Serwis/naprawa/problemy z CTC

Awatar użytkownika
Enter
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 35
Rejestracja: 03 kwie 2017, 11:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
x 1

Serwis/naprawa/problemy z CTC

Post autor: Enter »

Hej
Przy przeglądaniu działu związanego z daną drukarką zauważyłem kilka tematów związanych czysto z problemami z daną drukarką. Pomyślałem iż dobrym pomysłem byłoby zebranie tematów i przeniesienie ich tutaj (oraz dodanie jakiegoś spisu treści na pierwszej stronie) tak, aby z czasem dział nie rozrósł się przez kolejne tematy o podobnej tematyce.


A skoro założyłem temat to sam rozpocznę.
Problem z CTC Bizer, soft oryginalny. Od wczoraj po kilku minutach druku silnik osi X zaczyna przerywanie "charczeć" i wydawać podobne dźwięki do przeskakiwania na zębatkach by po czasie się zatrzymać i wyjść do głównego menu. Dana warstwa jest przesunięta względem poprzednich. W czasie takiego "charczenia" - bo nie robi to stale - na wyświetlaczy zaczynają się pojawiać losowe znaki (panel reaguje i zatrzymałem wydruk). Do teraz zamieniłem silnik na drugi i efekt jest identyczny. Może to wynikać z przetarcia kabli? Przy oględzinach nie widziałem śladów przetarcia.
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: Serwis/naprawa/problemy z CTC

Post autor: kretu »

Ja obstawiam kable. Czy puściłeś kable do osi X dołem czy zostawiłeś oryginalnie górą?
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Serwis/naprawa/problemy z CTC

Post autor: dziobu »

Enter pisze:Może to wynikać z przetarcia kabli? Przy oględzinach nie widziałem śladów przetarcia.
Raczej na pewno kabel. Od zewnątrz będzie OK bo łamie się linka wewnątrz. Gdzieś masz/miałeś ściśnięty/uderzony i to zgrało się z jakimś wygięciem podczas pracy (lub masz za mały promień gięcia). W trakcie druku kabel powtarza to wygięcie tysiące razy, do tego zmęczenie materiału w słąbszym miejscu i tak to leci.
Awatar użytkownika
Enter
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 35
Rejestracja: 03 kwie 2017, 11:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
x 1

Re: Serwis/naprawa/problemy z CTC

Post autor: Enter »

Naprawione - Wymieniłem przewody na nowe o przekroju 2x większym dzięki czemu problem nie powinien się powtórzyć. Oryginalnie są poprowadzone górą, ale teraz zakładam zmianę na poprowadzenie dołem.
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 1
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Serwis/naprawa/problemy z CTC

Post autor: marek91 »

Ja ten kabel naprawiałem już ze 3 razy, wyjątkowo kiepski jest :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „CTC Bizer (klon Replicatora)”