Dron dla świeżaka

Quadcoptery i inne bajery
Awatar użytkownika
S3b
Postów w temacie: 57
Posty: 360
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:44
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: P3Steel 2.01/UM2 AE
x 103

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: S3b »

@Abys @McKee
Właśnie na Banggood jest bardzo dobra oferta na Eachine Trashcan:
https://www.banggood.com/Eachine-TRASHC ... rehouse=CN
74$ za wersję z odbiornikiem FrSky.
Sam kupiłem kilka dni wcześniej ciut drożej na Aliexpress więc... nie ma co się zastanawiać tylko brać póki jest :D
Abys, McKee
Ultimaker 2 Clone @1.75mm Bowden :: P3Steel @3mm direct :: Mostly Printed CNC ::
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 10
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: McKee »

Kupiłem nieco wcześniej (ale dzięki - powiadamiam znajomych :piwo:)
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 13
Posty: 801
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 350

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: Abys »

Wydaje mi się czy teraz podrożało?
Ehhh zobaczyli że dużo osób kupuje to pewnie podnieśli cenę.. Myślicie że będzie taniej czy tylko w górę?
Może poczekać na następną promo..
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
Awatar użytkownika
Gmeracz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 16
Posty: 266
Rejestracja: 03 lut 2017, 09:56
Lokalizacja: UK
Drukarka: ANYCUBIC Kossel Plus
x 61
Kontakt:

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: Gmeracz »

To nie ONI robią, a skrypty w systemie sprzedaży.
Gdy chcesz kupić lot tanich linii lotniczych, robisz dokładnie to samo. Pokazujesz skryptom, który bilet ci leży. No to skrypt chiach...
// użytkownik zbanowany permanentnie
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 10
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: McKee »

Jest gorzej ... moja wiara w serwisy / dodatki śledzące ceny właśnie legła w gruzach - wczoraj aliprice pokazywało około ~257zł (czyli rzeczywistą cenę) a dziś przy cenie 347zł pokazuje że najniższa która KIEDYKOLWIEK była w ciągu ostatniego kwartału to ~314zł - o wczorajszej cenie "zapomniał".
Co robić?
Jak żyć?
Abys, dziobu, S3b
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 13
Posty: 801
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 350

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: Abys »

McKee pisze:Jest gorzej ... moja wiara w serwisy / dodatki śledzące ceny właśnie legła w gruzach - wczoraj aliprice pokazywało około ~257zł (czyli rzeczywistą cenę) a dziś przy cenie 347zł pokazuje że najniższa która KIEDYKOLWIEK była w ciągu ostatniego kwartału to ~314zł - o wczorajszej cenie "zapomniał".
Co robić?
Jak żyć?
Manipulacje level very high
Ja widziałem za 274zł wczoraj, pomyślałem sobie że jeszcze promo chwilę potrwa to mam czas..
Cena pewnie spadnie za jakiś czas, mniej osób będzie kupować ale że tak zmieniają rzeczywistość to już przesada.
Odnośnie aliexpress jakiś czas temu dowiedziałem się że śledzi na każdym kroku, nawet jak klikałem w link to chyba były 3 przekierowania.
Ktoś pisał o podaniu nr. telefonu żeby zobaczyć linka po udostępnieniu,nieźle sobie kombinują..
Brakuje tylko skanu dowodu,nr. buta, imienia psa,poprzedniego psa,pesel, żeby móc sobie zobaczyć produkt.
Majfriendzie,idziesz złą drogą.
dziobu
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 8906
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: dziobu »

Dajcie spokój z takimi promocjami. Tych faktycznych okazji jest może max 5% (*1). Reszta to zwykły kit i sztuczne zawyżanie cen (coś kosztuje 100zł, to spuszczę na 97 i napiszę że to obniżka ze 150; tak wygląda 95% chińczyka).
To tak jakby FR co dwa tygodnie zmieniał cenę plastików; po pół roku nikt by nie wiedział jaka jest faktyczna wartość detaliczna, za to średnia cen mogła by być spokojnie o 20% wyższa a i tak każdy zakup by był w jakiejś "promocji".

