Zwiększenie prądu silnik ekstrudera

drakan9
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 19
Posty: 184
Rejestracja: 11 sty 2017, 11:50
x 8

Re: Zwiększenie prądu silnik ekstrudera

Post autor: drakan9 »

A ok, no to go mierze :D zaciskarke gdzieś mam jak dobrze pamiętam, tylko wtyczke będe musiał zamówić bo nigdzie u siebie w mieście nie mogę dostać.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Zwiększenie prądu silnik ekstrudera

Post autor: dragonn »

Jak masz czas polecam zamówić zapas od chińczyków :P, to się akurat opłaca bardzo, ja za wtyczki goldpinowe 2000 sztuk dałem 10$ + osłonki na wtyczki 500 sztuk 5$

wrzucam linki jak by ktoś chciał:
https://www.aliexpress.com/item/2000pcs ... 56459.html
https://www.aliexpress.com/item/500pcs- ... 78086.html
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: Zwiększenie prądu silnik ekstrudera

Post autor: kretu »

Na razie by wystarczyło by sprawdził czy mam rację co do wyprowadzeń i jeżeli tak to dwa ciachnięcia i dwa luty odrobinę taśmy i ma gotowe...
drakan9
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 19
Posty: 184
Rejestracja: 11 sty 2017, 11:50
x 8

Re: Zwiększenie prądu silnik ekstrudera

Post autor: drakan9 »

Ok pomierzone, jednak dobrze mówiliście mój błąd, okablowanie na silniku oryg ctc jest pin 1 do 3, 3 do 6 a na nowym silniku 1 do 4, 3 do 6
Old
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 39
Rejestracja: 22 sie 2017, 23:58
x 7

Re: Zwiększenie prądu silnik ekstrudera

Post autor: Old »

W moim Bizerze wtyczka jest podłączona tak.
1 - zielony
3 - czarny
4 - niebieski
6 - czerwony
@ kretu. Wyjaśniam, dlatego podkreślam typ drukarki żeby nie było nieporozumień gdyby przypadkiem jednak się czymś różniła od zwykłego Bizera (nie tylko plexą) i ktoś by mógł mieć pretensje że go wprowadziłem w błąd, bo u niego to nie działa. A przesłanek, że jednak się czymś różni jest kilka.
1. Wlutowany Mosfet do wentylatora
2. prowadniki teflonowe do filamentu
3. Wszystkie wentylatory marki Sunon
4. Elementy mechaniki (za wyjątkiem korpusu) są dobre jakościowo; wałki napędowe i prowadnice proste, Łożyska liniowe dobrze dopasowane do wałków (nic nie trzeszczy), śruba osi Z dobrze spasowana z nakrętką.
Ogólnie można powiedzieć że drukarka pracuje cicho (przy nie przekraczaniu prędkości jakie założył producent). Jeżeli zaś chodzi o ocenę elektroniki to mam odmienne zdanie. Dopóki pracuje ona bezbłędnie to "wsi mi" to że jest kompletnie olana przez środowisko twórców a format pliku jest dla mnie wystarczający.
drakan9
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 19
Posty: 184
Rejestracja: 11 sty 2017, 11:50
x 8

Re: Zwiększenie prądu silnik ekstrudera

Post autor: drakan9 »

U mnie tak samo, tylko ten nowy silnik ma ciut inne połączenie, jutro się pobawię w zrobienie kabelka i zdam relacje :)
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: Zwiększenie prądu silnik ekstrudera

Post autor: kretu »

wersja 2x PRO to jest najzwyklejsza wersja do której polski sprzedawca samemu dokłada plexę rurki teflonowe i 1 wentylator i szybkę na stół. Czyli nie licząc plexy dodatki za jakieś 20-30zł. jeżeli komuś zależy na polskiej dystrybucji i FVAT to różnica 300-400zł jest powiedzmy uzasadniona bo skompletowanie tego i zrobienie ładnych drzwiczek (choć nadal bez najważniejszej i najtrudniejszej pokrywy) jest powiedzmy tego warte. ale różnica od ceny z UK czyli ponad 1300zł jest kompletnie nie uzasadniona. Dlatego nie to NIE jest inny model tylko dokładnie ten sam z dodatkami od sprzedawcy.
Istnieją prawdziwe Bizery 2 i Bizery 3 ale obie te wersje mają po pierwsze i najważniejsze metalowe obudowy.

Ja drukuję z powodzeniem na prędkościach 60/120 i obudowa mi się nie rozkręca. A z hałasem drukarki walczyłem fakt ale problemem był rezonans sklejki przy wentylatorze elektroniki

A co według ciebie ta elektronika ma czego by nie miał najzwyklejszy RAMPS. Bo NIE ma np auto kalibracji PID, nie ma regulacji obrotów chłodzenia z poziomu slicera (nie licząc slicera makerbota), wymaga dodatkowych pluginów w nowszych slicerach. Jeszcze jakbyśmy drukowali na nich z prędkością >100mm to fakt miała by przewagę bo jednak x3g mniej obciąża megę od gcodu ale poniżej takich prędkości jest to nieodczuwalne.
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 4
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: Zwiększenie prądu silnik ekstrudera

Post autor: samezrp »

a one czasem nie są męskie, a powinny być żeńskie?
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Zwiększenie prądu silnik ekstrudera

Post autor: dragonn »

samezrp pisze:
a one czasem nie są męskie, a powinny być żeńskie?
To czy są męskie czy żeńskie zależy od tego metalowego kawałka który założysz na przewód, nie od samej "osłonki plastikowej". Te osłonki działają i z żeńskim i męskimi.
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 4
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: Zwiększenie prądu silnik ekstrudera

Post autor: samezrp »

No właśnie o tym metalowym mówię, generalnie nam w 99% męskie są potrzebne :)
Ale tak czy tak dzięki za linki, na ich podstawie znalazłem sobie komplet na zapas :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „CTC Bizer (klon Replicatora)”