Dron dla świeżaka

Quadcoptery i inne bajery
Awatar użytkownika
S3b
Postów w temacie: 57
Posty: 360
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:44
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: P3Steel 2.01/UM2 AE
x 103

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: S3b »

@Kopytko Tutaj masz kompendium wiedzy na temat Twojego FC: https://www.youtube.com/watch?v=q-569po ... vA4LCsErJZ
Polecam ten kanał każdemu kto zaczyna przygodę z racerami. Bardzo wartościowa wiedza przekazana w przystępnej formie.
Niestety autor tego kanału zginął w wypadku motocyklowym. Mam nadzieję, że sam kanał nie zniknie z YT.
morf, Kopytko, Abys
Ultimaker 2 Clone @1.75mm Bowden :: P3Steel @3mm direct :: Mostly Printed CNC ::
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 95
Posty: 3451
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: Kopytko »

S3b pisze:@Kopytko Tutaj masz kompendium wiedzy na temat Twojego FC: https://www.youtube.com/watch?v=q-569po ... vA4LCsErJZ
Polecam ten kanał każdemu kto zaczyna przygodę z racerami. Bardzo wartościowa wiedza przekazana w przystępnej formie.
Niestety autor tego kanału zginął w wypadku motocyklowym. Mam nadzieję, że sam kanał nie zniknie z YT.
Dzięki wielkie faktycznie dużo tłumaczy i już wiem ze na początek powinienem szukać czegoś z barometrem, magnometrem i coś bardziej przyjaznego do nauki :(
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 69
Posty: 3204
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1578

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: morf »

To ten FC dys nie ma baro? hmmm myslalem ze to taki ala klon omnibusa f4, a tam baro siedzi.
Pozostale z GPS sobie mozesz ogarnac. Ew uzyc GPS z kompasem ale w kopterze kompas to wg mnie psu na bude.
Sa tez rodzime produkcje z F3 dajmy na to takie kfc32f3 obecnie od kolegi marbalona (z rcfpv, nie robiac reklamy).

Czy ja wiem czy jest cos bardziej "przyjaznego"...
Teraz wszystko pochodne od cleanflight jest najbardziej popularne a wiec znajdziesz na necie kupe roznych tutoriali.
Taki betaflight np do racera albo iNav bardziej do np misji po waypointach. Core jest w duzej mierze ten sam.

Z innych
CC3d z open/librepilot to raczej przezytek
APM 2.6/2.8 -> mnie zupelnie nie podchodzi raczej bym nie powiedzial ze jest bardziej przyjazne (tez juz starsza platforma)
DJ Naze to juz jednak koszta
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
S3b
Postów w temacie: 57
Posty: 360
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:44
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: P3Steel 2.01/UM2 AE
x 103

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: S3b »

A czy z tym barometrem i magnetometrem to przypadkiem nie jest tak, że przydają się one tylko do dronów typowo do filmowania? Barometr daje możliwość utrzymania stałej wysokości prawda? Magnetometr natomiast to "kompas".
Do takiego racera (nawet do nauki) to chyba bez sensu?
Przecież racerem nie trzeba od razu latać w trybie acro, jest jeszcze tryp horizon i level, który trochę pomaga na początku wykorzystując żyroskopy?
Przypominam, że jestem świeżakiem w temacie wiec proszę o wyrozumiałość jeśli coś pokręciłem :)
Ultimaker 2 Clone @1.75mm Bowden :: P3Steel @3mm direct :: Mostly Printed CNC ::
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 69
Posty: 3204
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1578

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: morf »

Pewnie ze nie trzeba latac w trybie acro ale jesli chce sie faktycznie poczuc frajde i troche powariowac to jest to konieczne :)
Do racera to w ogole nic nie montowac zadnych gps'ow i innych :)

Naturalnie kazdy ma swoja droge nauki, mnie sie akurat duzo lepiej od poczatku latalo w acro niz w angle/horizon czy innych ktore "poziomuja" Ci kopter po swojemu, ale moze to kwestia rozbicia setek dronow na symulatorze fpvFreerider :)
Nie latam zasadniczo duzymi maszynami do filmowania, tam jak najlepsza stabilizacja + gimbal wskazana. Aczkolwiek dobrze umiec opanowac maszyne na "manualu" zeby w razie problemow z elektronika/gps + w stresie moc umiejetnie wyladowac

