Chińczyk mnie zawstydził

To miejsce na dyskusję o wydrukach wykonanych przez kogoś innego.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Chińczyk mnie zawstydził

Post autor: Berg »

przyszedł do mnie zestaw klona popularnego ekstrudera. Mam dwie obserwacje. (Niestety pomyliłem zestawy i zamiast silnika mam głowice :/ )
1) są trzy rodzaje rurek/łączników bloku. (myślałem, że są dwa rodzaje)
- full metal/
- full PTFE
- nazwijmy to semi-metal-PTFE - rurka teflonowa wchodzi trochę z góry i potem drugi kawałek jest wciśnięty od dołu

2. W zestawie był wydrukowany uchwy. Jakiś rodzaj chyba ABSu bo taki śliski i lekko elastyczny i próba z acetonem wypadł pozytywnie (ślad w rogu od spodu), ale warstwy idealnie sklejone nawet takie na wiszących elementach przykleiły się nie do oderwania. na otworach widać lekkie echo ale oddalone od otworu o dobry centymetr i tylko jeden ślad echa (takie rzeczy robi delta, nie?) . Kurcze zajedobrze wydrukowany biorąc pod uwagę że ta drukarka musiała zap... znaczy szybko drukować, sądząc po tak ułożonym echo. Przy tym grubość ścieżki 0.8 i temp głowicy dla ABSu. Podsumowując ja tak jeszcze nie potrafię, dużo jeszcze trzeba się nauczyć. :oops:
Załączniki
chinski-uchwyt01.jpg
chinski-uchwyt02.jpg
chinski-uchwyt03.jpg
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2455
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: Chińczyk mnie zawstydził

Post autor: mcxmcx »

Ja mam bez echo ten plastyk. Ale mechanicznie nie był idealny, rozszedł się (trójkąt od bazy) po jakimś miesiącu.
Poza tym jakosc wykonania tytana jak oryginał.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Chińczyk mnie zawstydził

Post autor: Berg »

no jakość wykonania też mi się podoba, pudełeczko ładne. :P Oczywiście jak się postaram to to rozerwę, do niczego mi to nie jest potrzebne, ale właśnie w pierwszym momencie zdziwiłem się, że nie udało mi się zniszczyć przykładają siłę przy której podobne moje wydruki z ABSu się rozpadają. ;(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Cudze wydruki”