Podróbka microswissa

kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: Podróbka microswissa

Post autor: kretu »

Wczorajsze testy wykazały że z ABS nie ma problemu z PET-G benchy wyszedł pięknie do momentu jak doszedł do tego miejsca gdzie są 4 słupki kabiny no i niestety się przycięło wystarczyło lekko docisnąć filament i dach już zrobił pięknie na kominie znowu zwiecha. Z dzisiejszych przeróbek doszła pasta termoprzewodząca Arcticsilver 5 pomiędzy hotend-blok i pomiędzy radiator-blok. Oraz regulacja pod duala choć patent pszczelaszkova coś mi przestał działać (chyba się ten element od upałów zniekształcił) oraz zmieniłem retrakcję na 0,8mm i właśnie leci test jak nie wyjdzie będę zjeżdżał dalej w dół z retrakcją i ratował się innymi jej opcjami byle dało się drukować spokojnie a PET-G.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2662

Re: Podróbka microswissa

Post autor: Berg »

Ja tam nie wiem o czym Wy mówicie. Wpieprzyłem w Lumę łącznik full metal, pierwszy z brzegu z miesiąc temu. Drukuję na tym z PLA, bo nie zauważyłem różnicy. Dziś już ze cztery razy zmieniałem ABS-PLA-ABS bez żadnego tam czyszczenia bo jedno i drugie czarna :D.

Jedną rzecz tylko zauważyłem na metalu, co jakoś nie przeszkadzało na "półmetalu" :
ten kawałek rurki PTFE co wchodzi w radiator od góry z ekstrudera (czy tam dłuższy kawałek z Bowdena), one potrafią mieć niecentrycznie otworek i nieco różnią się samą średnicą od tego co jest dalej w metalu oczywiście ani większa, anie mniejsza nie jest dobra ale zwłaszcza jak jest mniejsza to jest kłopot. poza tym lekko zaostrzam tę rurkę by tam w środku lepiej spasowała.
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: Podróbka microswissa

Post autor: kretu »

Test PET-G wyszedł pomyślnie na retrakcji 0,8mm już ładnie ogarnia nawet minimalne retrakcje w dużej ilości pod rząd a na wydruku nie ma żadnych nitek więc wystarczająco cofa. Z PLA nawet na wyłączonej retrakcji się wywala TPU nawet nie idzie do końca załadować już się blokuje.

Zaraz zamawiam hotend z teflonem do tego bloku:D

Podsumowując moje testy chińskigo fullmetal do bizera u mnie sprawdza się dla ABS i przy odpowiednich parametrach z PET-G. PLA i TPU nie wyrabia. Pytanie czy to wina bizera, chińskiego hotendu czy moja. Tu pytanie do WillingMagic czy tobie na oryginalnym microswiss udaje się drukować z PLA czy TPU jeżeli tak to na jakich parametrach?
Ja obstawiam że zwyczajnie jakość wykonania tego hotendu jest zbyt mała i jest zbyt "szorstkie" od wewnątrz. Co nie było jakieś strasznie trudne do przewidzenia skoro kosztowało 1/5 ceny oryginału (choć google pokazuje że ludzie i z oryginałem miewają problemy):D Na szczęście Fullmetal do PLA zbędny więc jak będą dwa różne hot endy to już będzie ok. Teraz czas na luźna kasę i jakiś prawdziwie ciepłolubny filament w stylu nylonu do przetestowania.
Awatar użytkownika
WillingMagic
Postów w temacie: 6
Posty: 312
Rejestracja: 25 kwie 2016, 22:42
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: -
x 28

Re: Podróbka microswissa

Post autor: WillingMagic »

Hmm sprawdzę jak z tym PLA, ale najpierw wypadałoby dorobić w końcu chłodzenie wydruku bo te najczęściej polecane nie pasuje mi bo mam wentylatory 40x40x20, a nie jak w oryginale 40x40x10.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Podróbka microswissa

Post autor: FlameRunner »

rafaljot pisze:Ja tam nie wiem o czym Wy mówicie.
A ja wiem. Mówią o CTC Bizer. Z łącznikiem być może niedokładnie wykonanym, źle ustawioną retrakcją i niepoprawnym pomiarem temperatury. ;)
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Podróbka microswissa

Post autor: Kopytko »

Nie tylko w e3d ( clon) i full metal jest to samo z PLA. Ale wiadomo CLON, czekam na łączniki tytanowe i zrobię porównanie z wszystkimi dostępnymi full metalami do v6 :)
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
WillingMagic
Postów w temacie: 6
Posty: 312
Rejestracja: 25 kwie 2016, 22:42
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: -
x 28

Re: Podróbka microswissa

Post autor: WillingMagic »

Porównanie oryginału o podróbki. Oryginał po lewej używany od roku, po prawej podróbka. Dysza jest wykonana nieźle o tyle łącznik jest wykonany dużo gorzej. Wadą oryginalnego łącznika jest słaby uchwyt do odkręcania, ale szczelina między jego częściami jest dużo mniejsza. Do tego gwint w podróbce jest dużo delikatniejszy, a część łącząca się z dyszą w bloku grzejnym jest znacznie szersza.
20171211_152756.jpg
20171211_152744.jpg
20171211_154053.jpg
Awatar użytkownika
WillingMagic
Postów w temacie: 6
Posty: 312
Rejestracja: 25 kwie 2016, 22:42
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: -
x 28

Re: Podróbka microswissa

Post autor: WillingMagic »

Podróbka:
Podróbka
Podróbka
Podróbka
Podróbka
Podróbka
Podróbka
Oryginał:
Oryginał
Oryginał
Oryginał
Oryginał
ODPOWIEDZ

Wróć do „CTC Bizer (klon Replicatora)”