[worklog] Kreci Bizer

kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 28
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: [worklog] Kreci Bizer

Post autor: kretu »

Pół szpuli wydrukowało dobrze na temperaturach 205-210 stopni więc to by dziwne było ale też sprawdzę. Na razie właśnie zmontowałem ten drukowany ekstruder ze sprężyną. Wygląda na to że jest lepiej ale już kilka razy miałem takie wrażenie.
Awatar użytkownika
pszczelaszkov
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 237
Rejestracja: 28 gru 2016, 23:59
Lokalizacja: Piła
x 42

Re: [worklog] Kreci Bizer

Post autor: pszczelaszkov »

Nie powinno tego byc, moze jest blad w skrypcie od wyladowania filamentu (o ile taki byl) ze nie wylacza silnika.
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 28
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: [worklog] Kreci Bizer

Post autor: kretu »

Problem z ekstruzją powrócił :(
W skrócie klasyczny hotend z dyszą jak w przeróbce od kopytko zacina się przy retrakcjach.

Teraz dłużej:
Testowałem ostatnio chińskie dysze fullmetal i było ok dla PET-G ABS. Powiedział bym wręcz super. Ale dla PLA i TPU nie szło drukować bo przy retrakcjach od razu czopowało.
Z racji potrzeby druku z TPU postanowiłem wrócić do teflonu od razu z przeróbką dyszy od kopytko ale tu niestety podobny problem (nawet na PET-G) czyli przy ładowaniu filamentu jest ok ale już podczas wydruku coś się zacina i przestaje podawać filament. Po rozebraniu brak objawów niedokręconej głowicy (żadnego wycieku na styku teflon dysza) jedynie zgrubienie filamentu na ok 1cm przed dyszą w samej rurce (czy to normalne?).
Zaczynam się zastanawiać czy może błąd leży w jakichś moich ustawieniach samego drukowania.
Konfiguracja na jakiej testowałem
Plastik: ulubiony rubinowy pet-g od DD
Prędkość wydruku: 50mm/s
Warstwa 0,2mm
Temp: 230*C
Retrakcja: 1,2mm
Prędkość retrakcji 28mm/s
akceleracja dla ekstruderów 2000mm/s^2 (nie za dużo? nigdy nie zmieniałem tego parametru a dla x/y mam 800 dla z 150 wszystko domyślnie jak było)
jerk ekstruderów 15mm/s

Proszę o pomysły bo mi już się kończą, a do tego przy tych wszystkich testach zjechałem gwint w jednym z otworów mocujących blok i trzyma już ostatnim zębem:/
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: [worklog] Kreci Bizer

Post autor: Kopytko »

A jak z chłodzeniem tego długiego bloku aluminium, możesz swobodnie trzymać na nim palec? Ja z retrakcjami nie mam żadnych problemów. zarówno przy ABS i przy PET-g .
Jak tak wysoko przed dysza to coś słabo blok ciepło odbiera, powinno być ok 3mm od dyszy.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 28
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: [worklog] Kreci Bizer

Post autor: kretu »

Od czasu do czasu odpala się wentylator od nieużywanej głowicy więc blok musi się nagrzewać trochę ponad 50*C i nie wiem co mógłbym poprawić bo mam nawet pastę między tymi śmiesznymi radiatorkami a blokiem, tak samo między hotend blok.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: [worklog] Kreci Bizer

Post autor: Kopytko »

A jak długą retrakcję ustawiasz?
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 28
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: [worklog] Kreci Bizer

Post autor: kretu »

Tak jak pisałem:
Retrakcja: 1,2mm
Prędkość retrakcji 28mm/s
akceleracja dla ekstruderów 2000mm/s^2 (nie za dużo? nigdy nie zmieniałem tego parametru a dla x/y mam 800 dla z 150 wszystko domyślnie jak było)
jerk ekstruderów 15mm/s
Awatar użytkownika
Tuchajbej
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 661
Rejestracja: 03 wrz 2017, 23:50
Lokalizacja: Prawie W-wa
Drukarka: Voron/MK3S
x 186

Re: [worklog] Kreci Bizer

Post autor: Tuchajbej »

Brzmi podobnie do tego z czym ja walczyłem. Krecią robotę robił słaby chiński heatbreaker. Łącznik miał taką małą fazkę na styku z dyszą. Tworzył się taki jakby pierścień powietrzny i po kilku retrakcjach od razu się czopowało. Cuda wianki, hotenda rozebrałem z 50x.
W końcu wymieniłem łącznik na taki od 3d-spring w wersji ala tytanowej. Jak ręką odjął. Przewodzi mniej ciepła i czuć że radiator jest fajnie chłodny. Drukuję co prawda na tym łączniku nieprzerwanie dopiero ok 24h ale na poprzednim była to kwestia kilku minut i dupa.
Aha, na razie drukuje na nim tylko PLA czyli w sumie najcięższa przeprawa dla full metala. Na razie gorąco polecam.
Voron V2.471 i MK3S :cool2:
Moje wydruki ;)
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: [worklog] Kreci Bizer

Post autor: Kopytko »

Tuchabej tu inna budowa tego wszystkiego. A lacznik jest z teflonem.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 28
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: [worklog] Kreci Bizer

Post autor: kretu »

Tuchajbej tak jak pisał Kopytko bizer ma inne hotendy testowałem już 3,5 różnych z czego jeden od 3d-spring i niestety każda ma jakieś ale. No i specjalnie nietypowo rozbierałem blok z filamentem w środku na zimno aby znaleźć ewentualne pustki które zapełniły się plastikiem ale takich nie znalazłem:/
ODPOWIEDZ

Wróć do „CTC Bizer (klon Replicatora)”