Dron dla świeżaka

Quadcoptery i inne bajery
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 55
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: marek91 »

Dokleję mu 4 szt. takich jak na stepsticki bo mam tego trochę :)
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 95
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: Kopytko »

Morf nie wiem jak to zrobic:p
Te esc maja 45 podobno a silniki mam w 2 innych dronach na esc30a. Tam sie nic nie dzieje tylko w tym jednym. I to sie zaczelo randomowo po jednym crashu. Wydaje mi sie ze sa zbyt silne dla silnika ale tego nie jestem pewny.
A co do googli to dlatego czekam na te eachine ev200d bo tu bedzie mozna zaryzykowac. Bo te 500$ tez boli zeby wydac ale jeszcze zobacze co i jak.

Marek zacznij w acro! Naprawde tez myslalem ze nie dla mnie . Po kilkunastu lotach coraz lepiej ale wczesniej na symulatorze z 3 tygodnie po pol godziny dziennie. Teraz mam dni gdzie naprawde szaleje i testuje swoje mozliwosci i 8 pakietow udaje mi sie bez wypadku.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 69
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: morf »

Kopytko esc możesz mieć nawet I 60A do malutkiego silnika który bierze 5 :)
Oznaczenie esc to w teori maksymalny prąd ciągły jaki można z niego pociągnąć. Z tym ciągłym obciążeniem to bym ogólnie uważał ale powiedzmy że przez kilka sekund wytrzyma.
Czy re silniki które powodują problem ruszają się bez żadnych oporów? Może śruby mocujące så za długie i coś lekko ociera albo po paru kretach dostał się pył o piasek?
Moze sam "dzwonek" silnika dostał i jest nie osiowy do końca.
No i ostatecznie pytanie czy nie masz np za dużych Śmigiel albo o zbyt dużym kącie nachylenia co powoduje że silnik sie męczy o nagrzewa?
Ew można zmienić timming w samych reglach podlaczajac je np do bl heli suite
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 95
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: Kopytko »

Ostatnio nie zdążyło się nagrzać, silnik się zjarał po lekkim podbiciu przy starcie.
Silniki są nowe wkładane , śruby maja z 2mm luzu do drutów. Co do ESC to własnie tej informacji potrzebowałem, czy dają tyle ile da rade silnik pociągnąć czy odwrotnie. Co dziwne to te same silniki w innych nie mają najmniejszego problemu. Poproszę Przemka aby wrzucił film na YT gdzie dokłądnie widać jak to się za każdym razem dzieje.
Śmigła jakie używam głównie to GEPRC 5040 więc z malutkim kątem 5 cali oczywiście. Silniki po moich lotach chłodne esc również. Nie wiem, może po tym moim dzwonie coś się popierdzieliło, tylko dziwne ,że na rożnych silnikach. Ale uszkodzeń ,żadnych nie widać.Zwarć też nie ma :(
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 55
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: marek91 »

Poniżej fotka podłączenia i ustawienie nadajnika wg dwóch różnych instrukcji. Celowałem w 5905 mhz.
Biały kabel jest od audio.
W odbiorniku rc508 ustawiony kanał 6 (5905 mhz)
20180427_212147.jpeg
20180427_211850.jpeg
20180427_211839.jpeg
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 95
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: Kopytko »

PRzemek przesłał mi film co sie dzieje jak dron albo sie tak podbije albo przy lądowaniu lekko mocniej puknie w ziemie. Akurat udało mu się to uwiecznić przy starcie.

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=4-bspUd3B_U
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
S3b
Postów w temacie: 57
Posty: 360
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:44
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: P3Steel 2.01/UM2 AE
x 103

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: S3b »

O kurcze - spaliłeś kapcia dronem :rotfl:
A dodawałeś jakieś kondensatory przy ESC albo przy baterii? Może te ESC dają "nie czysty" sygnał i są jakieś gwałtowne skoki napięcia na silniki? Ale to chyba nie będzie właściwy trop bo wtedy pewnie prędzej by padło coś w stylu VTx albo kamerki a nie silniki....

Ja ze swojej strony jestem po pierwszym oblocie mieszkania tiny woopem przy pomocy Aomway Commanderów V1. To moje pierwsze i jedyne gogle jakie kiedykolwiek miałem na oczach. Bałem się trochę tych 32st. FOV. Ale kurcze jaram się na maxa - obraz nie jest bynajmniej mały. Czuję się jakbym był jakieś 2m przed około 50calowym TV albo jakbym siedział w kinie gdzieś tam w ostatnich rzędach. Nie muszę biegać oczami, żeby ogarnąć cały kadr, ale też nie mogę powiedzieć, że gapię się w znaczek pocztowy... pewnie to dlatego, że nie miałem na głowie HD3 dla porównania, ale uważam zakup za mega udany (na razie głównie pod względem FOV). Już ładuję aku do Woopa i będe dziś latał póki sąsiedzi nie przyjdą ze skargą :D
Ultimaker 2 Clone @1.75mm Bowden :: P3Steel @3mm direct :: Mostly Printed CNC ::
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 95
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: Kopytko »

Nie ma nic , ma tylko płytke rozdzielcza z jakimiś filtrami. i stabilizatorami dla elektroniki/ kamerki/ VTx / nadajnika . Ide go rozkręcać i wyjebie te esc:P
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 69
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: morf »

Kopytko ale to sie dzieje tylko przy mechanicznym uderzeniu czy po dodaniu gazu ale bez uderzenia tez takie problemy.
PS. Masz rame karbonowa moze ?
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 95
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: Kopytko »

Tak rama jest karbonowa i dzieje się przy stuknięciu tylko i w sumie raz miałem wrazenie że rozbroiłem nad zienią i jak spadł zrobiło się to samo.
ESC bardzo mocno dociśnięte do ramy taśma , ale nie widać nigdzie przetarcia na koszulce termokurczliwej jaka na nich jest. Zastanawiam się czy to nie samo uderzenie wpływa na to i czy nie dodać może gąbki pod ESC.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Robotyka, modele RC, modelarstwo”