Swoja droga na baro trzeba dac kawaleczek gabki.
S3b, Abys
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
S3b
Postów w temacie: 57
Posty: 360
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:44
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: P3Steel 2.01/UM2 AE
x 103

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: S3b »

morf pisze:Pewnie ze nie trzeba latac w trybie acro ale jesli chce sie faktycznie poczuc frajde i troche powariowac to jest to konieczne :)...

...ale moze to kwestia rozbicia setek dronow na symulatorze fpvFreerider :)
Zamierzam iść dokładnie tą drogą:) Przez zimę sim ile wlezie, a na wiosnę od razu próbować latać w trybie acro:) Z tej okazji zakupiłem 20 par śmiegieł :D
Ultimaker 2 Clone @1.75mm Bowden :: P3Steel @3mm direct :: Mostly Printed CNC ::
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 95
Posty: 3451
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: Kopytko »

Pierwsze loty za mną:P
Na początku w nocy o 1, małe rozbicie bo było ciemno i straciłem orientację:P i Dron łupną w ścianę mojego domu:P Spadł z ok 5m ale nic się nie stało. Dodatkowo okazało się był tryb akro bo nie ustawiłem trybu Angle:P Ale jakoś to latało :P
Dzisiaj juz z 15min latania i 2 awaryjne tylko. Ciągle przez to że bez okularów i za wysoko był i nie widziałem w którą stronę obrócony:P jak lądowałem to z mojej winy nie w tą stronę skorygowałem. Ale wszystko się działo an moim podwórku w promieniu 5m od startu:P Najbliższy dom ok 150m dalej :P
I ostatnie lądowanie w kretowisku (chyba koń je kopał) , znowu nie wiedziałem gdzie przód a gdzie tył:P Dodatkowo włączyłem tryb horizon i za mocno reagował jak na pierwszy lot:P Musze diody zamontować jakieś :P
Zamówiłem też transmiter do sterowania , bo ten w zestawie ma wielkość połowy drona:P
Najbardziej zaskoczyło mnie wznoszenie, jest potężnie raptowne, chyba za dużo mocy ma jak na taki początek, trzeba jakiegoś mini hoopa złożyć , trochę większego od eachine , które nie radzi sobie z ciężarem tej małej kamerki, i uczyć się więcej na kamerze, bo narazie nie umiem :P

Teraz pora na drukowanego :D
Załączniki
IMG-20180115-WA0003.jpeg
IMG-20180115-WA0007.jpeg
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
kapi
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1115
Rejestracja: 18 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: Vertex 8400
x 228

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: kapi »

taki bedzie NEXT STEP ?

:piwo: :clap:
"Don't find fault. Find a remedy." Henry Ford
Stalowe K8400
Phrozen Sonic Mini 4K
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 55
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: marek91 »

U mnie nic nie drgnęło od 1,5 miesiąca, drona czeka na wiosnę :)
Awatar użytkownika
S3b
Postów w temacie: 57
Posty: 360
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:44
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: P3Steel 2.01/UM2 AE
x 103

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: S3b »

U mnie dół ramy Martiana już złożony - czekam już tylko na podkładki amortyzujące pod silniki i wtedy pójdzie już z górki.
Poza tym wczoraj oblatywałem mikrusa FuriBee F36 w mieszkaniu. Nie jest łatwo, ale wciąga to niesamowicie:)

@Kopytko - jeśli czujesz, że quad jest za mocny na początek to zobacz ten filmik: https://www.youtube.com/watch?v=0GDztuztioU
Joshua pokazuje jak ograniczyć moc quada z poziomu aparatury. Instrukcja jest dla aparatury Taranis, ale na pewno w Twojej apce też będzie taka opcja.
Ultimaker 2 Clone @1.75mm Bowden :: P3Steel @3mm direct :: Mostly Printed CNC ::
ODPOWIEDZ

Wróć do „Robotyka, modele RC, modelarstwo”