Najtańszy klon replicatora 1? (CTC Bizer - temat zbiorczy)

drakan9
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 48
Posty: 184
Rejestracja: 11 sty 2017, 11:50
x 8

Re: Najtańszy klon replicatora 1? (CTC Bizer - temat zbiorczy)

Post autor: drakan9 »

Ok, no a więc padła termopara, co zabawne cały kabel wygląda ok, właśnie zamówiłem nową z tego linku http://www.ebay.co.uk/itm/5X-K-type-Tem ... SwxKtYAKYh takie pytanie czy przy montażu trzeba dać jakiejśc pasty? czy wystarczy na sucho zamontować?

Ok ale żeby nie było, że tylko korzystam z pomocy, parę protipów rozwiązujących pewne problemy

1. Cykający ekstruder

Tutaj rozwiązanie jest bardzo proste, wystarczy zamontować, nie wiem jak to na polski przełożyć "Spring Extruder" ja zamówiłem ten https://www.amazon.com/gp/product/B019H ... UTF8&psc=1 , ale można też wydrukować tą wersje :) http://www.thingiverse.com/thing:973274

2. Ulepszenie do radiatora

Jak by kogoś denerwowały te małe białe kółeczka, to polecam wydrukować to :) http://www.thingiverse.com/thing:547786
drakan9
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 48
Posty: 184
Rejestracja: 11 sty 2017, 11:50
x 8

Re: Najtańszy klon replicatora 1? (CTC Bizer - temat zbiorczy)

Post autor: drakan9 »

Dobra panowie wysiadam, pomóżcie bo już nie wiem co jest, podmieniłem grzałki, termopary i dupa lewy grzeje prawy nie(tzn grzać grzeje ale w drukarce wyskakuje heat fail 2#), ba nawet przepiełem je na płycie głównej i lipa dalej to samo, chyba że nie wiem i gdzieś jest jeszcze jakaś wtyczka gdzie można zamienić ekstrudery miejscami? aby lewy był prawy a prawy był lewym?
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Najtańszy klon replicatora 1? (CTC Bizer - temat zbiorczy)

Post autor: FlameRunner »

Masz tak:
Termopara, grzałka, głowica, złącze termopary, złącze grzałki. Póki mowa o samym nagrzaniu, silniki i wentylatory można myślę olać.
Wszystko możemy dla rozróżnienia nazwać lewym albo prawym.
Za stan wyjściowy przyjmijmy:
Lewa termopara i lewa grzałka w lewej głowicy, podpięte do lewych złącz. Dla prawych analogicznie.
I teraz pytanie jak to przekładałeś?
Zrobiłeś: lewa termopara i lewa grzałka, w prawej głowicy, podpięte do prawych złącz? W ten sposób nie wykluczasz awarii elektroniki.
Zrób po prostu: prawa termopara i prawa grzałka, w prawej głowicy, ale podepnij do lewych złącz. Wtedy włącz grzanie głowicy, wg firmware, lewej i zobacz co się dzieje.
drakan9
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 48
Posty: 184
Rejestracja: 11 sty 2017, 11:50
x 8

Re: Najtańszy klon replicatora 1? (CTC Bizer - temat zbiorczy)

Post autor: drakan9 »

FlameRunner pisze:Masz tak:
Termopara, grzałka, głowica, złącze termopary, złącze grzałki. Póki mowa o samym nagrzaniu, silniki i wentylatory można myślę olać.
Wszystko możemy dla rozróżnienia nazwać lewym albo prawym.
Za stan wyjściowy przyjmijmy:
Lewa termopara i lewa grzałka w lewej głowicy, podpięte do lewych złącz. Dla prawych analogicznie.
I teraz pytanie jak to przekładałeś?
Zrobiłeś: lewa termopara i lewa grzałka, w prawej głowicy, podpięte do prawych złącz? W ten sposób nie wykluczasz awarii elektroniki.
Zrób po prostu: prawa termopara i prawa grzałka, w prawej głowicy, ale podepnij do lewych złącz. Wtedy włącz grzanie głowicy, wg firmware, lewej i zobacz co się dzieje.
Dobra ok za dużo namodziłem, już wiem co padła prawa grzałka, teraz na nowo na spokojnie sobie wszystko poprzepinałem i grzałka nie grzeje jak trzeba, tzn parzy w łapki ale dla drukarki to za mało bo po 2 min grzania wyskakuje ten błąd

