[CTC Bizer] alternatywny firmware

Awatar użytkownika
pszczelaszkov
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 237
Rejestracja: 28 gru 2016, 23:59
Lokalizacja: Piła
x 42

Re: Najtańszy klon replicatora 1? (CTC Bizer - temat zbiorczy)

Post autor: pszczelaszkov »

Kopytko pisze:Frimware do klonow i makerbita ma ten minus ze nie ma jak jego edytowac. Tak jak marlina z poziomu arduino.
Nie rozumiem, przeciez jest source sailfisha. Ja myslalem ze to plus ze nie jest pisany w jakims processing :D Chociaz faktycznie nie podoba mi sie jego struktura ale mozna poedytowac co nieco.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Najtańszy klon replicatora 1? (CTC Bizer - temat zbiorczy)

Post autor: dragonn »

pszczelaszkov pisze:
Kopytko pisze:Frimware do klonow i makerbita ma ten minus ze nie ma jak jego edytowac. Tak jak marlina z poziomu arduino.
Nie rozumiem, przeciez jest source sailfisha. Ja myslalem ze to plus ze nie jest pisany w jakims processing :D Chociaz faktycznie nie podoba mi sie jego struktura ale mozna poedytowac co nieco.
Pewnie jego kompilacja nie jest tak wygodna, obstawiam że trzeba do tego Linuksa :D.
Awatar użytkownika
pszczelaszkov
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 237
Rejestracja: 28 gru 2016, 23:59
Lokalizacja: Piła
x 42

Re: Najtańszy klon replicatora 1? (CTC Bizer - temat zbiorczy)

Post autor: pszczelaszkov »

dragonn pisze:
pszczelaszkov pisze:
Kopytko pisze:Frimware do klonow i makerbita ma ten minus ze nie ma jak jego edytowac. Tak jak marlina z poziomu arduino.
Nie rozumiem, przeciez jest source sailfisha. Ja myslalem ze to plus ze nie jest pisany w jakims processing :D Chociaz faktycznie nie podoba mi sie jego struktura ale mozna poedytowac co nieco.
Pewnie jego kompilacja nie jest tak wygodna, obstawiam że trzeba do tego Linuksa :D.
Cale 20 minut mi to zajelo na windowsie(glownie szukanie liba ktory byl ale avr-gcc nie widzial :D), chyba nie myslicie ze gotowego 3 letniego .hexa sailfisha wrzucilem na CTC :D Tam jest skrypt SCON'a i wszytko ladnie dziala :P
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Najtańszy klon replicatora 1? (CTC Bizer - temat zbiorczy)

Post autor: Kopytko »

pszczelaszkov pisze:
Kopytko pisze:Frimware do klonow i makerbita ma ten minus ze nie ma jak jego edytowac. Tak jak marlina z poziomu arduino.
Nie rozumiem, przeciez jest source sailfisha. Ja myslalem ze to plus ze nie jest pisany w jakims processing :D Chociaz faktycznie nie podoba mi sie jego struktura ale mozna poedytowac co nieco.
Wcześ>niej o to pytałem ale nie mogłem znaleźć:(
A podpowiesz mi czy idzie znaleźć na tym wpis o regulacji PID do stołu ? Bo z tym mam własnie problem największy.
I pytanko czy pomożesz zrobić tu jakieś info jak to edytować.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
pszczelaszkov
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 237
Rejestracja: 28 gru 2016, 23:59
Lokalizacja: Piła
x 42

Re: Najtańszy klon replicatora 1? (CTC Bizer - temat zbiorczy)

Post autor: pszczelaszkov »

Kopytko pisze:
pszczelaszkov pisze:
Kopytko pisze:Frimware do klonow i makerbita ma ten minus ze nie ma jak jego edytowac. Tak jak marlina z poziomu arduino.
Nie rozumiem, przeciez jest source sailfisha. Ja myslalem ze to plus ze nie jest pisany w jakims processing :D Chociaz faktycznie nie podoba mi sie jego struktura ale mozna poedytowac co nieco.
Wcześ>niej o to pytałem ale nie mogłem znaleźć:(
A podpowiesz mi czy idzie znaleźć na tym wpis o regulacji PID do stołu ? Bo z tym mam własnie problem największy.
I pytanko czy pomożesz zrobić tu jakieś info jak to edytować.
Przegladalem go tylko powierzchownie bo jestem zajety innymi projektami, drukarka 3d miala byc jako ciekawostka :D Musze skonczyc pierw projekt w pythonie i wtedy przeszukam source, chyba ze bedziesz pierwszy. :P
https://github.com/jetty840/Sailfish-Mi ... r/firmware
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Najtańszy klon replicatora 1? (CTC Bizer - temat zbiorczy)

