Dron dla świeżaka

Quadcoptery i inne bajery
Awatar użytkownika
S3b
Postów w temacie: 57
Posty: 360
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:44
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: P3Steel 2.01/UM2 AE
x 103

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: S3b »

McKee pisze:EV100 zebrały tu pozytywne opinie: https://www.youtube.com/watch?v=aXBiKreCbJQ
EV800 są fajne, ale goście na filmie twierdzą, że od wszystkich "box goggles" kręci się w głowie / bolą oczy. Trochę się nimi bawiłem na złocie i dla postronnego widza są OK.
Czy EV200 i Aomway-e mają też regulację dioptrii / powiększenia obrazu? Przyznam, że na złocie nie zwróciłem na to uwagi (dla mnie obraz z EV800 był najlepszy, bo mogłem w okularach oglądać (a nie chciałem też nikomu regulować/zmieniać ustawień sprzętu)).
EV100 to fatalna opcja - przekonałem się o tym osobiście bo Kopytko na zlocie miał je ze sobą - obraz w nich jest bardzo mały. Zdecydowanie podobały mi się EV800 - też były na zlocie i miałem okazję chwile przez nie popatrzeć - obraz w nich jest ogromy i jedyny ich minus to gabaryt.
Aomwaye mam ja - mam wsadzone szkła korekcyjne -2 i jestem z nich zadowolony pod każdym względem.
We wszystkich goglach typu Fatshark masz regulację rozstawu źrenic (IPD) oraz możliwość wsadzenia do nich szkieł korekcyjnych (ogólnodostępne są szkła -2,-4 oraz -6 dioptri - inne tzeba sobie dorobić u optyka).
EV200 wg. mnie w tej chwili to najlepsza opcja- Duży obraz, wymienne moduły odbiornika. Na dzień dzisiejszy brałbym właśnie te google.

Jeśli chcesz latać w okularach to też jest jedna podobno bardzo dobra opcja, choć sam ich nie miałem na głowie:
https://www.banggood.com/FXT-VIPER-5_8G ... rehouse=CN

Tutaj masz recenzję: https://www.youtube.com/watch?v=2ESz6cUEeww
Ultimaker 2 Clone @1.75mm Bowden :: P3Steel @3mm direct :: Mostly Printed CNC ::
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 40
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: dragonn »

EV100 właśnie też miałem wtedy na oczach na poprzednim zlocie i mi się nie podobały z względy na bardzo mały obraz.
Aomwaye i EV200 są mi za drogie, chciałbym się zamknąć w ~500zł.
Szkoda że ktoś nie ma porównania jak wypadają te TOP SKY Prime1s vs EV100 właśnie pod względem rozmiaru obrazu.
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 55
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: marek91 »

Też się zastanawiałem pomiędzy zakupem ev100 i ev800, jednak jak doczytałem jaki w nich jest obraz to stwierdziłem że wolę ev800, rozmiar jakoś przeboleję.

Jeśli chodzi o moje zakupy "po zlocie" to kupiłem skrzynkę na amunicję do przetrzymywania LIPO (dzięki za ten pomysł), skrzynka jest szczelna i wykonana z blachy ok 1mm więc w razie W powinna wytrzymać bez problemu :D
https://allegro.pl/oferta/skrzynia-meta ... NTcwNzA%3D

Jedzie też do mnie kilka baterii, i ta kamerka:
https://hobbyking.com/en_us/vm275t-5-8g ... tenna.html

A gdyby ktoś był zainteresowany tą zabawką którą miałem ze sobą to proszę bardzo:
https://www.gearbest.com/brushless-fpv- ... d=37321829
S3b
Awatar użytkownika
S3b
Postów w temacie: 57
Posty: 360
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:44
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: P3Steel 2.01/UM2 AE
x 103

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: S3b »

Skrzynia na amunicję przy większej ilości posiadanych LiPO to konieczność :) (swoje kupiłem u tego samego sprzedawcy)
Co do kamerek AIO to na przyszłość polecam szukać tej: https://www.gearbest.com/camera/pp_6668 ... id=1527929. Często bywa ona w cenie około 9-10$ i w tej cenie jest bezkonkurencyjna do mikrusów.
Ultimaker 2 Clone @1.75mm Bowden :: P3Steel @3mm direct :: Mostly Printed CNC ::
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 40
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: dragonn »

