[worklog] Kreci Bizer

kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 28
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

[worklog] Kreci Bizer

Post autor: kretu »

W końcu dostałem swojego bizera. Po cichu liczyłem że u mnie nie będzie luźnych śrubek, oczywiście pierwsze co rzuciło się w oczy to luźna śrubka na dnie kartonu na szczęście tylko jedna. Posprawdzanie wszystkiego i odpalenie zajęło 15 min. I tutaj pierwszy problem jakie to cholerstwo głośne. Najgorszy wentylator elektroniki dostaje jakiegoś rezonansu i wyje jak mała syrena. Drugi problem stół przednie śruby są skręcone na 95% aby nie haczyło o głowicę i mam wrażenie że nie jest idealnie równy (jednego punktu kalibracyjnego nie mogę ustawić pozostałe w miarę (też nie idealnie ale blisko)
A teraz pozytywy o ile pierwszy wydruk jakiegoś pliku z karty wyszedł na zasadzie coś wydrukowało (trochę za blisko wyregulowałem stół) to już następny wyszedł bardzo fajnie choć nadal nie wiem co to miało być (plik o nazwie PLA) i jego powierzchnia wyszła gładka i z fajnymi detalami przynajmniej to co się wydrukowało.

Postanowiłem zacząć drukować usztywnienia wałka osi Y no i problem jakość super tylko wymiarów nie trzyma średnica otworu pod łożysko ma 10.5 zamiast 11.5 jak w pliku.

Slicer na razie Makerware. Oprogramowania jeszcze nie zmieniałem.

TLDR:
1. Jak wyciszyć wentylator elektroniki? Na razie dodałem trochę gąbki ale jeszcze za mało wygłuszyło. Macie jakieś sprawdzone metody?
2. Co najlepiej zrobić aby przednie śruby nie pracowały jedynie w zakresie 95-100% Ciąć sprężyny?
3. Gdzie w bizerze ustawiać "posów?" aby skalibrować wymiary.

Przepraszam za trochę głupie pytania z którymi powinienem pewnie sam najpierw kilka dni powalczyć ale głośność maszyny budzi mi dziecko (pomimo zamknięcia drukarki w osobnym pomieszczeniu) i nie mogę w nocy walczyć jak planowałem więc mój czas wolny na dopieszczanie uległ aktualnie masakrycznemu skróceniu.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: [worklog] Kreci Bizer

Post autor: dragonn »

1. Wymienić go na jakiegoś Sunona :D?
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: [worklog] Kreci Bizer

Post autor: Kopytko »

2. Poluzowac sruby i skrecic mocniej te z tylu. Rownomiernie skrecic wszystkie do prawie poziomu. Niestety jak dokrecales najpierw np przednie dosc mocno to plastiki preza i tyl wtedy jest jak jest. Dlatego trzeba odkrecic i dokrecic wszystkie jednakowo np na polowe napiecia.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 28
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: [worklog] Kreci Bizer

Post autor: kretu »

@dragonn Tylko mi się nie podoba sam sposób montażu bo rezonans jest z obudową nie wiem czy wymiana wystarczy ale dzisiaj spróbuję z jakimś markowym z plotera od HP bo mam pod ręką.

@Kopytko Skręcone na max były oryginalnie. A tył jest skręcony tak akurat więc chyba mnie czeka rozebranie do zera stołu i sprawdzenia czy wszystko jest jak trzeba bo coś musi odchylać stół do poziomu. No i co w momencie jakbym chciał dołożyć szybkę aby wyrównać powierzchnię jak mu wymusić aby stół uważał za z=0 odrobinę niższą pozycję.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: [worklog] Kreci Bizer

Post autor: Kopytko »

Moze zle dokreciles mocoeania walkow w gornej czesci ramy. Poluzuj zewnetrzne srubki i pociagnij te klocki do przodu ile sie da. Dzieki temu walki pojda do przodu i stol nachyli sie ku przodowi.

Co do szyby ja zrobilem na leniucha i wygialem blaszke endstopa troche w dol:)
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
pszczelaszkov
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 237
Rejestracja: 28 gru 2016, 23:59
Lokalizacja: Piła
x 42

Re: [worklog] Kreci Bizer

Post autor: pszczelaszkov »

Do szyby to wydrukowalem c-ownik nakladany w miejscu gdzie wchodzi na endstop. Wentylator elektroniki wywalilem i zrzucilem dolna oslone , pozniej zrobie tam jakis duzy wolnoobrotowy, bo ten wiecej halasuje niz ma wydajnosci. Jakie masz zebatki? Plastik?
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 28
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: [worklog] Kreci Bizer

Post autor: kretu »

@pszczelaszkov też myślę o dużym wolnoobrotowym i zmienionej konstrukcji dolnej osłony. To jest zbyt ważny element żeby go chłodzić takim pizdryczkiem IMHO.
A które? zresztą teraz nie zobaczę bo w pracy siedzę.
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 1
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: [worklog] Kreci Bizer

Post autor: marek91 »

Żeby wyciszyć drukarkę daj pod nią tą piankę która zabezpieczała drukarkę w kartonie, wygląda słabo ale działa :)

Jak masz jakieś sprawdzone usztywanienia/mody to daj linka :)
drakan9
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 184
Rejestracja: 11 sty 2017, 11:50
x 8

Re: [worklog] Kreci Bizer

Post autor: drakan9 »

Co do osi Z polecam ten stabilizer http://www.thingiverse.com/thing:496298
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 28
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: [worklog] Kreci Bizer

Post autor: kretu »

Głośność ogarnięta wstępnie (więcej pianki do usztywnienia went. potem to wymienię na sztywne mocowanie albo duży wolnoobrotowy wentylator). problem przednich śrub stołu sam się rozwiązał jak poprawiłem mocowanie endstopa(był odrobinę wykrzywiony)

Ale skalibrować aby wydruk trzymał wymiar za cholerę nie mogę co ciekawe wymiar zew kostki jest ok ale otwory wewnętrzne są coraz mniejsze:D Jak to możliwe?
Mam też drobne problemy z trzymaniem się wydruku jak drukuję bez rafta. I o ile raft z makerware odchodził łatwo to z Simplyfy3d już za cholerę nie chce odejść:/
ODPOWIEDZ

Wróć do „CTC Bizer (klon Replicatora)”