Dron dla świeżaka

Quadcoptery i inne bajery
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 95
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: Kopytko »

URATOWANY !!!! Wieczorem opisze co i jak:P
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 55
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: marek91 »

Phantom? Serio? Ja żartowałem przecież xD
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 95
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: Kopytko »

Tak , był to pomysł jeszcze przed tym jak napisałeś:P Zaczepiliśmy do phantoma sznurek z hakiem z drutu, niestety przez wiatr, zniosło i hak się zaczepił o gałąź a phantom wpadł w error i zawisł, ok 10m nad ziemią. Więc 5h walki spędzone na ratowaniu phantoma, po 5h się udało przerzucić cienki sznurek przez gałąż z hakiem ,potem tym cienkim wciągnęliśmy grubą linę o udźwigu 2tony, zaczepiłem do auta i jazda, gałąź spadła. hak się odczepił i phantom opadł o jakieś 3m na wysokość 7m.
związaliśmy sznurkiem 2 kamienie w odległości ok 2m i do jednego doczepiliśmy sznurek , rzuciliśmy z Przemkiem jednocześnie i linka zawinęła się na lince powyżej phantoma, później już szarpniecie i phantom na ziemi, mój dron jednak nadal na drzewie.
To do domu się ogrzać i naładować phantoma ( zero strat) uff.
Następnie już powrót na miejsce, do phantoma przywiązaliśmy nitkę ok pół metra, aby dało się zerwać szarpnięciem w górę. Rozwinęliśmy ok 50m sznurka budowlanego cienkiego i wciągnęliśmy phantomem wysoko nad drzewem, potem na ukos i lądowanie po drugiej stronie, ponownie line 50m grubą , wciągneliśmy przywiązując ją do cienkiej linki i przeciągając.
Następnie jak już znów gruba lina była przeciągnięta przez gałęzie gdzie był mój dron zaczęliśmy po 2 stronach drzewa synchronicznie ciągnąć za linę aby zrobić z tej wielkiej gałęzi huśtawkę, po ok 10min szarpania dron wystrzelił w górę jak z procy i spadł na ziemie, po drodze wyhamował na gałęziach i spadł w mieciutką wielką kępe trawy 15cm od drogi ubitego gruzu :)
Straty to pęknięta płytka Zasilania , jak wyrwało baterie to lekko pękła, można by nalutować na ścieżkę coś i będzie git.
I pęknięta obudowa anteny oraz jedno śmigło. Podłącze go dopiero jutro jak porządnie wyschnie i wtedy się okaże czy coś jeszcze. Ale nie widać aby było coś jeszcze, nawet cieniutkie kabelki na miejscu.
Niestety ostatnie wideo się nie nagrało :( Więc nie mam łupnięcia w drzewo. Wrzucę później jakieś wcześniejsze loty :P

Podziękowanie odemnie dla @PrzemoS i @JacekPom za pomoc w uratowaniu i poświęcenie wiele czasu :D
I jeszcze raz dla Jacka za 3 krotne narażenie swojego Phantoma 3 Adv na uszkodzenia w celi ratowania kolegi :D :P
jacekpom
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 55
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: marek91 »

Całe szczęście że uratowany, mój dalej w częściach leży i czeka na swoją kolej :)
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 95
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: Kopytko »


źródło: https://www.youtube.com/watch?v=CARGapGl9Vw

Tak wiem ,ze sam się o to prosiłem i wiem ,że gównianie latam, ale to był mój trzeci lot w życiu dronem a do tego drugi w trybie ACRO. Ucze się dopiero i dlatego też takie efekty :P
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
S3b
Postów w temacie: 57
Posty: 360
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:44
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: P3Steel 2.01/UM2 AE
x 103

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: S3b »

Gratulacje za udaną akcję ratowniczą :good:

Faktycznie po filmie trochę można odnieść wrażenie, że prosiłeś się o wspinaczkę na to drzewo :rotfl:

A wracając do tematu baterii: Z Banggood już można zamawiać LiPO do PL:)
Ultimaker 2 Clone @1.75mm Bowden :: P3Steel @3mm direct :: Mostly Printed CNC ::
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 95
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: Kopytko »

Widzialem wlasnie wczoraj. Tyle ze nie ma jeszcze opcji priority aby wysylali gdzies z europy. :) wrzuce kilka szt zobaczymy gdzie nadadza:)
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 69
Posty: 3231
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1596

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: morf »

Zazwyczaj leciało Sweden post.
Mozna potrenowac np na liftoff.
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 95
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: Kopytko »

morf pisze:Zazwyczaj leciało Sweden post.
Mozna potrenowac np na liftoff.
Trenuje na symulatorach, ale frajda jest dopiero na żywo.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
jacekpom
Postów w temacie: 1
Posty: 22
Rejestracja: 25 cze 2017, 20:52
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: Prusa i3 mk3, BLV
x 6
Kontakt:

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: jacekpom »

Kopytko pisze:
źródło: https://www.youtube.com/watch?v=CARGapGl9Vw

Tak wiem ,ze sam się o to prosiłem i wiem ,że gównianie latam, ale to był mój trzeci lot w życiu dronem a do tego drugi w trybie ACRO. Ucze się dopiero i dlatego też takie efekty :P
Fajna kosiarka :D heh ale się złożyło wpisałem w wyszukiwarce wyświetlacz 7" i trafiłem tutaj
Kopytko
ODPOWIEDZ

Wróć do „Robotyka, modele RC, modelarstwo”