Dron dla świeżaka

Quadcoptery i inne bajery
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 95
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: Kopytko »

EDIT:P

2 silniki do kosza , skrzywione mają bicie:P Trzeba zamówić widzę na zapas i dodrukować osłonki :P
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
11master
Postów w temacie: 2
Posty: 164
Rejestracja: 30 paź 2017, 07:53
Drukarka: AA8; Sapphire+
x 4

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: 11master »

Wiem, że wystawiam się na bluzgi, ale zapytam. Widzieliście coś takiego: https://www.gearbest.com/rc-quadcopters ... tml?wid=21
się kurcze zastanawiam (ostatnio cena była pod 240) żeby sobie polatać w niedzielę i zobaczyć np. co na dachu się dzieje albo u sąsiadki w łazience.
Oglądałem ten model bo mi się to FPV podoba (na YT oglądałem - choć nie wiem czy to będzie FPV czy SecondPV). Szkoda kasy?
Anet A8 BOX
Sapphire + klipperowana
Awatar użytkownika
Yorg 68
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 272
Rejestracja: 05 gru 2016, 09:48
Lokalizacja: Myślenice
x 79

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: Yorg 68 »

11master pisze:Wiem, że wystawiam się na bluzgi, ale zapytam. Widzieliście coś takiego: https://www.gearbest.com/rc-quadcopters ... tml?wid=21
się kurcze zastanawiam (ostatnio cena była pod 240) żeby sobie polatać w niedzielę i zobaczyć np. co na dachu się dzieje albo u sąsiadki w łazience.
Oglądałem ten model bo mi się to FPV podoba (na YT oglądałem - choć nie wiem czy to będzie FPV czy SecondPV). Szkoda kasy?
Jeśli to pierwszy Twój kontakt z FPV to zachwyt będzie tylko przez
pierwszych kilka lotów. Materiał nagrany przez tę kamerkę nie pozwoli się zorientować za bardzo
czy liście nie zapychają rynny.
Zdecydowanie szkoda kasy.
A sąsiadek się nie podgląda tylko na kawę zaprasza...
11master
Drukuję - bo lubię... i jeszcze mogę
Jerzy
Szaman
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 12
Rejestracja: 26 sie 2016, 14:13
Lokalizacja: Włocławek
Drukarka: Hypercube

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: Szaman »

11master pisze:Wiem, że wystawiam się na bluzgi, ale zapytam. Widzieliście coś takiego: https://www.gearbest.com/rc-quadcopters ... tml?wid=21
się kurcze zastanawiam (ostatnio cena była pod 240) żeby sobie polatać w niedzielę i zobaczyć np. co na dachu się dzieje albo u sąsiadki w łazience.
Oglądałem ten model bo mi się to FPV podoba (na YT oglądałem - choć nie wiem czy to będzie FPV czy SecondPV). Szkoda kasy?
Szczotkowiec wiec jego żywotność nie będzie duża. Jako zabawka tak ale to niezbyt wymagający sprzęt więc ciężko doradzić. Jeżeli odpowiada Ci jakość obrazu, która nie zapewnia szczegółowości i traktujesz to jako typową zabawkę to tak, można kupić. Jeżeli wymagasz jakości od sprzętu to raczej odpada.
Awatar użytkownika
11master
Postów w temacie: 2
Posty: 164
Rejestracja: 30 paź 2017, 07:53
Drukarka: AA8; Sapphire+
x 4

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: 11master »

To skoro już tak drążę to jeszcze raz - napaliłem się na coś, mało bo mało ale się napaliłem. Macie jakieś doświadczenie z tym: http://allegro.pl/dron-overmax-x-bee-dr ... 20388.html sprzedawca przypadkowy - najtaniej na alle.
Patrząc u majfrendów mamy MJX Bugs 3 B3; ten overmax po prostu jest brandowany. Na filmikach opisywany jest jako dobry, dźwiga kamerkę a'la gopro więc moc jest. Są nawet zestawy do zamiany kamerki na FPV i wtedy zwiększa mu się zasięg (nie ma konfliktu częstotliwości 2,4) - takie coś by mi się podobało. I silniki bezszczotkowe też sa.
Co powiecie?
Anet A8 BOX
Sapphire + klipperowana
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 55
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: marek91 »

Jeśli transmisja obrazu jest przez WiFi to zasięg video będzie pewnie w granicach 20m, jedyna możliwość to tak jak napisałeś przejść na normalne FPV, za pełny zestaw (nadajnik, odbiornik, kamera, wyświetlacz) dałem jakoś 300zł.

Silniki bezsczotkowe - dobrze, to znak że nie jest to już typowa zabawka z biedronki :)
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: Berg »

no dobra. Ja też chcę. Zanim będzie zakazane :D
krótko, co mam kpić? :D
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 69
Posty: 3202
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1574

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: morf »

Video tylko analogowo po 5.8GHz lub 1.2GHz dla lubiacych latac z LRS na dlugie dystanse
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: Berg »

nie no, Panowie. prosze o konkrety.
1. radio AT10 II - tak ?
2. ....
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 69
Posty: 3202
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1574

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: morf »

bede uparty.
2... Poczytac poczytac poczytac :-)
Done is better than perfect.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Robotyka, modele RC, modelarstwo”