Także zamiast biadolić że cena wzrosła należy usiąść na 4 literach i poczekać ~2 tygodnie :) Na bieżącym etapie majfrendy są przewidywalne. Dopóki się nie nauczą,to tak to będzie działać.

(*1) w tym należy uwzględnić upłynnianie starych śmieci (jestem na kupnie TV; zdecydowana większość "mega okazji" w popularnych sklepach to zwykłe spuszczanie syfu i staroci ze stanu; a i tu ceny bywają zawyżone).
McKee pisze:Jest gorzej ... moja wiara w serwisy / dodatki śledzące ceny właśnie legła w gruzach(...)
Ty na prawdę w to wierzyłeś? :D :D :D

Gmeracz pisze:To nie ONI robią, a skrypty w systemie sprzedaży.
No nie do końca.
Jak w Mauserze kiedyś kompletowaliśmy zamówienie (koszyk), to po jego usunięciu (gdzie indziej wyszło taniej) niemal od razu był telefon od przedstawiciela. Podobnie zrobił kiedyś LOT (Lufthansa?; nie pamiętam).
Tam dalej są ludzie. Nawet dziś.
Abys
Awatar użytkownika
Jakub
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 15
Posty: 284
Rejestracja: 06 sty 2019, 18:07
x 27

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: Jakub »

Siemka :wave: , taki zestawik będzie oki?
Prawie wszystko już kupione ale chciałem się upewnić.
Ewentualnie rozważę kupno innych jeżeli te proponowane przez was będą się znacząco różnić, oczywiście na plus.

Silniki: Emax RS2205S 2300kV
Rama: Iflight xl5 lowrider
Stack (ESC i FC): Mamba f405 40A Dshot600
Vtx: Eachine tx805
Odbiornik: Frsky xm+
Lipo: CNHL 1500mAh 100C
Kamerka: foxeer predator v4
Śmigła: Dalprop T5051C, T5047C, T5046C i T-motor 5147
Apka: Frsky taranis qx7
Gogle: Top Sky Prime 1S
Antenki: Actuna Pagoda 2b mini, micro i TFP mini.
Ładowarka: Turnigy Accucell 6
Awatar użytkownika
S3b
Postów w temacie: 57
Posty: 360
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:44
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: P3Steel 2.01/UM2 AE
x 103

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: S3b »

Jakub pisze:Siemka :wave: , taki zestawik będzie oki?
Przegiąłeś trochę ze śmigłami - celowałbym osobiście w 5040 do wybranych silników - te bardziej agresywne zdecydowanie wymagają mocniejszych silników i strasznie dadzą po du**e baterii.
Silniki też bym wybrał jednak większe - 2306 lub 2207 i trochę większe KV - 2400-2600.

Poza tym super graty - będziesz zadowolony.
Ultimaker 2 Clone @1.75mm Bowden :: P3Steel @3mm direct :: Mostly Printed CNC ::
Awatar użytkownika
Jakub
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 15
Posty: 284
Rejestracja: 06 sty 2019, 18:07
x 27

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: Jakub »

Dzięki, o śmigłach to wiedziałem że bateria będzie dostawać więc takie aku wybrałem. Chciałem żeby quad był responsywny i miał dużego punch'a. A silniki takie ze względu na to, że takie mogłem w Polsce w super cenie kupić. Więc wziąłem, bo podobno w miarę dużo potrafią wybaczyć. Ponadto kupiłem już jeden komplecik tmotor 5143 ,jako te mniej agresywne. Pewnie na nich zacznę oblatywać nową zabawkę. A takie śmigła o niskim skoku np. Ethix s3 5031 byłyby ok?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Robotyka, modele RC, modelarstwo”