Post autor: Kopytko »

Dla mnie to niestety z lekka ciemna rzecz:(
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
pszczelaszkov
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 237
Rejestracja: 28 gru 2016, 23:59
Lokalizacja: Piła
x 42

Re: Najtańszy klon replicatora 1? (CTC Bizer - temat zbiorczy)

Post autor: pszczelaszkov »

Kopytko pisze:Dla mnie to niestety z lekka ciemna rzecz:(
Dlaczego chcesz zmieniac PID?
Tak sprawdzilem na szybko i doszedlem do wniosku ze musisz sprawdzic w onboard w replicatorze.
Bo ciekawostka jest taka ze Replicator wg GUI ma do podania PID'y do poszczegolnych extruderow w onBoard preferences. Problem w tym ze ani Replicator:

Kod: Zaznacz cały

	/// Extruder heater base location: 6 bytes
	public static final int EXTRUDER_PID_BASE         = 0x000A;
	/// HBP heater base location: 6 bytes data
	public static final int HBP_PID_BASE              = 0x0010;

ani Sailfish:

Kod: Zaznacz cały

/// Extruder heater base location: 6 bytes
//$BEGIN_ENTRY
//$eeprom_map:pid_eeprom_offsets
const static uint16_t EXTRUDER_PID_BASE         = 0x000A;
/// HBP heater base location: 6 bytes data
//$BEGIN_ENTRY
//$eeprom_map:pid_eeprom_offsets $ignore:True
const static uint16_t HBP_PID_BASE              = 0x0010;
Nie znaja czegos takiego jak offset w eepromie do extrudera 2. Znaja tylko Extruder i HBP ktore sa obok siebie. Mam pewne podejrzenia ze ktos walnal sie w nazewnictwie karty i jedna z nich jest od HBP. Niemam narazie jak zweryfikowac, bym potrzebowal zrobic dump EEPROM'u na SD i odczytac w czyms, ale niemam czytnika kart :D

P.S Faktycznie dalej bedziemy chyba pisac w tamtym dziale.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: [CTC Bizer] alternatywny firmware

Post autor: Kopytko »

JA mam problem opisywany wcześniej,ze właczając wydruk temp skacze o 8 stopni celcjusza, a wyłaczenie grzania i ponowne właczenie działa z 4 stopniową histerezą. tzn nie trzyma dajmy na to równo zadanych 90 tylko grzeje do 94 ( wyłącza grzanie) , jak spadnie do 86 , to dopiero ponownie włacza i grzeje do 94 i tak w kółko. Przez to są ogromne prążki na wydruku. Mozan to obejsć włączajac preaheat i klikając on /off dokłądnie na zadanej temp uda sie czasem wstrzelić w moment gdzie zaczyna utrzymywać idealnie temp , a dioda grzania miga sobie szybko. Bez tego myku , nie ma grzania PWM , tylko 0/1 z tą pierniczoną 4 stopniową histerezą.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
pszczelaszkov
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 237
Rejestracja: 28 gru 2016, 23:59
Lokalizacja: Piła
x 42

Re: [CTC Bizer] alternatywny firmware

Post autor: pszczelaszkov »

Czy wam tez robi dump EEPROM'u 30 minut i nie widac konca?
P.S Ktos orientowal sie w TeaCup'ie? Bo niewiem czy zaczac myslec o portingu.
jerrylu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 24
Rejestracja: 08 wrz 2016, 11:38
Lokalizacja: Lublin
Drukarka: CTC, A8, Tronxy X5S
x 1
Kontakt:

Re: [CTC Bizer] alternatywny firmware

Post autor: jerrylu »

Obawiam się, że opisywany firmware nie wejdzie na CTC Blizer.
Jest na dwukrotnie większy procesor - atmega 256.

PS. Chodzi o ten dla ścisłości: https://github.com/jetty840/Sailfish-Mi ... r/firmware
Pozdrawiam, Jurek
ODPOWIEDZ

Wróć do „CTC Bizer (klon Replicatora)”