[CTC Bizer] Czy to dobra drukarka na początek?

LuuZ
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 20
Rejestracja: 25 sty 2017, 12:17

[CTC Bizer] Czy to dobra drukarka na początek?

Post autor: LuuZ »

Witam, widzę że jest tu spora grupa zadowolonych użytkowników drukarki CTC bizer, nad której kupnem też się zastanawiam, będzie to moja pierwsza drukarka i raczej chciałbym skupić się na projektowaniu wydruków a nie na drukarce. Dlatego mam pytanie, a raczej prośbę. Czy jesteście w stanie sporządzić listę sprawdzonych ulepszeń, z krótką charakterystyką co jest lepiej i dlaczego, jakie są wymagane dodaktowe elementy, np wenylator taki a taki, albo łożysko takie a takie. Oczywiście można pogrzebać na googlach i samemu do tego dojść, ale myślę że po pierwsze było by to spełnieniem zadania forum i tego tematu w tytule którego jest przymiotnik "zbiorczy", a po drugie wolał bym żeby ta lista była oparta o Wasze cenne doświadczenia. Ewentualnie jak byście mieli jakiś link (może być po angielsku) gdzie takie ulepszenia były by szerzej poruszane.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Najtańszy klon replicatora 1? (CTC Bizer - temat zbiorczy)

Post autor: McKee »

LuuZ pisze:... raczej chciałbym skupić się na projektowaniu wydruków a nie na drukarce...
Ta drukarka absolutnie nie spełnia tego warunku.
To jest dobry, sprawdzony projekt (choć bardzo stary) + kiepskie wykonanie. Jak się ją dopieszcza to drukuje (nawet bardzo dobrze), ale nie jest to drukarka bezobsługowa gdzie raz ustawisz i potem przez np. rok nic nie zmieniasz, bo ona drukuje i drukuje i drukuje (zawsze tak samo dobrze). CTC wymaga inwestycji zaraz po zakupie i potem (jak widać z różnych wypowiedzi) też coś się potrafi popsuć od czasu do czasu (odpukać bo u mnie wszystko (jeszcze?) działa). Ogólnie wolę Gate 2.0 - poszukaj może trafisz jakąś używaną w podobnej lub niewiele wyższej cenie.

Odnośnie ulepszeń - przeczytaj ten wątek - kilka linków zostało podanych - nie ma sensu powtarzać, zresztą nie każdy wymaga tych samych "ulepszeń" / nie każdemu są wszystkie przydatne (a taka "całościową" lista była podawana ledwie kilka dni temu).

Linka? Zobacz tu: http://www.thingiverse.com/groups/ctc-3d-printer-owners
LuuZ
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
drakan9
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 184
Rejestracja: 11 sty 2017, 11:50
x 8

Re: Najtańszy klon replicatora 1? (CTC Bizer - temat zbiorczy)

Post autor: drakan9 »

Dokładnie drukarka dobra tylko na początku trzeba doinwestować, niestety moja leci na serwis, coś chyba na płycie głównej padło
LuuZ
LuuZ
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 20
Rejestracja: 25 sty 2017, 12:17

Re: Najtańszy klon replicatora 1? (CTC Bizer - temat zbiorczy)

Post autor: LuuZ »

OK, wielkie dzięki za link i info o tym poscie z 20sty, właśnie o coś podobnego mi chodziło.
Gate odpada, bo cena dla mnie zabójcza, więc nastawiam się na te upgrade'y na początku, przy okazji poznawania i nauki w ogóle drukarki i drukowania. Więc jeżeli ulepszenia działają to do mnie to trafia. Jeszcze raz dzięki.


PS.: przeczytałem ten watek cały,serio, ale akurat tamten post musiał mi umknąć między stronami
Awatar użytkownika
pszczelaszkov
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 237
Rejestracja: 28 gru 2016, 23:59
Lokalizacja: Piła
x 42

Re: Najtańszy klon replicatora 1? (CTC Bizer - temat zbiorczy)

Post autor: pszczelaszkov »

Ponizej 3k to mysle ze ciezko o drukarke w ktorej mozemy sie skupiac wylacznie na wydrukach. Ja kupilem CTC z mysla o tym, aby miec pomiedzy czyms co dziala "out of box", a zarazem ma duze pole manewru przy upgread'ach, bo mnie nosi jesli nie moge czegos tune'owac. Troche psuja zabawe otwory montazowe w sklejce ktore byly wycinane metoda π*drzwi. Reszta w calosci do przerobienia wedle uznania.

Do listy koniecznej mozna dac:
-Dodac lozyska na napedzie osi Y + naciagniecie paskow.
-Sprawdzenie/wymiana wszystkich lozysk liniowych
-Sprawdzenie luzu na mocowaniach walkow w sklejce(obudowie) + sruby.
-Sprawdzic elementy w extruderze/wymienic na taki z dociskiem
-Sprawdzic platforme(moja jest nieznacznie wypukla)
-Sprawdzic suwmiarka realna przebyta odleglosc wzgledem zadanej(kalibracja)
Wedle uznania mozna:
-Dodac nadmuch na wydruk
-Obudowac dodatkowymi oslonami
-Wgrac Sailfish'a/ dac inna elektronike
-Wywalic niebieska tasme z platformy i dac szklo ki inne patenty.

