Drukowany samolot za free

To miejsce na dyskusję o wydrukach wykonanych przez kogoś innego.
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 17
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Drukowany samolot za free

Post autor: sp6vgx »

@spec

Powiedzmy sobie tak jak ktoś ma graty do tego czyli silnik, pakiet itd. jakąś aparaturę itd. to IMHO nic nie stoi na przeszkodzie aby zmarnować trochę filamentu i zobaczyć co to warte w praktyce. Fakt na filmach widać że lata, ale na filmach czasem wiele widać - a w realu się nie sprawdza ;)

Jak ktoś chce pod ten projekt inwestować kasę i wszystko kupować, to może faktycznie lepiej wybrać coś ciekawszego i łatwego w oblatywaniu.

Nie wiem czy to będziesz drukował, ale ja niedługo będę miał więcej siedzenia w domu przy projektach więc zapuszczę i niech się drukuje - przynajmniej się drukarki nie będą nudzić :)

Zapewne wkleję tutaj jakieś wyniki tego eksperymentu - co z tego wyszło, a zapewne jak nie rozwalę lub się sam w locie nie rozpadnie to i model będzie do oddania jak ktoś będzie chciał (oczywiście sam wydruk bez osprzętu) - bo ja nie mam tego nawet gdzie trzymać, a i na latanie zbytnio nie mam czasu...
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
spec
Postów w temacie: 4
Posty: 343
Rejestracja: 04 paź 2016, 17:35
x 27

Re: Drukowany samolot za free

Post autor: spec »

Racja. Jak ktoś startuje od zera to nie tędy droga. Mam stary model, który mógłby posłużyć jako dawca części.
Awatar użytkownika
aaannnd
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 453
Rejestracja: 29 sie 2018, 14:00
Lokalizacja: KRK-PD
Drukarka: Ender 3
x 234

Re: Drukowany samolot za free

Post autor: aaannnd »

Proponuje zmienić temat ma: "darmowe pliki do wydrukowania samolotu", bo w temacie chyba chodziło o pliki za free a nie samolot za free. I nie byłoby tyle nerwów i stron dyskusji.

A plastiki, jak się nie rozbije mogę przygarnąć, bo mam na strychu jakiegoś piankowego rozbitka, za którego nie miałem się kiedy zabrać i mogę z niego osprzęt przeszczepić.
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 17
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Drukowany samolot za free

Post autor: sp6vgx »

hmm ;) nawet nie wyszło tak źle... ciut lżejsze niż gościowi z forum RCGroups (43g)
IMG_20190207_100900.jpg
ale drukuję jeszcze raz...
...jednak nie ten kolor na skrzydła... ten poleci na kadłub, a skrzydła i stateczniki hmm może czerwone...

A co do darmowego samolotu ;) to nic nie jest za darmo... choć jak pisałem zapewne jak się pobawię i nie rozwalę to oddam za darmo (nawet pokryję koszt wysyłki :P ). Jednak poczekajmy zobaczymy co z tego będzie - sam zresztą jestem ciekawy czy to poleci he he
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Drukowany samolot za free

Post autor: McKee »

Nie chcę cię wytrącać z samo-zachwytu ale mam wrażenie, że brakuje wewnętrznych wzmocnień. Czy to może jakiś inny fragment skrzydła?
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 17
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Drukowany samolot za free

Post autor: sp6vgx »

McKee pisze:Nie chcę cię wytrącać z samo-zachwytu ale mam wrażenie, że brakuje wewnętrznych wzmocnień. Czy to może jakiś inny fragment skrzydła?
Nie wiem o który inny chodzi... jak któryś z tych płatnych z 3dlabprint to to jest co innego. Ten prawie cały jest darmowy (nie ma tylko podwozia ewentualnie pływaków).

Niestety ten typ tak ma dlatego wzbudza tyle kontrowersji... ...a ja chcę sprawdzić czy to poleci i się nie rozpadnie.

Powiedzmy tak po wstępnym obmacaniu tego co wydrukowałem łagodnie mówiąc dupy nie urywa. Natarcie trochę miękkie, spływ ciut lepiej ale niewiele. Może to i wytrzyma jakieś spokojne latanie bez większego wiatru... ostrzej tym latać to bym się bał (jak się nie rozleci to profil skrzydła będzie się raczej zmieniać)... Zresztą jak wydrukuję całe skrzydło będzie coś więcej wiadomo, na razie nie chcę tego zbytnio oceniać.

Z drugiej strony za młodu czasem z braku laku gorszymi gównlotami się latało, więc może i to ma jakąś szansę...
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Drukowany samolot za free

Post autor: McKee »

Tak, o 3dlabprint mi chodziło. Pliki skrzydeł są jako przykłady na thingiverse do ściągnięcia - o tyle ciekawe, że tam dziwne STL-e są (dziwne, bo "skopane" - tzn są nieprawidłowe ale z premedytacją - tak to autor zaprojektował - tam są dopiero kontrowersje ;)- zobacz w linku poharatka ze 2 strony wcześniej).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 17
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Drukowany samolot za free

Post autor: sp6vgx »

McKee pisze:Tak, o 3dlabprint mi chodziło. Pliki skrzydeł są jako przykłady na thingiverse do ściągnięcia - o tyle ciekawe, że tam dziwne STL-e są (dziwne, bo "skopane" - tzn są nieprawidłowe ale z premedytacją - tak to autor zaprojektował - tam są dopiero kontrowersje ;)- zobacz w linku poharatka ze 2 strony wcześniej).
Tak widziałem je - tutaj jest podobny trik (też uszkodzone STL-e). Szkoda że nie dał do tego kilku żeberek - może zwiększyło by trochę wagę, ale było by zapewne już znośnie.

Zresztą jak mówię zobaczy się jak się wydrukuje całe skrzydło i je poskleja... na filmach widać że to nawet lata i na przeźroczystym widać że konstrukcja identyczna....
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
ODPOWIEDZ

Wróć do „Cudze wydruki”