Chyba jednak wezmę EV800, najwyżej zostanie jako monitor jak kiedyś zdecyduję się na coś lepszego.
S3b a polecisz jakaś kamerkę nie AIO? Bo rozumiem że do takiej AIO nie podłącze OSD z betaflight (elektronikę mam Matek F405-CTR)
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 55
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: marek91 »

A jeszcze jedno co do drona bugs 6, proponuję kupić go w wersji dron + aparatura, lub ewentualnie wziąć z kamerą i wyświetlaczem.
W każdym razie google z zestawu to dno i wodorosty. Niedługo na przyrostowie będzie szerszy opis tej zabawki.
Awatar użytkownika
S3b
Postów w temacie: 57
Posty: 360
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:44
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: P3Steel 2.01/UM2 AE
x 103

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: S3b »

dragonn pisze:Chyba jednak wezmę EV800, najwyżej zostanie jako monitor jak kiedyś zdecyduję się na coś lepszego.
S3b a polecisz jakaś kamerkę nie AIO? Bo rozumiem że do takiej AIO nie podłącze OSD z betaflight (elektronikę mam Matek F405-CTR)
Ty masz pełnoprawnego drona 5" więc do latania FPV będziesz potrzebował transmitera (vTX) oraz porządniejszej kamery. Z tego co pamiętam to masz ramę iFlight Vertigo więc potrzebujesz kamerki o szerokości 19mm czyli rozmiar micro np:
Runcam Micro Swift 2 lub 3 (sensor CCD)
Caddix Ratel (sensor CMOS)
Caddx Turbo Micro F2 (CMOS) - chyba najtańsza sensowna opcja

Onośnie vTX też jest w czym wybierać:
Eachine TX805
AKK Infinite DVR VTX
AKK FX3 5.8Ghz 37CH
Matek 5.8G 40CH 25/200/500mW
Runcam TX200U 5.8G 48CH

Tu już właściwie wybór zależy od tego ile masz wolnego miejsca w ramie:)
dragonn
Ultimaker 2 Clone @1.75mm Bowden :: P3Steel @3mm direct :: Mostly Printed CNC ::
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 40
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: dragonn »

Super, wielkie dzięki!
Awatar użytkownika
Jakub
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 15
Posty: 284
Rejestracja: 06 sty 2019, 18:07
x 27

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: Jakub »

A co byście polecili żeby mieć pełny zestaw fpv w budżecie 1600zł (tyle na start na podstawowe rzeczy, na bajery będe miał kasę jak mi się spodoba)
Awatar użytkownika
S3b
Postów w temacie: 57
Posty: 360
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:44
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: P3Steel 2.01/UM2 AE
x 103

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: S3b »

Jakub pisze:A co byście polecili żeby mieć pełny zestaw fpv w budżecie 1600zł (tyle na start na podstawowe rzeczy, na bajery będe miał kasę jak mi się spodoba)
Osobiście na sam początek polecam zakup aparatury (Frsky Q X7 lub FrSky Taranis X-Lite) + symulator i treningi na kompie latania w trybie acro.
Drugie etap to jakiś bezszczotkowy micrus z opcją latania na bateriach w konfiguracji 1S i 2S (np. Eachine Trashcan lub Mobula 7 - w wersjach standard (więcej baterii + ładowarka w zestawie) z odbiornikiem zgodnym z FrSky) Na tym etapie warto dokupić trochę więcej baterii.
Tego typu drony pozwolą Ci polatać zarówno w mieszkaniu jak i na dworze - idealnie na początek!
Dobór gogli to już indywidualna sprawa ze względów ergonomiczno-finansowych - sporo dyskutowaliśmy na ten temat we wpisach powyżej:)

Idąc tą drogą uda Ci się dość sensownie wejść w temat FPV przy minimalnym budżecie. Dopiero kolejnym krokiem będzie zakup/budowa większego drona - 3 lub 5 cali gdzie już trzeba będzie grubiej wyskoczyć z kasy, ale wtedy już będziesz wiedział na 100% czy wsiąkłeś w FPV czy raczej nie :D
Abys
Ultimaker 2 Clone @1.75mm Bowden :: P3Steel @3mm direct :: Mostly Printed CNC ::
ODPOWIEDZ

Wróć do „Robotyka, modele RC, modelarstwo”