Kalibracja stołu - miernik zegarowy?

mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 2455
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: RE: Re: Kalibracja stołu - miernik zegarowy?

Post autor: mcxmcx »

atom pisze:Magnesów nie mam więc wydrukowałem ten
https://www.thingiverse.com/thing:1193353

ale teraz się zastanawiam jak poziomować.
Jak ustawić stół, aby dysza była na odpowiedniej wysokości?

Czy w pierw muszę na jednym z boku ustawić dyszę aby kartka swobodnie wchodziła i pozostałe 3 boki ustawiać na czujnik?
Masz czujnik zegarowy jak rozumie, to dojeżdżasz w jednym rogu, dokręcasz stół do 0 przez kartkę, patrzysz jaka wartość podaje miernik, i jedziesz kolejno po rogach stołu.
Każdy róg ma mieć podobna wartość.
Zrób dwa przejazdy, że zwykłą dla ciebie temperatura stołu.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Drut
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 30
Rejestracja: 27 lut 2018, 08:41

Re: Kalibracja stołu - miernik zegarowy?

Post autor: Drut »

Gdyby miernik był kilka mm od dyszy to bym rozumiał. Lecz miernik znajduje sie kilka cm od dyszy co przy krzywym stole daje dosyć spora różnicę miedzy wysokością dyszy a wysokością miernika.

... Czy moze sie mylę?
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Kalibracja stołu - miernik zegarowy?

Post autor: Berg »

Drut pisze:Gdyby miernik był kilka mm od dyszy to bym rozumiał. Lecz miernik znajduje sie kilka cm od dyszy co przy krzywym stole daje dosyć spora różnicę miedzy wysokością dyszy a wysokością miernika.
... Czy moze sie mylę?
ja tam nie używam czujnika, tylko kartki papieru. No ale skoro pisałeś że nie masz czucia w palcach :D, albo po prostu jak widzę że w którymś rogu rozmazuje filament bardziej niż w innym to poprawiam w trakcie druku. jakkolwiek wydaje mi się, że odległość kilku centymetrów od czujnika do głowicy jest bez istotnego znaczenia pod warunkiem żę stół jest prosty. Jeśli jest krzywy, to i tak poziomowanie czujnikiem zegarowym będzie g. warte.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Kalibracja stołu - miernik zegarowy?

Post autor: dragonn »

Zamiast kartki to ja polecam szczelinomierz. Na początku tak robiłem, teraz to już potrafię na oko wypoziomować stół i najwyżej na żywo poprawiam.
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: Kalibracja stołu - miernik zegarowy?

Post autor: kretu »

Drut mylisz się odległość od dyszy w trakcie pomiaru jest pomijalna bo teoretyczny wpływ ma jedynie masa samej karetki drukującej uginającej wałki (ale ten wpływ jest w naszych zastosowaniach pomijalny). Mierzysz odległość wałków od stołu jeżeli ona jest stała w kilku punktach to odległość głowicy będzie również stała. Największym problemem w bizerach bywają krzywe wałki np u mnie:P Wtedy czujnik zegarowy przyspiesza ustawianie jako tako stołu ale idealnie na powierzchni całego stołu nie mam szans wyregulować więc najczęściej muszę się ratować raftem.
Drut
Drut
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 30
Rejestracja: 27 lut 2018, 08:41

Re: Kalibracja stołu - miernik zegarowy?

Post autor: Drut »

Ahaa. To teraz rozumiem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CTC Bizer (klon Replicatora)”