CTC Bizer Pro - Tenshuchiyu

Awatar użytkownika
Tenshuchiyu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 28
Posty: 43
Rejestracja: 28 lis 2017, 15:44

Re: CTC Bizer Pro - Tenshuchiyu

Post autor: Tenshuchiyu »

Witam ponownie.
Nie pisałem jakiś czas, ponieważ ostro testowałem drukarkę. Jak się okazało głównym problemem było wypoziomowanie stołu. Przy zmianie temperatury trzeba go znowu wyprodukować. Jeżeli jednak temperatura jest stała to i po paru dniach bezczynności działa dobrze.
Dzięki za pomoc. Dzięki waszym podpowiedzią mogę już drukować. Jednak teraz pora na rozwiązanie kolejnych problemów. Przejrzałem już sieć i mam względne plany. Będę jednak bardzo wdzięczne jak znowu dajcie jakąś radę.
1 przy druku PLA drukuje na temp. Wydruku 200 i stołu 50 i gra (więcej parametrów w kolejnym punkcie). Gdy jednak spróbowałem na ABS z temp 240 i 100 ba stole pierwszy wydruk wyszedł, przy drugim zapchała się dusza. Po prostu w połowie przestał lecieć filament. Po rozkręceniu doszedłem do wniosku że to rurka teflonowa się lekko zwężyła. Zamówiłem już nową polecaną przez was i jak dojdzie będą kolejne próby.

2 Druk z PLA wyglada dobrze ale ma parę wad. Największą z nich są wymiary. Ma to największe znaczenie przy druku części, które powinny się łączyć. Jak widać na pierwszym zdjęciu dziury z przodu wudruku mają dobry wymiar i wydrukowany bolec wchodzi. Jednak te od góry są za wąskie a na spodzie nie dokładnie okrągłe.
Wydaje mi się że główna przyczyną może być brak kalibracji. I tu mimo czytania tematów nie wiem jak to zrobić. Wiem że powinienem wydrukować kostke (np 20x20x20) zmierzyć rzeczywiste wymiary i według wzoru poprawić. Ale w jakim programie ? Do przygotowania wydruków urzywam FlashPrinta i tam nie widzę nigdzie takiej opcji.
Czy ktoś może mnie poprowadzić ?

3. Kolejny problem to początkowa warstwa. Jak widać na trzeciej dodanej fotce pojawiają się na niej jakieś nierówności.
Tu znowu moja lektura doprowadziła mnie do czegoś co może to rozwiązać a mianowicie parametr ekstrakcji lub rektrakcji ? Jeżeli tak to jak go poprawić ? Jeszcze się tym bie bawiłem. A jeśli powód jest inny to jaki ?

4. Podobnie jest z ostatnią warstwą. Jeżeli jest na niej jakiś otwór to często w koło niego zostaje "dziura". Widać to na czwartej fotce. Czy tu też mam próbować z parametrami ?

5. I na koniec taki błąd przy odpalaniu (ostatnie zdjęcie). Czy to kwestia źle skręconej dyszy ?ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
TwoTrees Sapphire Pro
Artur
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 100
Rejestracja: 30 gru 2017, 22:09
Lokalizacja: Sanok
Drukarka: UM2, CTC
x 4

Re: CTC Bizer Pro - Tenshuchiyu

Post autor: Artur »

Co chodzi o błąd, mi też się taki wyświetlał jak nie miałem podłączonej drugiej termopary. Z otworami też mam taki problem i właśnie zaczynam szukać rozwiązania
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 1
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: CTC Bizer Pro - Tenshuchiyu

Post autor: samezrp »

Ad 3.
1. skalibruj extrusion multiplier, jeden z poradników tu:
http://print.theporto.com/posts/how-to- ... thickness/
chodzi o to, żeby przy zdefiniowanej ręcznie grubości ścianki, przy jednym przejściu głowicy dokładnie taka się wydrukowała, wtedy na 100% ekstruder będzie dawał tyle materiału ile wyliczył;
2. następnie dobierz extrusion width dla pierwszej warstwy, to jest odległość pomiędzy kolejnymi przejazdami na pierwszej warstwie (dla ostatniej też można zdefiniować). To ustawienie powoduje, że dla pierwszej warstwy, kiedy odległość od stołu nie jest idealnie taka, jak założył slicer (żeby pierwszą warstwę wprasować w stół, i żeby się wydruk trzymał stołu) kolejne linie nie najeżdżały na siebie powodując coś w stylu muldy czy wypychania materiału pomiędzy kolejnymi przejazdami. Rozsunięcie warstw powoduje, że ta naturalna w tym przypadku nadekstruzja nie wypacza warstwy.
Spójrz na wątek, który kiedyś zacząłem a chłopaki mi pomogły:
viewtopic.php?f=5&t=382#p4436
+ oczywiście odpowiednie poziomowanie stołu.
Od tego czasu nie mam żadnych problemów z pierwszą warstwą. Ostatnio drukowałem klapkę do rewizji do łazienki o wymiarach 195x195 i nie było ani jednej dziurki ani jednego syfka na pierwszej warstwie, po zdjęciu z szyby strona przylegająca do szyby była idealnie płaska, bez przerw pomiędzy kolejnymi przejazdami, pod światło było widać tylko delikatny wzór jak jechała głowica.
Nazwy opcji zalezą od slicera.
Awatar użytkownika
Tenshuchiyu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 28
Posty: 43
Rejestracja: 28 lis 2017, 15:44

