Dron dla świeżaka

Quadcoptery i inne bajery
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 55
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: marek91 »

Morf, przy tylu problemach nawet nie przeszło mi przez myśl żeby je zakładać :D
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 69
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: morf »

to i tak je sciagnij :P
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 95
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: Kopytko »

Że zdejmować to wiem, naoglądałem się filmików, a co jeszcze ważne pilnuj zakładania poprawności, ja obróciłem drona bokiem było -10 i na szybko śmigła zakładałem, nie zwróciłem uwagi ,ze jest bokiem przez pośpiech, to co się porobiło przy próbie wystartowania:P:P:P:P:P Komplet śmigieł do wymiany :P A nie zwracałem uwagi na strzałki na silnikach a tylko z przyzwyczajenia ,ze natarciem do środka :P
Co do esc to widzę ,że to służy temu aby silniki równo startowały. Mi się chyba poszczęściło bo wszystkie startują już od 1014, równo:P
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 55
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: marek91 »

Oczywiście... skopana płytka?
Bez tytułu.jpg
Awatar użytkownika
S3b
Postów w temacie: 57
Posty: 360
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:44
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: P3Steel 2.01/UM2 AE
x 103

Re: RE: Re: Dron dla świeżaka

Post autor: S3b »

Kopytko pisze:Że zdejmować to wiem, naoglądałem się filmików, a co jeszcze ważne pilnuj zakładania poprawności, ja obróciłem drona bokiem było -10 i na szybko śmigła zakładałem, nie zwróciłem uwagi ,ze jest bokiem przez pośpiech, to co się porobiło przy próbie wystartowania:P:P:P:P:P Komplet śmigieł do wymiany [emoji14] A nie zwracałem uwagi na strzałki na silnikach a tylko z przyzwyczajenia ,ze natarciem do środka [emoji14]
Co do esc to widzę ,że to służy temu aby silniki równo startowały. Mi się chyba poszczęściło bo wszystkie startują już od 1014, równo:P
Tak jak pisałem nie jestem ekspertem, ale jeśli esc są ustawione w trybie dshot to chyba nie trzeba ich kalibrować. U siebie nie kalibrowałem i też wszystkie równo startują. Mam ustawiony dshot 300.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Ultimaker 2 Clone @1.75mm Bowden :: P3Steel @3mm direct :: Mostly Printed CNC ::
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 95
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: Kopytko »

Dzisiaj wpadl w posiadanie dron ratunkowy:p
Załączniki
IMG-20180306-WA0005.jpeg
IMG-20180306-WA0007.jpeg
PrzemoS
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Gmeracz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 16
Posty: 266
Rejestracja: 03 lut 2017, 09:56
Lokalizacja: UK
Drukarka: ANYCUBIC Kossel Plus
x 61
Kontakt:

Re: RE: Re: Dron dla świeżaka

Post autor: Gmeracz »

S3b pisze:Tak jak pisałem nie jestem ekspertem, ale jeśli esc są ustawione w trybie dshot to chyba nie trzeba ich kalibrować. U siebie nie kalibrowałem i też wszystkie równo startują. Mam ustawiony dshot 300.
Miałeś szczęście, że ESC były robione w tej samej serii/zmianie. A że robią to małe żółte łapki, nigdy nie masz takiej pewności.
Może się zdarzyć, że ci zapakują te same, ale z różnych produkcji i może być zonk.
Kopytko
// użytkownik zbanowany permanentnie
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 95
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: Kopytko »

No już coraz więcej się dowiaduje , czasami niestety kosztownymi błędami :P Wiem, ze potrzebuje kilka płytek dystrybucyjnych, bo przy mocnym upadku właśnie ta płytka najbardziej cierpi ( jak odrywa się bateria:P) , no i paski baterii jak się rozrywają :P
Paczuszki były osobne każdego esc. Ostatnio kupiłem sobie te https://www.banggood.com/Racerstar-Tatt ... 89537.html ale są dość mocno szerokie i wystają poza ramie, dlatego rozmyślam o tych https://www.banggood.com/DYS-BLHeli_32b ... 48598.html , kupiłem też rame Gep Mark2 i Realacc Real3 no i zapasową lx5:P , więc gdzie wsadzić będzie:P Za bardzo się mi to spodobało chyba:(
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Gmeracz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 16
Posty: 266
Rejestracja: 03 lut 2017, 09:56
Lokalizacja: UK
Drukarka: ANYCUBIC Kossel Plus
x 61
Kontakt:

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: Gmeracz »

Kopytko pisze:no i paski baterii jak się rozrywają
A dajesz dodatkowy rzep pod baterię?
Bez tego parę razy wystrzeliłem na polu baterię w kosmos, jak Elon Musk cholera jasna...
Poleciała, a model se siadł na trawie jakby nigdy nic.
Się franca wysunęła od siły odśrodkowej. Od tego momentu daję zawsze dodatkowy rzep na półkę. I daje to radę.
// użytkownik zbanowany permanentnie
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 95
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: Kopytko »

Nie wiem o co chodzi :( Mam jakieś silikony nad i pod baterią , naprawdę mocno ją trzymają na miejscu nawet bez rzepa, mam baterie podwieszoną pod dronem , pod nią idzie taka płytka, też z silikonem i na niej są przyklejone stopki z pianki. Bateria po zapięciu trzyma się bardzo dobrze. Ale przy ostrym uderzeniu się zrywa, rozrywając paski. Miałem paski zbrojone ale jak jest zimno też strzelają. Kupiłem już jakieś super chiper, co przeszły niby testy na 100kg :P za całe 7złotych :P Zobaczymy co potrafią , ale w mrozie podejrzewam ,ze nie będą tak mocne :(
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Robotyka, modele RC, modelarstwo”