Dron dla świeżaka

Quadcoptery i inne bajery
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 8935
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: dziobu »

To jeśli żadna ścieżka nie jest pęknięta przy padzie (co się zdarza i lutowaniem możesz tego nie zauważyć) no to chyba jest po matrycy.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 40
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: dragonn »

To jest tak małe że ścieżek to tam żadnych nie widać. Czy mogę potraktować całość hotairem? Czy matryce tego nie przeżyją?
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 8935
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: dziobu »

O ile nie przesadzisz to przeżyje.
dragonn
Awatar użytkownika
jagus
Postów w temacie: 21
Posty: 318
Rejestracja: 03 kwie 2017, 09:56
Lokalizacja: Jaworze koło BB
Drukarka: Anet-A8 and HCevo
x 90

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: jagus »

Pokrótce opiszę tu swoje zmagania:
Jakiś miesiąc temu dotarł do mnie dronik tyro79 o którym już wspominałem w tym temacie link do produktu
Oczywiście przyszedł z brakującymi nakrętkami i dystansami jak do wielu innych kupujących czego spodziewałem się czytając opinie wysyłka była z magazynu EU więc paczka doszła w 2 tyg,
Z powodu brakujących dystansów (wibroizolatorów) co przy tak małych dronach jest raczej bardzo wskazane gdy chce się latać w trybie stabilizacji, przynajmniej na początku zanim opanuję quada wiem że to może zła praktyka, zaczęły się schody jako tako że miałem dystanse nylonowe w swoim składzie to takie zastosowałem i to był błąd wibracje były tak duże że żyroskop głupiał na tyle co skutkowało znoszenie drona na prawo i o tyle było to dziwne że nie za każdym razem także udało się polatać kilka razy ale czasem podczas lotu w połowie znów wracało z tego też faktu uszkodziłem nadajnik vtx zahaczając o płot anteną , co poluzowało antenę na gwincie i jej zgubienie a kapnąłem się dopiero jak sygnał fpv się pogorszył.
Nadajnik działa ale nie ma tego zasięgu co powinien.
Po tych przygodach postanowiłem przerobić tyro79 na wersję CineWhoop (podoba mi się takie latanie).
A więc zamówiłem dampery z pomocą przyszedł sklep link
Nowy lepszy nadajnik eachine tx805 z alledrogo.... nie chciałem czekać na wysyłkę z chin.
Oraz rama początkowo wybór padł na https://www.thingiverse.com/thing:3467835 wydruk z petg i tu waga zestawu wraz z lipo 3s 850mah i kamerką Xiaomi Yi to prawie 500g wiedziałem że to będzie bardzo dużo jak na te silniki i aku ale mimo tego dało się nawet jako tako latać chodź zachwyt nie był zbyt długi przy szybszych manewrach wychylenie drążka gazu było na max i przy trzeciej baterii spróbowałem polecieć na okolice 10 piętra i tu brak gazu dał o sobie znać przy odpuszczeniu gazu nie dałem rady już podnieść drona i spadł na twarde sztuczne trawiaste boisko szkolne :)
Jak na taką wysokość, wagę i zastosowany materiał petg nawet dużo się nie stało lekkie cztery pęknięcia przy mocowaniu kamery i silnikach niestety nie posiadam zdjęć filmik gdyby ktoś chciał mogę udostępnić.
I tu przyszedł plan zmodernizować ramę i zakupić lżejszą kamerkę padło na kamerę firefly 2 31g oraz troszkę zabawy w DesignSpark Mechanical jako że posiadam frezarkę i dość twardy styrodur XPS 300kpa zastosować go do projektu i jak na razie odbyły się pierwsze testy (LOS) i jest potencjał jak na razie nie mogę polatać FPV bo przerabiam gogle na moduł eachine pro58 ale waga spadła i to bardzo dużo wcześniej sam dron na tej starej ramie 300g teraz 214g, wcześniej z baterią i Xiaomi yi prawie 500g a teraz z lipo 650mah i kamerką 302g z lipo 850mah 332g zresztą poniżej są zdjęcia bo zamieszałem :crazy:
Jak tylko dojdzie do mnie moduł do gogli i pogoda pozwoli zamieszczę filmy z lotu.
Pliki ramy i dxf są dostępne tutaj w remixie autora : https://www.thingiverse.com/thing:3914937

