CTC Bizer Pro - Tenshuchiyu

Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: CTC Bizer Pro - Tenshuchiyu

Post autor: Kopytko »

Ja zrobiłem tez tak , odkreciłem skręciłem wszystko , i wierciłem jak już było założone.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Tenshuchiyu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 28
Posty: 43
Rejestracja: 28 lis 2017, 15:44

Re: CTC Bizer Pro - Tenshuchiyu

Post autor: Tenshuchiyu »

Wiem że to głupio zabrzmi. Ale gdzie się go przykłada ? Na tył drukarki tak żeby opierał sie o górną krawędź ?
I wtedy wiercisz dziurki tak jak na wzorze ?

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Kopytko ale wierciłeś od środka mam rozumieć ?
TwoTrees Sapphire Pro
Awatar użytkownika
Tenshuchiyu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 28
Posty: 43
Rejestracja: 28 lis 2017, 15:44

Re: CTC Bizer Pro - Tenshuchiyu

Post autor: Tenshuchiyu »

Bizerek dotarł i do mnie :)

Problem w sumie rozwiązał się sam bo drukareczka przyszła z zamontowanymi uchwytami.

Dla zainteresowanych kupnem od polskiego dystrybutora napisze parę słów.
Wersja PRO posiada już plekse na bocznych ściankach i przedniej. Uchwyty do poprawy ale wykonane bardzo dobrze. Posiada też dodatkowe chłodzenie wydruku sterowane z poziomu oprogramowania. No i rurki teflonowe do filamentów. Szklany stół.
Moja miała dodrukowany i zamontowany uchwyt z łożyskiem na oś Y. Uchwyty na kabel i rurki teflonowe.
W pudełku znalazły się też drukowane stopki pod drukarkę (niestety kiepsko wydrukowane). Plusem jest, że na karcie oprócz standardowych wydruków testowych znalazły się też wszystkie elementy ulepszeń (uchwyt do pleksy z przodu, mocowania boków i chłodzenie dodatkowe).
Dostałem też puszkę Dimafixu ale na razie okleiłem stół niebieską taśmą.
Pochwalę też inicjatywę sprzedawcy, bo choć zdążył w ostatni dzień deklarowanego czasu realizacji to dołożył rolke PLA.

No i przyszedł czas na kalibrację. Dzięki dołączonej instrukcji poszło gładko, załadunek filamentu też bez problemu.
Tak więc pora nanpierwszy wydruk.
Na start poleciała kostka kalibracyjna i w tym momencie proszę o poradę co dalej.
Kostka drukowaną na parametrach:
Filament - PLA
Temp. Dyszy - 220 C
Temp. Stołu - (ustawiona na 110) na wyświetlaczu pokazywało 40 mimo to całość trzymała się bez problemu.
Prędkość druku 40
Prędkość na pusto 100
Poniżej dodam zdjęcie kostki. Jak widać od razu całość zwęża się im wyżej we wszystkich trzech kierunkach. Do tego jest bardzo widoczna pojedyncza warstwa.
I tu pytanie:
Powinienem najpierw zmierzyć różnice.w wymiarach i kalibrować? Czy może wpierw dodać zalecane ulepszania - wymiana dyszy, podpory pod osie z ? A może to.kwiestia parametrów ?
Od czego polecacie zacząć ?ObrazekObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
TwoTrees Sapphire Pro
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: CTC Bizer Pro - Tenshuchiyu

Post autor: McKee »

Tak na oko masz o wiele za wysoką temperaturę.
Jeżeli masz niebieską taśmę to nie grzej stołu (nie ma po co).
Zjedź z temperaturą głowicy do np, 200°
Znajdź model "wieżyczki" z różnymi temperaturami - od 220 do 185° możesz spróbować. Może nawet jeszcze mniej (co to za PLA - chińskie mają jakieś strasznie niskie temperatury druku).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Tenshuchiyu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 28
Posty: 43
Rejestracja: 28 lis 2017, 15:44

Re: RE: Re: CTC Bizer Pro - Tenshuchiyu

Post autor: Tenshuchiyu »

McKee pisze:(co to za PLA - chińskie mają jakieś strasznie niskie temperatury druku).
PLA od firmy od której kupiłem drukarke (STORK 3D). Na szpuli jest tylko nazwa firmy i napis, że to PLA. W instrukcji od nich napisali by drukować na 220 stopni.

