Podróbka microswissa

kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Podróbka microswissa

Post autor: kretu »

Testował ktoś z was podróbki microswissa? Np. taką ? Sam element drogi nie jest ale dochodzi parę innych części i trochę zabawy w montaż dlatego wolę zapytać przed zamawianiem jeżeli ktoś miałby odpowiedzieć że to szmelc nie wart zachodu.
Awatar użytkownika
WillingMagic
Postów w temacie: 6
Posty: 312
Rejestracja: 25 kwie 2016, 22:42
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: -
x 28

Re: Podróbka microswissa

Post autor: WillingMagic »

Ja mam oryginalne z amazonu. Jeśli chińczyka cokolwiek źle spasował to będzie ciekło. Poza tym oryginalny jest podobno pokryty stopem pomagającym przepychanie filamentu. Poza tym to ma sens jeśli idziesz w ABS i inne materiały wymagające wyższej temperatury.
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: Podróbka microswissa

Post autor: kretu »

Zaryzykowałem i tak pozostałe koszta czyli nowe bloki i ten większy blok przy microswiss musiał bym ponieść więc ryzykuję aż 6$ :D A idę w full metal głównie z ochoty zmierzenia się z drukiem z nylonu no i liczę na to że ta zmiana + ekstruder ze sprężyną dociskającą spowoduje że zniknie problem klikającego ekstrudera nawet przy niedużych prędkościach.
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: Podróbka microswissa

Post autor: kretu »

Na jakie elementy może negatywnie wpływać chiński fullmetal hot-end? jutro pewnie będę montował ale najpierw chcę puścić jakieś testy jeszcze na starych aby mieć porównanie i pytanie brzmi co przetestować? Mam np testowy wydruk od MosfetN. Wystarczy czy coś jeszcze warto przetestować?
Awatar użytkownika
pszczelaszkov
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 237
Rejestracja: 28 gru 2016, 23:59
Lokalizacja: Piła
x 42

Re: Podróbka microswissa

Post autor: pszczelaszkov »

Pewnie retrakcje.
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: Podróbka microswissa

Post autor: kretu »

Kurde to pewnie wypadałoby ją ogarnąć dla pet-g przed zmianą porządnie bo w dotychczasowych drukach z tego materiału mogłem ją mieć gdzieś :D
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Podróbka microswissa

Post autor: Kopytko »

Problemem , łączników full metal jest jakość wykonania kanału, dlatego w full metal ciężko drukuje się z PLa i PET ( przy bardzo częstych retrakcjach ) Od razu ubiegnę fale hejtu :) tak da sie i jest to potwierdzone, ale trzeba dokłądnie dobierać chińskie podzespoły :)
I w tym przypadku wszystko zależy od jakości wykonania łącznika a najbardziej otworu w nim. jeżeli jest polerowany lub czymś pokrywany ( tak swiss nazwał coś co musieli zrobić a potem tak jak APPLE nazwali to polepszeniem :P:P:P - sorki musiałem) i jak juz wspomniałem Swiss pokrył element "czymś" co zniwelowało te rowki w otworze.
A skąd to wiem ? Wystarczy mikroskop i setki łączników dysz itp , które przeszły mi przez ręce i je testowałem. :P
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: Podróbka microswissa

Post autor: kretu »

Nigdzie na stronach microswissa nie mogę znaleźć o powlekaniu innych elementów niż dysza. co do jakości to wiadomo zależy od chińczyka ale z dyskusji na SB czytam że ten konkretny chińczyk potrafi zrobić dobrze więc jest nadzieja:D Na razie puściłem test wydaje mi się że trudniejszego materiału bo PET-G na 6 różnych ustawieniach retrakcji i co najgorsze pierwsze 4 wyszły prawie identycznie dwie jeszcze lecą. Tylko różnic nie ma i wszędzie bardzo dobry efekt więc chyba plastik od DD po prostu jest za dobry:D
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Podróbka microswissa

Post autor: Kopytko »

To tego małego przejściowego elementu nie powlekają? OOOOooooo to znaczy ,ze jednak robią precyzyjną robotę :)
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: Podróbka microswissa

Post autor: kretu »

Po trzech dniach zmagań aby wszystko zmontować głównie z powodu źle wykonanego bloku łączącego wszystko w całość efekt jest beznadziejny.
Drukarka drukuje odrobinę a następnie coś się klinuje i i ekstruder przestaje podawać plastik. Co ciekawe aby ponownie ruszył wystarczy włączyć opcję ładowania filementu nic nie trzeba czyścić ani przepychać. Więc jest to dla mnie dziwne bo skoro się blokuje to nie powinno tak bezproblemowo znowu zaczynać podawać plastik. Na tę chwilę mam dosyć i chyba muszę odpocząć od bizera kilka dni.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CTC Bizer (klon Replicatora)”