Moja CTC Bizer

Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: Moja CTC Bizer

Post autor: anraf1001 »

SHU_230rYJ.png
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
Old
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 26
Posty: 39
Rejestracja: 22 sie 2017, 23:58
x 7

Re: Moja CTC Bizer

Post autor: Old »

To jest stolik montażowy w formacie dxf
Załączniki
Materialy dla FORUM.rar
(63.36 KiB) Pobrany 186 razy
Old
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 26
Posty: 39
Rejestracja: 22 sie 2017, 23:58
x 7

Re: Moja CTC Bizer

Post autor: Old »

Kolejny poważny mankament jaki miałem do usunięcia, to problem prowadzenia przewodów do osi "X"( endstop i silnik). Przewody były prowadzone górą nad wózkiem jezdnym osi "Y" i w czasie druku tarły o bok korpusu drukarki, co po dłuższym czasie groziło przetarciem. Wszystkie próby doraźnego poprawienia sytuacji nie dawały rezultatu, przyjąłem więc radykalne rozwiązanie. Zaprojektowałem uchwyt do zamocowania łańcuchowego prowadnika kablowego do silnika osi X. Przewody poprowadziłem dołem w łańcuchowym prowadniku kablowym.
Obrazek
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Moja CTC Bizer

Post autor: McKee »

Dlaczego nie wykorzystałeś żadnego gotowca na ten prowadnik? (kila widziałem na thingiverse).
Jak się sprawuje / hałasuje?
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Old
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 26
Posty: 39
Rejestracja: 22 sie 2017, 23:58
x 7

Re: Moja CTC Bizer

Post autor: Old »

Ja nawet dwa sobie wydrukowałem (mocowanie i jedna ogniwko). Jakość tego była taka w porównaniu do prowadnika produkcji fabrycznej np. firmy Igus jak mówiąc obrazowo "Wóz drabiniasty do karety". Ponadto te mocowania miały element przyłączeniowy przystosowany ogniwek z projektów a ja postanowiłem użyć prowadnika firmy "no name" 10x15mm podziałka 20mm (kupiłem na Allegro), który ma inną konstrukcję ogniwka. Dlatego zaprojektowałem własne rozwiązanie mocowania przystosowane do przykręcenia tego prowadnika (dwa inserty metalowe M3). Właściwe dobrana zabudowa;długość i promień gięcia oraz długość podparcia powodują, że prowadnik pracuje bezgłośnie i bardzo spokojnie podąża za ruchami karetki.
Old
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 26
Posty: 39
Rejestracja: 22 sie 2017, 23:58
x 7

Re: Moja CTC Bizer

Post autor: Old »

Mankamentem z którym długo walczyłem był problem extrudera. Po paru godzinach ciągłego druku silnik ekstrudera zaczynał co jakiś czas "cykać" a na wydruku pojawiały się usterki. Zacząłem szukać przyczyny.
Pierwszym podejrzanym był fabryczny plastykowy extruder. Wymieniłem go na metalowy z dociskiem sprężynowym, problem pozostał. Żeby dokładnie poznać przyczynę, w trakcie występowania cykania zdemontowałem wentylator z belki extruderów, okazało się, że to silnik wydaje takie odgłosy czyli gubi kroki. Pierwsza diagnoza za mała moc silnika. Zacząłem szukać w Googlach parametrów mojego silnika (17HDC1031-20B). Bezskutecznie, na jakimś zagranicznym forum przeczytałem tylko, że ma on moment 0,28 Nm. Zakupiłem oryginalny silnik od MakerBota (MS 17HD4063-05N), który wg katalogu ma moment 0,32Nm. Problem "cykania" występował nadal. Wniosek mógł być tylko jeden, coś powoduje zmniejszenie momentu silnika. To coś to mogła być temperatura silnika. Bo silnik krokowy extrudera, to silnik hybrydowy, czyli taki w którym moment obrotowy jest wspomagany magnesem stałym. Po dużym nagrzaniu pole magnetyczne magnesu ulegało osłabieniu i silnik miał mniejszy moment obrotowy i w efekcie gubił kroki. Pomiar temperatury silnika po kilku godzinach pracy pokazał prawie 90°C. Postanowiłem zmniejszyć tę temperaturę, przez chłodzenie. W tym celu zaprojektowałem i wydrukowałem nową płytkę dociskającą silniki do belki montażowej. Na płytce zamontowałem dwa wentylatory 30x30x10mm. Na silniki nałożyłem na pastę termoprzewodzącą dwa radiatory 40x40x11mm i całość docisnąłem do belki montażowej nową płytką dociskową. Wentylatory podłączyłem nowymi przewodami do zacisków 24V zasilacza drukarki. Po tej modernizacji silniki po kilku godzinach druku mają ok. 45°C, "cykanie" już nie występuje.
Obrazek
balgator
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Moja CTC Bizer