Ale ok jak to zrobiłem, w sumie tak jak napisałeś, lew grzałka, lewa termopara do prawej głowicy i podobnie w lewej głowicy, tylko kurka drukarka nie daje się oszukać, np daje change filament left, to grzeje prawą głowicę i jest git, daje change filament right i niestety lipa, i tak jest zawsze nie ważne czy zmienione czy nie.
Ostatnio zmieniony 22 sty 2017, 19:36 przez drakan9, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Najtańszy klon replicatora 1? (CTC Bizer - temat zbiorczy)

Post autor: FlameRunner »

No to chyba lepiej być nie może, grzałka powinna być najtańsza i najłatwiej dostępna ze wszystkiego.
drakan9
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 48
Posty: 184
Rejestracja: 11 sty 2017, 11:50
x 8

Re: Najtańszy klon replicatora 1? (CTC Bizer - temat zbiorczy)

Post autor: drakan9 »

FlameRunner pisze:No to chyba lepiej być nie może, grzałka powinna być najtańsza i najłatwiej dostępna ze wszystkiego.
Właśnie jest w drodzę, przy okazji zamówiłem też termoparę na zaś
Awatar użytkownika
pszczelaszkov
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 17
Posty: 237
Rejestracja: 28 gru 2016, 23:59
Lokalizacja: Piła
x 42

Re: Najtańszy klon replicatora 1? (CTC Bizer - temat zbiorczy)

Post autor: pszczelaszkov »

Powiem wam ze wgralem sailfisha 7.8 i ekstrudery wskazuja temp pokojowa rozbiezna o 1-2 C. Nie wiem jak na wyzszych ale jest lepiej niz na starym sofcie. Na HBP o 13 stopni wiecej. Sprobuje dac inny termistor na tym HBP.
Moze ktos strescic co w tym sailfishu brakuje w porownaniu do marlinow etc? Nie mam porownania.
drakan9
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 48
Posty: 184
Rejestracja: 11 sty 2017, 11:50
x 8

Re: Najtańszy klon replicatora 1? (CTC Bizer - temat zbiorczy)

Post autor: drakan9 »

Ehh ale sobie nakombinowałem, teraz lewy i prawy ekstruder mają ten sam problem, a termopary sprawne....
drakan9
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 48
Posty: 184
Rejestracja: 11 sty 2017, 11:50
x 8

Re: Najtańszy klon replicatora 1? (CTC Bizer - temat zbiorczy)

Post autor: drakan9 »

Ok, mój poprzedni post olejcie, jednak źle kableki podpiełem, no i mam 100% winowacje, otóż termopara miała jakieś pęknięcie w kabelki i dzisiaj przy dokładniejszym obejrzeniu go jego metalowa końcówka wylazła (ta z kółeczkiem) więc mały protip jak macie heat fail 2# mimo że blok się grzeje to zawsze wina termopary, moja najwidoczniej się wadliwa trafiła bo już od samego początku drukarka miała problem z odczytami z prawego bloku np dostawałem komunikat o "Heat timetout"


a tak to wygląda
Obrazek
stefan599
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 41
Rejestracja: 25 gru 2016, 17:52
x 1

Re: Najtańszy klon replicatora 1? (CTC Bizer - temat zbiorczy)

Post autor: stefan599 »

Cześć,

Mam problemik w CTC z kalibracją. Robiłem wszystko jak w poradniku zapodanym pare stron wcześniej. Wszystko przebiegło tak jak w instrukcji, lecz efektów brak. Co mogłem spier...niczyć?

BTW. Jak to jest, ten programik replicatorG wysyła nowe kroki na płytę głowną czy kroki tylko będą zmienione w replicatorG ?

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CTC Bizer (klon Replicatora)”