Moja CTC Bizer

Old
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 26
Posty: 39
Rejestracja: 22 sie 2017, 23:58
x 7

Re: Moja CTC Bizer

Post autor: Old »

Następny bardzo denerwujący mankament. Bardzo często (praktycznie przy każdej próbie oderwania wydrukowanego detalu) stolik montażowy wymagał poziomowania. Przyczyna "Rachityczna" konstrukcja podstawy stolika montażowego, stanowiące połączenie plastykowych boków z płytą ze sklejki. Przy demontażu okazało się, że wszystkie śrubki M3 skręcające tą konstrukcję były luźne. Podstawę stolika montażowego wykonałem z płyty aluminiowej o grubości 6mm łożyskowanej na dwóch łożyskach kołnierzowych LMK08LUU. Na tej płycie osadziłem oryginalny stolik Bizer'a. Do płyty przykręciłem regulowany zderzak współpracujący z endstopem osi Z. Ponadto wymieniłem nakrętki motylkowe regulacji poziomu stołu na pokrętła o średnicy 16mm, co znacząco ułatwia poziomowanie stolika. Taka konstrukcja stolika jest bardzo stabilna, od momentu zamontowania (od 2 m-cy, kilkanaście wydruków) nie wymagała poziomowania stolika.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 3451
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Moja CTC Bizer

Post autor: Kopytko »

Masz moze projekt stolika?
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Old
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 26
Posty: 39
Rejestracja: 22 sie 2017, 23:58
x 7

Re: Moja CTC Bizer

Post autor: Old »

Oczywiście ale w Autocadzie R13. Jeżeli jesteś zainteresowany to mogę udostępnić.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 3451
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Moja CTC Bizer

Post autor: Kopytko »

w sumie nie mam pojecia jaki to format, znam sie na tym tyle co nic, taki plik ,ze jak dam komuś do wycięcia to bedzie wiedział co z tym zrobić :)
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
pszczelaszkov
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 237
Rejestracja: 28 gru 2016, 23:59
Lokalizacja: Piła
x 42

Re: Moja CTC Bizer

Post autor: pszczelaszkov »

Old pisze:Gdybym miał dokumentację konstrukcyjną w 3D, to być może bym się pokusił o jej wykonanie.
W 3d niema, ale mozna przerobic oryginalne elementy z mb. https://www.thingiverse.com/thing:18813
Old
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 26
Posty: 39
Rejestracja: 22 sie 2017, 23:58
x 7

Re: Moja CTC Bizer

Post autor: Old »

@pszczelaszkov, dzięki za linka. To już jest coś, zapoznam się z tym i zobaczę co z tym mogę zrobić. Mógłbym sam zrobić rysunki ale do tego musiałbym kompletnie zdemontować drukarkę. Tego zaś nie chciałbym robić, bo po pierwsze przez dłuższy czas nie miałbym drukarki a po drugie musiałbym zrobić inwentarkę, żeby wiedzieć jak to potem poskładać. A tak mając gotowy korpus będę stopniowo przekładał części. Jest nadzieja, że powstanie rama Bizer Al.
@kopytko, To jest taki format, żeby go otworzyć i wydrukować trzeba mieć program AutoCad R13 lub nowszy. Wobec tego przerobię go na format pdf, który można swobodnie wydrukować. Ale to zajmie mi trochę czasu. Jak będę miał gotowe to wyślę na PW.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 3451
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Moja CTC Bizer

Post autor: Kopytko »

ok super, dzięki :) może być też jakiś dxf czy jak to tam jak można w tym autocadzie zapisać. :P dzięki
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Moja CTC Bizer

Post autor: McKee »

Old pisze:Jak będę miał gotowe to wyślę na PW.
Wysyłaj na forum a nawet na Thingiverse: może jeszcze komuś się przyda.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Old
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 26
Posty: 39
Rejestracja: 22 sie 2017, 23:58
x 7

Re: Moja CTC Bizer

Post autor: Old »

@pszczelaszkov, zapoznałem się z tym plikiem. Można z tego zrobić 3D. Co prawda jest to MakerBot Replicator a CTC Bizer ma inaczej rozmieszczone niektóre otwory ale może to być podstawa wyjściowa do właściwego projektu. Tak, że rozpoczynam akcję "Korpus Bizer Al".
Old
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 26
Posty: 39
Rejestracja: 22 sie 2017, 23:58
x 7

Re: Moja CTC Bizer

Post autor: Old »

@McKee, chętnie wyślę na forum ale to musi być jako załącznik a tego nie umiem zrobić. Proszę więc o podpowiedź jak to zrobić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CTC Bizer (klon Replicatora)”