Post autor: Kopytko »

Cykanie nie wystepuje bo zmieniles dysze na dysze z dluzszym obszarem topnienia. Ja zmienilem dysze rowniez i cykanie ustapilo. Silniki te same. Nawet zmniejszylem ich prad i daja rade bezproblemowo
balgator
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Old
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 26
Posty: 39
Rejestracja: 22 sie 2017, 23:58
x 7

Re: Moja CTC Bizer

Post autor: Old »

Cykanie występowało niezależnie jaka była dysza. Podaj jaka masz temperaturę silnika po kilku godzinach nieprzerwanego druku. Czy twoja drukarka ma osłony boczne i drzwiczki?
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Moja CTC Bizer

Post autor: Kopytko »

osłony mam z taśmy klejącej:P a na górze pudło, silniki bardzo gorące:P
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Old
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 26
Posty: 39
Rejestracja: 22 sie 2017, 23:58
x 7

Re: Moja CTC Bizer

Post autor: Old »

Tu opiszę inne moje poprawki. W międzyczasie wykonałem kilka przeróbek nie mających wpływu na jakość druku, ale poprawiające łatwość obsługi. Wykonałem mocowanie rurek prowadzących filament tak, że obecnie wlot rurki znajduje się w połowie szerokości szpuli z filamentem.
Obrazek
Wyświetlacz LCD umieściłem na panelu przymocowanym do przodu korpusu drukarki. Wyświetlacz jest odchylony od pionu o 30°tak, że obecnie można go odczytać z poziomu krzesła, bez pochylania się.
Obrazek
Górę drukarki przykryłem osłoną sklejoną z 3mm płyt poliwęglanu.

Obrazek
Przestrzeń roboczą oświetliłem trzema bardzo jasnymi diodami LED umieszczonymi na PCB przymocowanej do tylnej ściany karetki z extruderami.

Obrazek

Podsumowując, nie jest to drukarka dla ludzi którzy chcą po wyjęciu z kartonu drukować bez ingerencji w maszynę. Ze względu na korpus "DKW" (nawet po wykonaniu opisanych powyżej modernizacji) nie jest to drukarka do zastosowań profesjonalnych. Ustawienie prędkości druku powyżej 50mm/s, skutkuje znacznym pogorszeniem jakości wydruku. Ja drukuję na prędkości 35mm/s dla druku i 50mm/s dla ruchów jałowych a i tak co kilkanaście godzin druku muszę dokręcać śrubki którymi skręcony jest korpus. Myślę o wykonaniu nowego korpusu z płyt aluminiowych 5mm, coś na wzór tego co zastosował CTC w drukarce Bizer III. Dzięki linkowi od kolegi pszczelaszkov udało mi się wykonać dokumentację 3D na korpus drukarki MakerBot Replicator. Teraz pozostaje mi dostosować ją do korpusu drukarki CTC Bizer, bo okazuje się że nasi "Żółci Bracia" porobili trochę zmian w rozmieszczeniu otworów i w wymiarach niektórych elementów. Myślę, że w przeciągu dwóch, trzech miesięcy uda mi się wykonać korpus w metalu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CTC Bizer (klon Replicatora)”