Reszta problemow znajdzie sie gdzies w tym temacie.

Koniec koncow ta drukarka to tylko kilka paskow, walkow i 5 silnikow ktore sa zamocowane na oko. Jak ogarniasz sprawy techniczne to dasz rade. Ja narazie dalem tylko prowizoryczne(na tasme dwustronna) mocowanie lozysk napedu Y i stol szklany psikniety podkladem do metalu, do moich drobnych wydrukow wystarcza.
LuuZ
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Najtańszy klon replicatora 1? (CTC Bizer - temat zbiorczy)

Post autor: McKee »

pszczelaszkov pisze: Koniec koncow ta drukarka to tylko kilka paskow, walkow i 5 silnikow ktore sa zamocowane na oko.
Może na oko, ale w milionach podobnych egzemplarzy, bo to klon Makerbota. To między innymi stanowi o dużej sile tej drukarki: przeróbek jest mnóstwo. Gotowe profile, fora i grupy. I kupa części zamiennych :rotfl: i opisów co zrobić żeby drukowało OK.
Trochę podobna sytuacja jak w przypadku Prusy - tylko tu (choć wykonanie CTC kiepskie) to wszystkie klony są do siebie bardziej podobne. W przypadku Prusy i3 jest dużo więcej różnic u różnych producentów. (no i oczywiście spora zaleta to stół w osi Z a nie Y).
LuuZ
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
LuuZ
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 20
Rejestracja: 25 sty 2017, 12:17

Re: Najtańszy klon replicatora 1? (CTC Bizer - temat zbiorczy)

Post autor: LuuZ »

Jak najbardziej ogarniam tematy techniczne, między innymi dlatego chcę mieć drukarke 3d żeby wskoczyć level wyżej. Jedynie z czym mam braki to programowanie.

Panowie, jeszcze taka sprawa. Dwa exstrudery to pomniejszone pole robocze. Czy jest jakaś możliwość przełączania i/lub przezbrojenia żeby powiększyć to pole do takiego jak jest w wersji z jednym podajnikiem?

No i ewentualnie jak byście widzieli zaadoptować najnowsze rozwiązanie Pana Prusy z jednym extruderem a czteroma kolorami. http://www.prusaprinters.org/original-p ... e-release/
Zdaje sobie sprawę że to wiąże się z:
1 Przerobieniem extrudera - na pierwszy rzut oka stosunkowo proste, ew. można kupić gotowca
2 Dołożenie silników i sterowania tymi silnikami - pytanie czy jest gdzie podpiąć się pod płytę główną ctc
3 Oprogramowanie - dla mnie najtrudniejsze, ale nie jestem programistą
Wiem że można od razu wybrać Prusę i mieć tą technologie, ale nie jestem pewien czy do klonów da się to zastosować, a orginał to 3kPLN plus 1kPLN za quad material upgrade. Dochodzi do tego obudowa i stół Z, którego zalet jeszcze nie znam osobiście, ale mam oczy i umiem kojarzyć fakty i widzę że profesjonalne drukarki też tak mają. Oczywiście temat zupełnie luźny, z pogranicza gdybyfantazji. Bardziej interesuje mnie akapit wyżej.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Najtańszy klon replicatora 1? (CTC Bizer - temat zbiorczy)

Post autor: Kopytko »

JAk zauważyłeś w CTC stolik jest dużo mniejszy niż przestrzeń w drukarce, jest to zrobione po to aby każdy ekstruder mógł wykorzystać całe pole robocze. I to już jest, nie trzeba nic zmieniać.

Ekstruder bierz gotowiec, to przecież 15zł.
Co do oprogramowania , co ty chcesz programować? ChodziCi o aktualizacje do sailfish? Są filmy krok po kroku ale mniej więcej wygląda to NeXT>>NeXT..
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
drakan9
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 184
Rejestracja: 11 sty 2017, 11:50
x 8

Re: Najtańszy klon replicatora 1? (CTC Bizer - temat zbiorczy)

Post autor: drakan9 »

Kopytko pisze:JAk zauważyłeś w CTC stolik jest dużo mniejszy niż przestrzeń w drukarce, jest to zrobione po to aby każdy ekstruder mógł wykorzystać całe pole robocze. I to już jest, nie trzeba nic zmieniać.

Ekstruder bierz gotowiec, to przecież 15zł.
Co do oprogramowania , co ty chcesz programować? ChodziCi o aktualizacje do sailfish? Są filmy krok po kroku ale mniej więcej wygląda to NeXT>>NeXT..
Nie licząc idealnego zgrania klikania update i reset na drukarce
Awatar użytkownika
WillingMagic
Postów w temacie: 1
Posty: 313
Rejestracja: 25 kwie 2016, 22:42
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: -
x 28

Re: Najtańszy klon replicatora 1? (CTC Bizer - temat zbiorczy)

Post autor: WillingMagic »

Zamiast bawić się wyścig można też dolutować kondensator C20 (0.1 uF) i wtedy nie jest potrzebny przycisk.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CTC Bizer (klon Replicatora)”