie wiedziałem) bo normalnie ich lampy kiedys kosztowaly po 100zl
teraz fakt jest taniej.
Tutaj masz tą samą lampe bez ich znaczka która już jest taniej o 10zł niż ich na promocji...
https://allegro.pl/oferta/lampa-uv-36w- ... c0a9c8060f
Tutaj masz troche inną tzn w innym miejscu są włączniki
https://allegro.pl/oferta/lampa-uv-36w- ... 7340997837

A to że od razu nie wysłałem wam linku nie znaczy że nie wiem tylko chciałem się zapytać o informacje osoby któa ma doświadczenie w temacie....

A te twoje " czyli nie wiesz" jest śmieszne bo chciałeś mi pojechać, a ja chciałem wam tylko pomóc :) nie licz na kolejne moje odpowiedzi w twoją stronę bo nie mam zamiaru marnować czasu na zbędne dyskusje :)
dziobu
Drukarki FDM: Zortrax Inventure , Ultimaker 2+ bondtech QR , Sigma R19 , Sigma R16 , XYZ Da Vinci Color
Drukarki SLA: XFAB
Frezarka: Certus 7060 pro stal ATC 9,5kW
Tokarka: LF CNC mini 1 serwo 2,2 kW
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Żywica UV - utwardzanie

Post autor: dziobu »

bafunio pisze:Teraz semilac ma promocje(o której nie wiedziałem) bo normalnie ich lampy kiedys kosztowaly po 100zl
teraz fakt jest taniej.
Ta "promocja" to trwa ponad rok ;p (wcześniej się nie interesowałem).
bafunio pisze:Tutaj masz tą samą lampe bez ich znaczka która już jest taniej o 10zł niż ich na promocji...
https://allegro.pl/oferta/lampa-uv-36w- ... c0a9c8060f
To jest dobre. I nie wygląda na podróbę (a widziałem podróbę tego Semilaca; była tak "fajna" ze wolałem już kupić coś ze znaczkiem).
bafunio pisze: Tutaj masz troche inną tzn w innym miejscu są włączniki
https://allegro.pl/oferta/lampa-uv-36w- ... 7340997837
A tą oglądałem osobiście. Oidp to ta miała nieznacznie mniejszy otwór na dłoń, ale co gorsza z komory było widać część środka. To wystarczyło żeby jej NIE kupić.
bafunio pisze:nie licz na kolejne moje odpowiedzi w twoją stronę bo nie mam zamiaru marnować czasu na zbędne dyskusje :)
OK.
bafunio
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Żywica UV - utwardzanie

Post autor: dziobu »

btw.

Na popularnym portalu aukcyjnym można też znaleźć takie perełki (widzę że znowu są) jak to:
https://allegro.pl/oferta/lampa-uv-36w- ... 7398593613
Tego konkretnie nie kupowałem, ale widziałem na żywo podróbkę tego Semilaca. Jeśli jest to ona to NIE polecam kupowania takiego szajsu. (jak ktoś nie klika - lampa za 19.99zł)
Są też lampy LEDowe - https://allegro.pl/oferta/inteligentna- ... 4291fbf951 które teoretycznie też powinny działać. Pomijając kwestię funkcjonalności (nie każda ma tryb bez timera) to zostaje problem jakości wykonania i części. No i wiarygodności podanych parametrów.

Przepłacać nie lubię, ale też nie jestem jakoś pazerny na cenę. Wolę kupić raz coś co działa _PEWNIE_ niż obrosnąć w zestaw śmieci - dlatego napisałem że takie konkretnie lampy są OK, działają i się sprawdzają. A za 50zł za lampę to przyznam że nie ma co wybrzydzać. Działają dobrze od ponad pół roku, robią co trzeba i chyba to jest tu najważniejsze. Zwłaszcza że cały czas mówimy o dodatku który znika w tłumie kosztów drukarki DLP.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Żywica UV - utwardzanie

Post autor: virgin71 »

Te lampowe są na wyprzedaży, bo wszędzie są teraz LEDowe. Pytanie, czy nie lepiej wziąć teraz takie LEDy? A może w ogóle taśmę LED?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Baza wiedzy, poradniki”