Film z testowego lotu YT i program na androida sporo pogorszył jakoś niestety:

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=4pTxIP4lWp0

oraz na kanale jest też filmik z wycinania styroduru.
IMG_20191014_022022.jpg
IMG_20191017_172628.jpg
IMG_20191017_172732.jpg
IMG_20191017_223744.jpg
IMG_20191017_223823.jpg
IMG_20191017_223857.jpg
IMG_20191018_192756.jpg
IMG_20191018_192803.jpg
IMG_20191018_193128.jpg
IMG_20191018_193132.jpg
IMG_20191018_193145.jpg
Abys, Jakub
Moje maszynki:
Anet A8 po tuningu
Hypercube Evo już drukuje :)
Frezarka root3 cnc
Tokarka LD250 juz zmeczona ale wciąż działa
Spawarka mig-mag oraz inne warsztatowe sprzęty konstruktora :DD :git:
Awatar użytkownika
Gmeracz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 16
Posty: 266
Rejestracja: 03 lut 2017, 09:56
Lokalizacja: UK
Drukarka: ANYCUBIC Kossel Plus
x 61
Kontakt:

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: Gmeracz »

Ja bym wywalił 50% z tego całego opakowania i to dopiero wtedy ma prawo jakoś latać. Tona jakiś styrodurów i osłon.
Boisz się urypać śmigła? To kup zestaw 10 kompletów i stres minie, ale nie pakuj modelu w osłony, jak prezent na Wigilię... To wszystko waży i daje ci złudne wrażenie, że jakby co to śmigła ocaleją... One są akurat najmniejszym problemem.

Poza tym:
Wąsy mają być pod kątem 90 st.
Antena FPV jak najdalej od wąsów.
Kamera ma mieć nachylenie od 30 st. w górę.

To cię zmusi do latania do przodu, a nie ciągłych zawisów. Inaczej nie nauczysz się latać FPV.
Będziesz tylko wisiał i bał się zrobić coś więcej.

Poza tym, tunele w takim rozmiarze nie dadzą ci zysku. Za małe śmigła. Kłania się Prawo Bernoulliego i liczba Re.
dragonn
// użytkownik zbanowany permanentnie
Awatar użytkownika
jagus
Postów w temacie: 21
Posty: 318
Rejestracja: 03 kwie 2017, 09:56
Lokalizacja: Jaworze koło BB
Drukarka: Anet-A8 and HCevo
x 90

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: jagus »

Kolego Gmeracz Cinewhoop bardziej ma służyć do latania blisko przeszkód, ludzi i osłony do takich celów są wskazane nie jest to dron do freestyle czy racer a do spokojnego lotu i filmowania styrodur akurat waży tutaj 2g na osłonę z wagą samego drona jestem bardzo blisko oryginalnej ramy, śmiga to gemfan 3056 lekko przycięte mam ich kilka paczek i nie boję się o nie bo to najmniejszy koszt a osłony na pewno też pomagają przy lotach blisko przeszkód nawet próbowałem latać tym w domu czego bym nie zrobił bez.
Co do anten to widziałem już i czytałem że tak się je montuje ja sugerowałem się jakimś filmikiem z YT ze składaniem tego drona i poprostu tak mi się spodobało zasięg i tak miałem na poziomie 60% rssi a wizja się skończyła ale dzięki za sugestie pewnie to będzie do poprawki jak już będę latać na tym nowszym Vtx.
Kamerka fpv jest tam pod tą firefly 2 i jest ona pod lekkim kątem czego nie widać na zdjęciach ale dobre 15stopni teraz tam jest i tyle do takich lotów dla mnie wystarczy na ten moment.
I dodam że na temat dronów jestem mało doświadczony więc być może idę zła drogą ale z czasem to ogarnę. W planach i tak budowa czegoś pod 5 cali do freestyle.
Moje maszynki:
Anet A8 po tuningu
Hypercube Evo już drukuje :)
Frezarka root3 cnc
Tokarka LD250 juz zmeczona ale wciąż działa
Spawarka mig-mag oraz inne warsztatowe sprzęty konstruktora :DD :git:
d2f
Postów w temacie: 8
Posty: 82
Rejestracja: 25 paź 2018, 18:21
x 33

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: d2f »

