Dron dla świeżaka

Quadcoptery i inne bajery
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 95
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: Kopytko »

Dzisiaj dotarly google eachine e200d :) roznica pomiedzy nimi a e100 ....przepasc.... i to potezna:) ide polatac:p
dragonn
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
S3b
Postów w temacie: 57
Posty: 360
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:44
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: P3Steel 2.01/UM2 AE
x 103

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: S3b »

hehe, trochę kazali na nie czekać. Brałeś z dedykowanymi modułami czy coś "fatshark'owego" ?
Ultimaker 2 Clone @1.75mm Bowden :: P3Steel @3mm direct :: Mostly Printed CNC ::
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 95
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: Kopytko »

Wzialem zestaw z dedykowanymi . Fatsharkowe w przyszlosci i to dalszej bo dojebali 430zl vatu i cla:( liczylem na mniejsze clo ale coa zle popatrzylem i zamiast chyba 3% dali 14% plus 23% vatu z ktorym sie liczylem
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
S3b
Postów w temacie: 57
Posty: 360
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:44
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: P3Steel 2.01/UM2 AE
x 103

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: S3b »

Kopytko pisze:Wzialem zestaw z dedykowanymi . Fatsharkowe w przyszlosci i to dalszej bo dojebali 430zl vatu i cla:( liczylem na mniejsze clo ale coa zle popatrzylem i zamiast chyba 3% dali 14% plus 23% vatu z ktorym sie liczylem
Ja dostałem 3% + 23% vat za moje commandery. Pierwsze cło ever odkąd zamawiam z chin...
Jak oceniasz ekrany w tych E200? Tam jest podobno jakaś inna technologia niż zwykłe LCD i z tego co widziałem na YT to nie każdemu to odpowiada - za to FOV pewnie masakruje w porównaniu ze E100 :D
Ultimaker 2 Clone @1.75mm Bowden :: P3Steel @3mm direct :: Mostly Printed CNC ::
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 95
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: Kopytko »

Tak FOV , to po prostu masakra, i nie wiem czy tu to ze obraz większy czy jakiś bardziej szczegółowy , ale dzisiaj pobiłem wszystkie swoje umiejętności dotąd, nawet w lasku pomiędzy drzewami latałem:D:D:D:D
Co do ekranu ciężko mi porównać, bo miałem tylko ev100 , różnica taka że w ev100 nie widać pikseli, tu już lekko są widoczne. Po chwili juz na to się nie zwraca uwagi.
Dzisiaj dokupiłem jedną baterię z fatsharka , bo nie wystarczyło mi na wszystkie pakiety żre nieźle widać i robią się dość ciepłe.
I jak wspominałem , ciężko mi jeszcze porównać czy to Fov zdziałał czy lepsze dopasowanie i odczucie jakbym siedział w dronie teraz a nie jak w ev100 przed daleko oddalonym ekranem, spowodowało całkiem inne doznania latania.
Jak skleję filmik jakiś to wrzucę.
Jasność ekranu kolory itp są ok, reakcja na zmiany oświetlenia również ( ale tu bardziej kamera działa) opóźnień mało co. Zasięg na ori modułach i z jakimiś antenkami noname o wiele lepszy, nie zrywa za drzewami i za pociągiem..... tak dzisiaj był pociąggg dłuuuuuuugiiii skład:D Jest na filmie:P Niebawem.
Jak ostatnio z miesiąc nie latałem bo mnie męczyły te ev100 to jakbym miał kamerę nocną i naładował lipo poszedł bym gdzieś na pole znowuD:

Edit:
Co do zasięgu ekranu to nie wiem jaką antene dobrac na samego drona aby była najlepsza, bo wątpie ze to google sobie już moga nie radzić z 4 antenami i kierunkową.
NA dronie mam jakąś pagode https://www.banggood.com/Realacc-Pagoda ... 74479.html , ale nie wiem czy ona dobra jest na drona:(
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
S3b
Postów w temacie: 57
Posty: 360
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:44
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: P3Steel 2.01/UM2 AE
x 103

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: S3b »

