Podróbka microswissa

Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Podróbka microswissa

Post autor: Kopytko »

Strzelam ,ze próbujesz drukować z PLA? Do PLa jednak najlepsze rurka teflonowa:)
Blok nie jest źle wykonany, a jest tam po prostu mniejszy otwór:P
kretu
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Podróbka microswissa

Post autor: McKee »

Trzymam kciuki żeby ci się udało.
Miałem ochotę na tą przeróbkę, w zasadzie to dalej mam, tylko czekam na wrażenia / opis / potwierdzenie, że warto to kupować (i głównie zależy mi na druku ABS).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
WillingMagic
Postów w temacie: 6
Posty: 312
Rejestracja: 25 kwie 2016, 22:42
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: -
x 28

Re: Podróbka microswissa

Post autor: WillingMagic »

Kretu, a czy do tej podróbki chińczyk dodał pastę termoprzewodzącą? W oryginalnym zestawie dodają, aby powierzchnia przewodzenia była większa.Poza tym jak zmieniłem głowicę na microswissa to musiałem zmienić temperatury w jakich drukuję.
Ja również zamówiłem i zobaczę czy jest porównywalna do oryginału.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Podróbka microswissa

Post autor: Kopytko »

Z abs chyba nie ma problemu z przyklejaniem sie filamentu do scianek lacznika. Opis ,pasuje wlasnie do tego efektu. A nasila sie on ,przy uzytkowaniu pla i bardzo czestej retrakcji. Gdzie ,jest masa malutkich elementow i retrakcja goni retrakcje.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: Podróbka microswissa

Post autor: kretu »

Na razie zrobiłem sobie dzień odpoczynku od bizera idąc na działkę:D Ale to co Kopytko opisuje pasuje idealnie do problemu bo PLA i problem się pojawiał dopiero po elementach gdzie retrakcji nie było. Zaraz załaduję ABS.
@WillingMagic Pasty nie dał chińczyk ale tam mam to spasowane na styk bo musiałem szlifować żeby w ogóle weszło więc pasta dużo nie da. A pasta komputerowa jaką mam (AS 5) się wypala przy naszych temperaturach i wręcz pogarsza właściwości.

@Kopytko blok był źle wykonany otwory za małe, otwory pod śruby od wentylatora zbyt blisko siebie a otwory z gwintem pod śruby trzymające hotend ze złej strony. na szczęście dremel z dobrą końcówka i i trochę zabawy i jakoś dopasowałem.
Awatar użytkownika
WillingMagic
Postów w temacie: 6
Posty: 312
Rejestracja: 25 kwie 2016, 22:42
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: -
x 28

Re: Podróbka microswissa

Post autor: WillingMagic »

@Kretu Temperatura łącznika to powinno być góra 60-70 stopni, większość past do cpu/gpu daje radę na luzie do 110C, więc czemu ma się degradować przecież dyszy i bloku nie smarujesz ;-)
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: Podróbka microswissa

Post autor: kretu »

No ja posmarowałem ostatnio grzałkę :D na łączniku może i ma sens jak będę regulował pod dwie głowicę to posmaruję AS5 może coś da choć przy takim spasowaniu wątpię.
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: Podróbka microswissa

Post autor: kretu »

Kopytko pisze:Z abs chyba nie ma problemu z przyklejaniem sie filamentu do scianek lacznika. Opis ,pasuje wlasnie do tego efektu. A nasila sie on ,przy uzytkowaniu pla i bardzo czestej retrakcji. Gdzie ,jest masa malutkich elementow i retrakcja goni retrakcje.
Kopytko wiszę ci duże piwo. Z ABS wyszło właśnie całkiem fajne 3dbenchy. Zaraz testuję PET-G jak z tymi materiałami będzie ok to jakoś przeżyję tymczasowy brak PLA. A już miałem ochotę wyrzucić w kąt ten cały fullmetal i wracać do teflonu. A tak wystarczy dokupić dodatkowy hotend MK10 z teflonem i będzie praktycznie pełna swoboda co do stosowanego materiału.
Awatar użytkownika
pszczelaszkov
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 237
Rejestracja: 28 gru 2016, 23:59
Lokalizacja: Piła
x 42

Re: Podróbka microswissa

Post autor: pszczelaszkov »

Dlatego ja mialem w planie dac tylko 1 full metal :D
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Podróbka microswissa

Post autor: FlameRunner »

Kretu, a jaką masz długość retrakcji? Milimetr z hakiem? Spróbowałbym ją znacznie ograniczyć, może nawet do pół milimetra.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CTC Bizer (klon Replicatora)”