Dlaczego tak fatalnie piszesz po polsku?
Bardzo źle się to czyta.
Nie rozdzielasz prawie wcale zdań, nie używasz przecinków.
Może daj przeczytać rodzicom swój każdy post przed wysłaniem? Po usunięciu podstawowych błędów będzie dużo lepiej! :)
Awatar użytkownika
Gmeracz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 16
Posty: 266
Rejestracja: 03 lut 2017, 09:56
Lokalizacja: UK
Drukarka: ANYCUBIC Kossel Plus
x 61
Kontakt:

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: Gmeracz »

@jagus, ja jestem z tej "podłej" starej kadry instruktorów, co to zupełnie inaczej myślą, pieprzą banialuki, ale też wychowali pokolenia modelarzy "nie wiedzących prawie nic, którzy sięgnęli po medale..." I później o dziwo, oni coś potrafili.

Więc spokojnie i bez nerwów kolego... Daj sobie czas. A my ci pomożemy, jak możemy kolego...
// użytkownik zbanowany permanentnie
Awatar użytkownika
Gmeracz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 16
Posty: 266
Rejestracja: 03 lut 2017, 09:56
Lokalizacja: UK
Drukarka: ANYCUBIC Kossel Plus
x 61
Kontakt:

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: Gmeracz »

Gmeracz pisze:@jagus, ja jestem z tej "podłej" starej kadry instruktorów, co to zupełnie inaczej myślą, pieprzą banialuki, ale też wychowali pokolenia modelarzy "nie wiedzących prawie nic, którzy sięgnęli po medale..." I później o dziwo, oni coś potrafili.

Więc spokojnie i bez nerwów kolego... Daj sobie czas. A my ci pomożemy, jak możemy kolego...
Poza tym fora różnie reagują na takie wątki. Wszystko zależy od nastrojów, albo przekonań admina. Ale na to akurat nie mamy już wpływu.
// użytkownik zbanowany permanentnie
Awatar użytkownika
jagus
Postów w temacie: 21
Posty: 318
Rejestracja: 03 kwie 2017, 09:56
Lokalizacja: Jaworze koło BB
Drukarka: Anet-A8 and HCevo
x 90

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: jagus »

d2f pisze:Dlaczego tak fatalnie piszesz po polsku?
Bardzo źle się to czyta.
Nie rozdzielasz prawie wcale zdań, nie używasz przecinków.
Może daj przeczytać rodzicom swój każdy post przed wysłaniem? Po usunięciu podstawowych błędów będzie dużo lepiej! :)
Nie zamierzam robić w tym temacie gówno burzy, więc proszę, nie odpowiadaj.
Opisałem, tutaj swoją przygodę z dronem może faktycznie nie wyszło to jakoś schludnie, ale tak już mam pisząc z telefonu tak spory tekst (po prostu nie zwracam wtedy na pierdoły "," uwagi), jeśli Ci się nie podoba i innym to admin, może usunąć polonistą, nie jestem sorki. A tekst z rodzicami to sobie daruj, tak trudno zobaczyć na profil? Kiedyś, możesz się przejechać, skąd wiesz, że nadal są?

Kolego "Gmeracz" dziękuję, za chęć udzielenia pomocy może kiedyś, skorzystam, jak na razie o nią nie prosiłem i przepraszam, jeśli tak odebrałeś mój post o dronie. Zrobiłem, to się pochwaliłem pliki, udostępniłem, kto chce niech, korzysta.
Tymczasem doszedł moduł "Eachine pro58" do gogli więc może, uda się polatać jutro i coś udostępnić, w planie mam też sprawdzić lot na pakiecie z Li-ion mam taki zrobiony na 3S 2600mah 105A ciągłego prądu z ogniw wysoko prądowych waga nieco większa od li-Pol 850mah do spokojnego dłuższego lotu powinno być jak znalazł. Tu np. filmik z takiego setupu, tyle że na gorszych ogniwach. Czas pokaże co to warte.

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=wC4v_RMpKCY
dziobu, Abys
Moje maszynki:
Anet A8 po tuningu
Hypercube Evo już drukuje :)
Frezarka root3 cnc
Tokarka LD250 juz zmeczona ale wciąż działa
Spawarka mig-mag oraz inne warsztatowe sprzęty konstruktora :DD :git:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Robotyka, modele RC, modelarstwo”