Czy coś takiego będzie dobre ?
https://www.thingiverse.com/thing:1298948
Mam rozumieć że podczss druku automatycznie się zmienia temp ?

Druk robiłem na szybko jeszcze przed pracą. Jak wrócę pobawię się temperaturami i zobaczymy co wyjdzie.


Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
TwoTrees Sapphire Pro
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2455
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: CTC Bizer Pro - Tenshuchiyu

Post autor: mcxmcx »

Nie automatycznie.

Wersja szybka: ustawiasz ręcznie temperatury w pliku gcode.
Wersja dla cierpliwych: siedzisz przy drukarce i zmieniasz temp z palca.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: CTC Bizer Pro - Tenshuchiyu

Post autor: McKee »

Troszeczkę zrozumienia dla drukarza-nowicjusza poproszę...
Widzisz te g-cody ale Tenshuchiyu i jego drukarka nie bardzo.
Wersja szybka na CTC Bizer Pro ? Myślisz, że początkujący da radę?
Tym bardziej że to można zdaje się dość łatwo w sofcie Makerbot-a wyklikać.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Tenshuchiyu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 28
Posty: 43
Rejestracja: 28 lis 2017, 15:44

Re: CTC Bizer Pro - Tenshuchiyu

Post autor: Tenshuchiyu »

No początki zawsze trudne. A w tej dziedzinie nawet bardzo. Wszyscy używają terminologii obcej dla początkującego.
Ale spokojnie panowie. Nie piszę bezmyślnie tu i nie czekam na gotowca, tylko w miedzy czasie wertuje fora i staram się douczać.
Nie mniej jestem bardzo wdzięczny za waszą pomoc.

Wracając do tematu. Ogarniam o co chodzi z g-coda. Pytanie tylko czy miałbym w tej "wersji szybkiej" edytować go samodzielnie w pliku tekstowym?
McKee piszesz o Makerbocie. Moznaw tam ustawić podczas tworzenia żeby drukarka sama zmieniała temperaturę ? Na razie odpaliłem go dwa razy i zmieniałem tylko podstawowe parametry zgodnie z dostarczaną instrukcją ;)

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
TwoTrees Sapphire Pro
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: CTC Bizer Pro - Tenshuchiyu

Post autor: McKee »

Poodpalaj kilka razy więcej ;-)
Potrzebujesz coś takiego jak na poniższym screen-ie znaleźć (tu akurat zrzut ekranu z FlashPrint-a) i poustawiać zmiany co ~1cm np.:
2017-12-15_185015.png
(w ostateczności, gdyby w Twoim sofcie nie było tych opcji (softu Makerbota dawno nie używałem - nie pamiętam wyglądu wszystkich dostępnych tam opcji) możesz FlashPrint zainstalować / chińska kopia softu do chińskiej kopii hardware Makerbota ;-) )
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Tenshuchiyu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 28
Posty: 43
Rejestracja: 28 lis 2017, 15:44

Re: CTC Bizer Pro - Tenshuchiyu

Post autor: Tenshuchiyu »

Opcje zmiany temp znalazłem dopiero przy FlashPrincie. Jednak ppstanowiłem wudrukować parę kostek na stałej temperaturze.
Wyniki niestety niezbyt zadowalające. Ściana boczna faktycznie się różni ale za kazdym razem krawędz wychodzi bardzo niejednolita. Żeby wyeliminować winę filamentu, załadowałem inny - Pet-G od DD.
Poniżej zdjęcie pokazuje 4 kostki na PLA od lewej 180, 190, 200 i 220 stopni. Ostatnia czerwona to Pet-g w temp 230 stopni.
Przy Pecie ścianki ewidentnie ładniejsze ale krawędź taka sama.
Czy macie może pomysł w czym problem ?ObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
TwoTrees Sapphire Pro
ODPOWIEDZ

Wróć do „CTC Bizer (klon Replicatora)”