Jaki slicer?

Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Jaki slicer?

Post autor: dragonn »

Nie mam tego sprzętu ale czemu by nie użyć czegoś takiego:
https://github.com/whpthomas/GPX
Szopen
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 18
Rejestracja: 14 lut 2017, 20:19

Re: Jaki slicer?

Post autor: Szopen »

Próbowałem GPX z Slic3rem ale nie udało mi się zmusić do działania skrypt z Perla. Gdy konwertowałem przenosząc .gcode na ikonę GPX to drukarka również zachowywała się dziwnie (najczęściej problem z nagrzewaniem).
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: Jaki slicer?

Post autor: anraf1001 »

Mam z nim złe wspomnienia. Nie ważne :D
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
Awatar użytkownika
WillingMagic
Postów w temacie: 3
Posty: 313
Rejestracja: 25 kwie 2016, 22:42
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: -
x 28

Re: Jaki slicer?

Post autor: WillingMagic »

Dragonn wersja od whpthomas to staroć nic tam nikt nie zmieniał od 3 lat jak już to polecam od markwala, który ciągle to rozwija.
https://github.com/markwal/GPX

Co do GPX to po sieci krążą różne wersji i najlepsza jest od Markwala, który ciągle przy tym pracuje.
Szopen
Szopen
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 18
Rejestracja: 14 lut 2017, 20:19

Re: Jaki slicer?

Post autor: Szopen »

Dzięki, udało mi się zgrać slic3ra za pomocą nowej wersji GPXa :) Pozostaje ciekawy problem może doradzicie. Tnąc za pomocą makerware wychodziła bardzo gładka powierzchnia boczna (pomarańczowy model). Obrazek Po przerzuceniu się na Slic3ra powierzchnia boczna wyraźnie uległa pogorszeniu (zielony) Obrazek
Czy macie pomysł jakim parametrem operować? Nie jest to wina filamentu ponieważ na pomarańczowym wyszło to samo. Może ktoś ma jakiś dobry zestaw parametrów pod CTC Bizera. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
WillingMagic
Postów w temacie: 3
Posty: 313
Rejestracja: 25 kwie 2016, 22:42
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: -
x 28

Re: Jaki slicer?

Post autor: WillingMagic »

Jaki styl/format wyjściowy masz ustawiony dla gcode'ów z slic3erze?
Szopen
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 18
Rejestracja: 14 lut 2017, 20:19

Re: Jaki slicer?

Post autor: Szopen »

A wiesz gdzie mogę to sprawdzić (Slic3r wersja 1.2.9)? Sorry jestem trochę mało obeznany w temacie.
Szopen
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 18
Rejestracja: 14 lut 2017, 20:19

Re: Jaki slicer?

Post autor: Szopen »

Chyba znalazłem. Firmware - G-Code Flavor: MakerWare (Makerbot)
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Jaki slicer?

Post autor: McKee »

Na moje oko ustawienia retrakcji są skopane (ew. dla pewności sprawdź czy początki tych wypływów pokrywają się z początkami ścieżki).

Ogólnie: Inny slicer == ustawienie wszystkiego od początku - parametry z wcześniejszego można przepisać, ale z tego co zauważyłem (dość dawno temu, bo ostatnio jednemu slicerowi jestem wierny) przy przejściu na inny slicer trzeba zrobić profile dopasowane do tego slicera. Zgrubnie stare parametry z poprzedniego mogą być ale dokładny "tuning" kilka dni/wydruków zabiera.
A w momencie kiedy masz jeszcze tak wielką różnicę jak przejście z oryginalnego softu na slic3r + dodatkowy kawałek softu po drodze (GPX) to już na pewno całą kalibrację trzeba zrobić od zera (bez jakichkolwiek zmian w drukarce - jeżeli miałeś wcześniej skalibrowaną poprawnie to teraz drukarki nie ruszaj tylko soft / nowego slicera).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Szopen
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 18
Rejestracja: 14 lut 2017, 20:19

Re: Jaki slicer?

Post autor: Szopen »

W sumie to trochę za szybko zacząłem bo nawet nie wiem jak kalibrować drukarkę (oprócz poziomowania stołu oczywiśćie). Wydrukowałem kostkę 20x20x20 i o dziwo maksymalna odchyłka wyszła w granicach 0,04mm (z materiału PET) z PLA było trochę gorzej ale również znośnie, więc nic nie ruszałem. Poszukam w internecie co i jak można skalibrować/poprawić, chyba że masz jakiś sprawdzony poradnik. Kolejne pytanie (nie chciałem otwierać nowego tematu) to czy na oryginalnych gratach w CTC można drukować z gumy?
ODPOWIEDZ

Wróć do „CTC Bizer (klon Replicatora)”