Zrób sobie do gogli pakiety z ogniw 18650 - ja ulepiłem sobie 2 baterie po 2x18650 i nie mam problemu z bateriami do gogli:)
Spróbuj też polatać na jednym module - obstawiam 2x dłuższy czas pracy gogli :)
Ta pagoda jest spoko. Jak możesz to podbij sobie moc vTX i zobacz czy będzie lepiej. Ew. jakbyś chciał zmieniać antenę w dronie to polecana jest koniczynka Aomway (nie testowałem jeszcze na dronie - mam w goglach), albo TBS Triumph (kupiłem zdaje się klona na aliexpress i mam go w drugim dronie i jest bardzo OK - robi wrażenie solidnej, ale nie mogę porównać do Pagody bo w obu droanch mam inne vTX wiec jest za dużo zmiennych..)
Ultimaker 2 Clone @1.75mm Bowden :: P3Steel @3mm direct :: Mostly Printed CNC ::
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 69
Posty: 3204
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: morf »

Kopytko chyba najlepiej dobra koniczynke niz chinska pagode. Ale jak latasz przy trakcji kolejowej to mozna sie spodziewac zaklocen.
Z moich obserwacji ev100 ma bardzo slaby odbiornik.
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 95
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: Kopytko »

MAM chyba wszystkie rodzaje anten od koniczynek , fatsharkowych, kierunkowych ,grzybkowych, patykowych itp, to pora na testy w weekend:) Aomwaya koniczynkę tez mam , nawet 2 wsadziłem do ev200d . Co do ev100 było tragicznie , ale po wsadzeniu grzybka i pagody zasięg wzrósł wręcz dwukrotnie, nie jest tak czysto na odległość porównując ev200 ( PrzemoS mówił jak zaczyna snieżyć - porównywaliśmy). Teraz większym problemem okazał się mój Radiolink, niby mówią ze 4km zasięgu a mi się alarm włącza po ok 700-800metrach. Na module mini już po 400. Tym razem nie wizja jest ograniczeniem a niestety radio. Kupiłem zestaw do wymiany anteny więc zobaczę po zmianie jaka różnica. Co do pakietów to wiem , widziałem i tez zamierzam takie coś zbudować, nawet widziałem projekty obudów do druku :D
I dzięki za podpowiedzi , wiem ze jest inne forum , ale naprawde nie chce się tam logowac , znam siebie i boje się ze wsiąknę jak z drukarkami a już wystarczająco hobby w życiu popsuło :( , więc działam bardziej na granicy kółka przyrodniczego :D A wiedza od Was jest na tym etapie wystarczająca:)
I aktualne zdjecia moich wczorajszych konfiguracji:
Załączniki
20180808_094530.jpg
20180808_094537.jpg
S3b
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 40
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: dragonn »

O to czekam na testy, bo ostatnio sam się zastanawiałem jaką kupić, co prawda wiem że kupowanie teraz anteny to trochę tak 'nie poklei' ale przyda mi się ona w innym projekcie gdzie używam FPV 5.8GHz.
Dobrze widzę że masz też kierunkową antenę? Mi głownie zależy na zasięgu w obszarach zabudowanych/teren z górkami itp.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 95
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: Kopytko »

W l;asku pomiedzy drzewami , gdzie wcześniej nie było mowy o wlatywaniu z miejsca gdzie zawsze stoję ( tak ten sam spot przy torach - poprostu lubie znać teren:P ) , to wczoraj nie było najmniejszego problemu, ale szczerze nie wiem , która antena tak naprawdę wówczas odbierała :(

A i zapomniałem dodać ,ze nadajnik jaki mam wsadzony to najtańsze co było z regulowaną mocą:P
https://www.banggood.com/EWRF-7086TM3-5 ... 53585.html
Jedynie zmieniłem ustawienie gniazda, odlutowałem i wlutowałem prostopadle do płytki w górę, aby móc pionowa wystawić antenę.
Ostatnio zmieniony 08 sie 2018, 10:04 przez Kopytko, łącznie zmieniany 1 raz.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Robotyka, modele RC, modelarstwo”