[worklog] Kreci Bizer

Awatar użytkownika
pszczelaszkov
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 237
Rejestracja: 28 gru 2016, 23:59
Lokalizacja: Piła
x 42

Re: [worklog] Kreci Bizer

Post autor: pszczelaszkov »

Chodzilo mi o te zebatki na ktorych jest np pasek od karety.
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 28
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: [worklog] Kreci Bizer

Post autor: kretu »

@pszczelakov A zapomniałem odpisać biały plastik
Awatar użytkownika
pszczelaszkov
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 237
Rejestracja: 28 gru 2016, 23:59
Lokalizacja: Piła
x 42

Re: [worklog] Kreci Bizer

Post autor: pszczelaszkov »

Powinno byc ok, wez mu jeszcze rozkaz skoczyc glowica 10cm w lewo i zmierz ile wyszlo, Jakich podpor do Y uzywasz bo jak ja jakies drukowalem to tez musialem zapalniczka grzac zeby weszly lozyska, moze ten sam stl walniety mamy ;D
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 28
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: [worklog] Kreci Bizer

Post autor: kretu »

http://www.thingiverse.com/thing:1505901 te próbuję zrobić. Co najgorsze mam wrażenie że coraz brzydsze wydruki mi wychodzą przez tą walkę o wymiary. Ale dla moich zastosowań wymiary najważniejsze więc muszę walczyć:D
Awatar użytkownika
pszczelaszkov
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 237
Rejestracja: 28 gru 2016, 23:59
Lokalizacja: Piła
x 42

Re: [worklog] Kreci Bizer

Post autor: pszczelaszkov »

A to mamy inne :D, a z replicatora tak samo skurczone? I czym drukujesz.
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 28
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: [worklog] Kreci Bizer

Post autor: kretu »

Drukuję bezpośrednio z Simplify3d. Jak sprawdzam ręcznie przesunięcia suwmiarką to błąd jest w granicy błędu pomiarowego:/ Zaraz stworzę jakiegoś własnego stl'a do testowania jaki otwór muszę zaprojektować żeby dostać to co chcę i potem zaprojektuję tą część uwzględniając błąd maszyny:D
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: [worklog] Kreci Bizer

Post autor: McKee »

drakan9 pisze:Co do osi Z polecam ten stabilizer http://www.thingiverse.com/thing:496298
Jeżeli pomaga to masz coś skopane. Tam ma nie być żadnego stabilizatora nie bez powodu. Śruba powinna swobodnie się obracać. Za sztywność / stabilizację odpowiadają prowadnice a nie śruba. Raczej nimi należy się zająć - jeżeli nie są mocno zamocowane to coś takiego może pomóc: http://www.thingiverse.com/thing:692085
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 28
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: [worklog] Kreci Bizer

Post autor: kretu »

Magia. Kalibracja wydruku wreszcie się udała wystarczyło zresetować wszystko co robiłem do ustawień fabrycznych i użyć zwykły Polski budżetowy filament zamiast chińskiego. Chciałem przyoszczędzić 60zł a straciłem cały dzień zabawy.
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 28
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: [worklog] Kreci Bizer

Post autor: kretu »

Kolejny dzień zmagań z bizerem z racji że odrobina wolnego to wiadomo że coś musiało się solidnie spieprzyć i okazało się że jedna śruba motylkowa od poziomowania stołu praktycznie nie ma gwintu oczywiście w Szczecinie od ręki dostępne jedynie >M4 na szczęście jeden z wydrukowanych wcześniej elementów dyszy chłodzącej wydruk w połączeniu z nakrętką sprawdził się idealnie w tej roli i maszyna znowu na chodzie.

Z ulepszeń wgrałem Sailfish 7.7. Polecam zamiast wlutowywać kondensator 100nF na stałe wlutować sobie małe złącze bo o ile do updatowania sprawdza się super to w użytkowaniu trochę sprawiał mi problemów dlatego szybko się go pozbyłem i teraz w każdej chwili mogę go z powrotem zamontować w 5 min bez lutowania.
Wydrukowałem uchwyt na filament http://www.thingiverse.com/thing:918137 sprawdza się super.
Zamówiłem też mosfet i wentylator pod chłodzenie wydruków bo po teście benchy wyszło że chłodzenie przy PLA to jest konieczność bez wyszła kicha z wyszło to co poniżej.
W następnej kolejności będę kombinował ze stołem i wyciszeniem maszyny bo z pierwszą warstwą bez rafta miewa problemy no i jeszcze trochę za głośna jest ale myślę że oba problemy są do ogarnięcia.

Benchy do waszej oceny drukowany z PLA od 3dcolor warstwa 0.2 temp 200/60 z zamontowanym na partyzanta chłodzeniem wydruku(czekam na wentylator do http://www.thingiverse.com/thing:537918) Jak dla mnie całkiem spoko wyszło jedynie jakieś dziwne artefakty na gładkiej powierzchni kadłubu i moje pytanie co może być przyczyną?
Załączniki
DSC_0027.jpg
DSC_0026.jpg
DSC_0029.jpg
DSC_0028.jpg
Awatar użytkownika
chemik72
Postów w temacie: 1
Posty: 320
Rejestracja: 03 maja 2016, 09:16
x 52

Re: [worklog] Kreci Bizer

Post autor: chemik72 »

To kolor como wojskowy?
Obrazek
SAIZEX 300x300
SAIZEX MINI 200x200
FREZARKA-PROXXON MF70-CNC
ODPOWIEDZ

Wróć do „CTC Bizer (klon Replicatora)”