Zwiększenie prądu silnik ekstrudera

drakan9
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 19
Posty: 184
Rejestracja: 11 sty 2017, 11:50
x 8

Re: Zwiększenie prądu silnik ekstrudera

Post autor: drakan9 »

Czyli w sumie tą samą elektronikę mam, jeszcze dziś pokombinuje z kabelkiem jak to nie pomoże to zamówię ten silnik co ty.
Old
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 39
Rejestracja: 22 sie 2017, 23:58
x 7

Re: Zwiększenie prądu silnik ekstrudera

Post autor: Old »

Ja przed zakupem na Allegro przymierzałem się do prywatnego importu (przez syna kuzyna który mieszka w Kanadzie) silnika z takiego linku: http://www.robotshop.com/ca/en/replicat ... motor.html. Tam była cena 38,45 kanadyjskich dolarów, czyli ok. 110zł. Ale jak znalazłem na Allegro taki silnik w cenie 120zł, to zakup w Kanadzie stał się nieopłacalny.
drakan9
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 19
Posty: 184
Rejestracja: 11 sty 2017, 11:50
x 8

Re: Zwiększenie prądu silnik ekstrudera

Post autor: drakan9 »

Sprawdzałem dziś kabelki i lipa dalej to samo, z tego co nawet widzę kabelki we wtyczce są tak samo zamontowane, na razie zamówiłem ten silnik http://allegro.pl/silnik-krokowy-nema17 ... 17662.html zobaczymy czy podejdzie parametry podobne
drakan9
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 19
Posty: 184
Rejestracja: 11 sty 2017, 11:50
x 8

Re: Zwiększenie prądu silnik ekstrudera

Post autor: drakan9 »

a jak nie pyknie, to zamówie ten za 30$ :D
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: Zwiększenie prądu silnik ekstrudera

Post autor: kretu »

A sprawdziłeś podłączenie silnika bo mi wychodzi na to że w tym silniku są odwrotnie wyprowadzone dwa wewnętrzne kabelki we wtyczce niż w bizerowych. Najlepiej sam sprawdź multimetrem które pary przewodów są cewkami. Drugie pytanie czy na luzie też stuka? Oraz czy zwiększyłeś prąd komendą co pisałem? Bo może można by było tylko dać ten silnik na oś Z.

Old kompletnie nie rozumiem tego że po raz któryś podkreślasz że masz bizera 2x Pro to jest dokładnie ta sama mechanika i elektronika jak każdy inny bizer on się różni jedynie plexą. Bizery mają czasem megę 1280 albo 2560 ale to nie zależy od wersji a od sprzedawcy i daty zakupu:D No i ja uważam naszą elektronikę za wadę bo jest już praktycznie kompletnie olana przez środowisko twórców jak i format pliku jaki akceptuje.
drakan9
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 19
Posty: 184
Rejestracja: 11 sty 2017, 11:50
x 8

Re: Zwiększenie prądu silnik ekstrudera

Post autor: drakan9 »

Komendą jeszcze nie sprawdzałem, co do stukania tak dzieje się to na luzie nawet bez radełka, czyli sam goły silnik, no niestety z elektroniką jest tragedia, dlatego myślę czy by nie wymienić bebechów na mksbase, bo są w sumie całe poradniki na yt jak to zrobić.
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: Zwiększenie prądu silnik ekstrudera

Post autor: kretu »

A sprawdziłeś kable? bo jestem niemal pewny że dwa wewnętrzne są zamienione miejscami we wtyczce. Jak boisz się coś popsuć to weź multimetr i sprawdź które wyprowadzenia z silnika są ciągłe i zrób to samo na którymś z pozostałych silników i będziesz miał pewność.
drakan9
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 19
Posty: 184
Rejestracja: 11 sty 2017, 11:50
x 8

Re: Zwiększenie prądu silnik ekstrudera

Post autor: drakan9 »

Tylko że stary kabel by raczej nie działał też na starym silniku? a na starym wszystko działa spoczko, czyli ewentualnie pozostaje pobawić się kablami w samym silniku?
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: Zwiększenie prądu silnik ekstrudera

Post autor: kretu »

NIE bo stary silnik miał inne wyprowadzenia. Zamiast A B' A' B miał A A' B' B a kable są pewnie identyczne. Musisz zrobić skrossowany kabel który ma zamienione miejscami wewnętrzne kabelki (z jednej strony oczywiście) Ale sprawdź multimetrem czy mam rację bo według dokumentacji na stronie twojego silnika mam rację ale ja tam chińczykom nie wierzę do końca:D
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Zwiększenie prądu silnik ekstrudera

Post autor: dragonn »

Jejku... ale kombinujecie, kupcie sobie zaciskarkę i wtyczki i zrób sam kable tak jak Ci pasuje. To jest zakup którego naprawdę warto dokonać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CTC Bizer (klon Replicatora)”