Re: CTC Bizer Pro - Tenshuchiyu

Post autor: Tenshuchiyu »

Witam ponownie.
Niestety podczas przeprowadzki musiałem schować drukarkę w karton i do szafy. Troszkę czasu minęło, ale wreszcie przyszedł czas wrócić do zabawy.
Ale nie działa … :wtf:
Pierwszy problem po ponownym uruchomieniu to brak odpowiedzi silnika na osi X. Na początku wpadłem w panikę. Ale później przypomniałem sobie o tym, że kabel lubi się ułamać. Co prawda poprzednim razem wydrukowałem mu łańcuch i poprowadziłem nim ale postanowiłem sprawdzić czy to nie to. Sam kabel wygląda ok. Jednak odpiąłem kabel od silnika Y i podpiąłem do X. Po uruchomieniu drukarki na ręcznym sterowaniu wszystko działa. Rozumiem, że tak jak zakładałem to kwestia kabla.
I tu pytanie i wielka prośba do was :
Gdzie kupię taki kabelek ? Z samą wymianą raczej nie będzie problemu :roll:
TwoTrees Sapphire Pro
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: CTC Bizer Pro - Tenshuchiyu

Post autor: dziobu »

Taki https://blackfrog.pl/kable-silnika-krok ... -1317.html?
Jeśli tak to napisz do nich; burdel mają i często stan na stronie ma się nijak do rzeczywistości. A jak nie to szukaj pod tą nazwą na popularnym portalu aukcyjnym.

Bo są jeszcze takie: https://zadar.pl/pl/p/Przewod-Kabel-do- ... NEMA17/412

edit.
Tu jeszcze kilka mają: https://hobby-store.pl/kable/kabel-siln ... uk-3d.html
Awatar użytkownika
Tenshuchiyu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 28
Posty: 43
Rejestracja: 28 lis 2017, 15:44

Re: CTC Bizer Pro - Tenshuchiyu

Post autor: Tenshuchiyu »

dziobu pisze:Taki https://blackfrog.pl/kable-silnika-krok ... -1317.html?
Jeśli tak to napisz do nich; burdel mają i często stan na stronie ma się nijak do rzeczywistości. A jak nie to szukaj pod tą nazwą na popularnym portalu aukcyjnym.

Bo są jeszcze takie: https://zadar.pl/pl/p/Przewod-Kabel-do- ... NEMA17/412

edit.
Tu jeszcze kilka mają: https://hobby-store.pl/kable/kabel-siln ... uk-3d.html
Dzięki dziobu za szybką odpowiedź, ale obawiam się że to nie te. Zauważ że pierwszy i trzeci link jaki podałeś pokazuje na zdjęciu kabel z wejściem i wyjście m takim samym. Drugi wejście ma to ale wyjście czarne płaskie. Natomiast w CTC wejście się zgadza ale wyjście jest inne. Takie jak na załączonych fotkach. Poza tym kolejność kabelków (pod względem kolorów) jest inna.
Załączniki
IMG_20190130_185605.jpg
IMG_20190130_185550.jpg
IMG_20190130_185536.jpg
TwoTrees Sapphire Pro
Awatar użytkownika
Cosik
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 907
Rejestracja: 09 gru 2017, 10:12
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: HEVO DC, Mikrus
x 281
Kontakt:

Re: CTC Bizer Pro - Tenshuchiyu

Post autor: Cosik »

Tenshuchiyu pisze: Gdzie kupię taki kabelek ? Z samą wymianą raczej nie będzie problemu :roll:
Najlepiej to w sklepie :D

A tak poważniej, to allegro, abc rc, hobby store i parę innych. Bo jak mniemam to jest standardowy do silników krokowych?
--------------------------------------
Olej to co wyżej bo zdjęć nie było :P można by albo samemu, albo kupić taki na goldpiny i nową wtyczkę założyć o ile ta na goldpiny nie działa
Wolność wariacie w swoim warsztacie...
HEVO DC - wciąż wiele pomysłów na usprawnienia :D
Mikrus - moje szaleństwo -> viewtopic.php?f=10&t=6880
Moje projekty 3D

https://discord.gg/cBYzhm2 -> RepRapy PL
Awatar użytkownika
Tenshuchiyu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 28
Posty: 43
Rejestracja: 28 lis 2017, 15:44

Re: CTC Bizer Pro - Tenshuchiyu

Post autor: Tenshuchiyu »

Cosik pisze: A tak poważniej, to allegro, abc rc, hobby store i parę innych. Bo jak mniemam to jest standardowy do silników krokowych?
Właśnie nie jestem pewien czy taki standardowy. Sprawdziłem od razu parę sklepów i allegro ale nie mogę znaleźć z takimi końcówkami. W poprzednim poście dodałem foto.
----------------------
W zasadzie mogłbym użyć kabla na Goldpiny. Ale fajnie by było znaleźć taki pasujący ;)
TwoTrees Sapphire Pro
Awatar użytkownika
poharatek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 147
Rejestracja: 20 paź 2018, 21:28
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Drukarka: Creality Ender 3
x 93

Re: CTC Bizer Pro - Tenshuchiyu

Post autor: poharatek »

To będzie to: https://zadar.pl/pl/p/Przewod-Kabel-do- ... NEMA17/412
U Ciebie po prostu dali dla zmyły białą wtyczkę od strony płyty :)
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: CTC Bizer Pro - Tenshuchiyu

Post autor: dziobu »

Chyba nie. To wygląda bardziej jak jakiś mini-molex czy coś.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CTC Bizer (klon Replicatora)”