[CTC Bizer] E3D V6

Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: [CTC Bizer] E3D V6

Post autor: anraf1001 »

drakan9 pisze:Jeśli kogoś interesuje, zrealizowałem ten projekt i moja ctc posiada już zamontowane e3d na bowden, aktualnie czekam na drugą głowicę i robię ją dual, a tak to wygląda na foto.
Polecam pod złączkę podłożyć taki plastyk: https://www.thingiverse.com/thing:668232 Zapobiega poruszaniu się złączki podczas retrakcji.
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
drakan9
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 184
Rejestracja: 11 sty 2017, 11:50
x 8

Re: [CTC Bizer] E3D V6

Post autor: drakan9 »

O dzięki dodam :D
Awatar użytkownika
WillingMagic
Postów w temacie: 1
Posty: 312
Rejestracja: 25 kwie 2016, 22:42
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: -
x 28

Re: [CTC Bizer] E3D V6

Post autor: WillingMagic »

Jest jakaś różnica w wydruku na korzyść e3d i bowdena?
drakan9
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 184
Rejestracja: 11 sty 2017, 11:50
x 8

Re: [CTC Bizer] E3D V6

Post autor: drakan9 »

Jak na razie się męczę z silnikiem gubiącym kroki, może ekstruder typowo pod bowden pomoże, bo już sam nie wiem, a co do zalet to np lżejszy wózek, większe prędkości.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 3451
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: [CTC Bizer] E3D V6

Post autor: Kopytko »

drakan9 pisze:Jak na razie się męczę z silnikiem gubiącym kroki, może ekstruder typowo pod bowden pomoże, bo już sam nie wiem, a co do zalet to np lżejszy wózek, większe prędkości.
Polecam:
viewtopic.php?f=58&t=1103
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
drakan9
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 184
Rejestracja: 11 sty 2017, 11:50
x 8

Re: [CTC Bizer] E3D V6

Post autor: drakan9 »

Hmm, tylko raczej na całym oryginalnym e3d (nawet blok mam od e3d) to raczej średnio podziała?
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 3451
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: [CTC Bizer] E3D V6

Post autor: Kopytko »

drakan9 pisze:Hmm, tylko raczej na całym oryginalnym e3d (nawet blok mam od e3d) to raczej średnio podziała?
Przeoczyłem gdzies ,ze juz zmieniłeś:P A gdzie Ty dałeś wentylator chłodzacy radiator E3D?
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
drakan9
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 184
Rejestracja: 11 sty 2017, 11:50
x 8

Re: [CTC Bizer] E3D V6

Post autor: drakan9 »

Kopytko pisze:
drakan9 pisze:Hmm, tylko raczej na całym oryginalnym e3d (nawet blok mam od e3d) to raczej średnio podziała?
Przeoczyłem gdzies ,ze juz zmieniłeś:P A gdzie Ty dałeś wentylator chłodzacy radiator E3D?
Radiatorek jest z tyłu :D i sprawdzałem wszystkie żeberka chłodzi. tutaj nawet na projekcie to ładnie widać https://www.thingiverse.com/thing:1655253
bula87
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 07 lis 2017, 11:16

Re: [CTC Bizer] E3D V6

Post autor: bula87 »

Hej!
Ja 2 dni temu przerobiłem swoją CTC na bowden zostawiając aktualny blok grzewczy, jedynie montując nakładkę w której zamontowałem złączki do teflonowych rurek, aktualnie drukują mi się mocowania do silników, które pójdą na tylną ściankę. Zamówiłem też z chin hotend V6 ale póki co jestem tak zadowolony z jakości, że pewnie nowe hotendy poleżą trochę.

Jedyny problem jaki spotkałem to grzejący się silnik extrudera. W oryginale przymocowany był do aluminiowego bloku na sankach co dawało mu chłodzenie, z tyłu bez niczego sobie nie radzi i plastik się zmiękcza i okręca się na osi silnika. Tak więc dodam mu radiator i wiatraczek i powinno być ok.

W moim przypadku jakość jest dużo lepsza no i jest trochę ciszej. Dodatkowo często mi się zapychał hotend, extruder zaczynał gubić kroki, a rozbieranie tego całego cholerstwa po raz 20 już mnie denerwowało, teraz mam lekkie sanki, łatwy dostęp do extrudera, no i póki co się nie zapycha. Same plusy, a koszt zmiany (w moim przypadku wciąż bez V6) minimalny.

Bazowałem na tym projekcie:
https://www.thingiverse.com/thing:1875148
Choć zrobiłem jego remix żeby zrobić jeden element dla dwóch hotendów, dzięki czemu mogłem centralnymi śrubami dokręcić to do aluminiowego bloku. na początku jak źle podłączuyłem wiatrak, plastikowy element się lekko podgrzał i wygiął przez co wtłaczany filament poszedł bokiem, przy dobrym chłodzeniu i dodatkowym mocowaniu od góry nie ma tego problemu, mimo że element wydrukowałem z PLA.
drakan9
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 184
Rejestracja: 11 sty 2017, 11:50
x 8

Re: [CTC Bizer] E3D V6

Post autor: drakan9 »

bula87 pisze:Hej!
Ja 2 dni temu przerobiłem swoją CTC na bowden zostawiając aktualny blok grzewczy, jedynie montując nakładkę w której zamontowałem złączki do teflonowych rurek, aktualnie drukują mi się mocowania do silników, które pójdą na tylną ściankę. Zamówiłem też z chin hotend V6 ale póki co jestem tak zadowolony z jakości, że pewnie nowe hotendy poleżą trochę.

Jedyny problem jaki spotkałem to grzejący się silnik extrudera. W oryginale przymocowany był do aluminiowego bloku na sankach co dawało mu chłodzenie, z tyłu bez niczego sobie nie radzi i plastik się zmiękcza i okręca się na osi silnika. Tak więc dodam mu radiator i wiatraczek i powinno być ok.

W moim przypadku jakość jest dużo lepsza no i jest trochę ciszej. Dodatkowo często mi się zapychał hotend, extruder zaczynał gubić kroki, a rozbieranie tego całego cholerstwa po raz 20 już mnie denerwowało, teraz mam lekkie sanki, łatwy dostęp do extrudera, no i póki co się nie zapycha. Same plusy, a koszt zmiany (w moim przypadku wciąż bez V6) minimalny.

Bazowałem na tym projekcie:
https://www.thingiverse.com/thing:1875148
Choć zrobiłem jego remix żeby zrobić jeden element dla dwóch hotendów, dzięki czemu mogłem centralnymi śrubami dokręcić to do aluminiowego bloku. na początku jak źle podłączuyłem wiatrak, plastikowy element się lekko podgrzał i wygiął przez co wtłaczany filament poszedł bokiem, przy dobrym chłodzeniu i dodatkowym mocowaniu od góry nie ma tego problemu, mimo że element wydrukowałem z PLA.
Ja dziś zamontowałem nowy silnik, dokładnie ten http://allegro.pl/nema-17-1-68a-bipolar ... 22644.html grzeje się o połowę mniej, ale dla pewności podłączyłem pod zasilacz osobny wiatraczek i mam chłodzenie silnika, ekstruder masz stockowy czy zamontowałeś typowo pod bowden?
ODPOWIEDZ

Wróć do „CTC Bizer (klon Replicatora)”