Dron dla świeżaka

Quadcoptery i inne bajery
Awatar użytkownika
S3b
Postów w temacie: 57
Posty: 360
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:44
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: P3Steel 2.01/UM2 AE
x 103

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: S3b »

dragonn pisze:jeszcze raczej latam ostrożnie i z stabilizacją, teraz czas na naukę acro.
Sciągnij sobie FPVFreerider'a wersję darmową podłącz aparaturę do komputera i w moment ogarniesz latanie w Acro w takim stopniu, żeby komfortowo szlifować skillsy prawdziwym quadem;) Tryby stabilizowane tylko utrwalą Ci złe nawyki.
McKee
Ultimaker 2 Clone @1.75mm Bowden :: P3Steel @3mm direct :: Mostly Printed CNC ::
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 40
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: dragonn »

Wiem, wiem. Po prostu długo latałem bez FPV i wtedy nie dało się tego ogarnąć. Chwilę już próbowałem acro z FPV i jest to faktycznie intuicyjne, całkiem inna bajka niż bez FPV
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 8906
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: dziobu »

dragonn pisze:Chwilę już próbowałem acro z FPV i jest to faktycznie intuicyjne, całkiem inna bajka niż bez FPV
Też się strasznie na to naciąłem. Najpierw się zastanawiałem jak te mendy z YT tym tak szaleńczo latają, a jak już opanowałem w miarę latanie bez kamerki to zrozumiałem że mając FPV to jest 100x łatwiejsze, a przede wszystkim - w miarę sensowne.
(google mi na gębę nie wchodzą i jestem w trakcie planowania brutalnej modernizacji)
dragonn, d2f
Awatar użytkownika
Gmeracz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 16
Posty: 266
Rejestracja: 03 lut 2017, 09:56
Lokalizacja: UK
Drukarka: ANYCUBIC Kossel Plus
x 61
Kontakt:

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: Gmeracz »

dziobu pisze:Najpierw się zastanawiałem jak te mendy z YT tym tak szaleńczo latają
No to dziobuś, masz ułatwione zadanie. Ja jestem tą mendą nr 13... :mrgreen: :yahoo: :piwo:
dragonn
// użytkownik zbanowany permanentnie
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 69
Posty: 3202
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1574

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: morf »

dziobu pisze:
dragonn pisze:Chwilę już próbowałem acro z FPV i jest to faktycznie intuicyjne, całkiem inna bajka niż bez FPV
Też się strasznie na to naciąłem. Najpierw się zastanawiałem jak te mendy z YT tym tak szaleńczo latają, a jak już opanowałem w miarę latanie bez kamerki to zrozumiałem że mając FPV to jest 100x łatwiejsze, a przede wszystkim - w miarę sensowne.
(google mi na gębę nie wchodzą i jestem w trakcie planowania brutalnej modernizacji)
Oby nie twarzy :):):)
dragonn, Jakub
Done is better than perfect.
d2f
Postów w temacie: 8
Posty: 82
Rejestracja: 25 paź 2018, 18:21
x 33

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: d2f »

A czemu nie twarzy?
Trzeba sprawdzić czy wszystkie gogle nie pasują i jeśli tak, to może taniej wyjść przerobienie mordki niż modyfikacja każdych kolejno zakupionych gogli :D
dziobu, Artu
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 40
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: dragonn »

69987739_1445052412301184_3591685153107214336_n.jpg
Pokrzywiłem ostatnio silnik :roll: , żeby nie czekać zamówiłem z polskiego sklepu avifly.
Po lewej jest stary a po prawej nowy z avifly. Chyba nie muszę mówić że coś z tym starym chyba jest nie tak i była to jakaś podróbka :roll: , mam nadzieję że nowy będzie współpracować z resztą starych bo zamówiłem tylko dwa nowe bo tylko tyle było dostępnych.
Abys
Awatar użytkownika
Jakub
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 15
Posty: 284
Rejestracja: 06 sty 2019, 18:07
x 27

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: Jakub »

A zamawiałeś z innym kv? Jeżeli tak, to inaczej nawinięte uzwojenie nie jest błędem, tak ma być. A skąd zamawiałeś ten z lewej?
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 40
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: dragonn »

Jakub pisze:A zamawiałeś z innym kv? Jeżeli tak, to inaczej nawinięte uzwojenie nie jest błędem, tak ma być. A skąd zamawiałeś ten z lewej?
To w teorii identycznie te same silniki, te same kV. Ten z lewej brałem z jakieś aukcji bezpośrednio z aliexpress.
Awatar użytkownika
Jakub
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 15
Posty: 284
Rejestracja: 06 sty 2019, 18:07
x 27

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: Jakub »

Wątpię że te silniki to podróbki, podejrzewam że jeżeli ktoś robi podróbki silników, to raczej t-motor albo bh no ale jak z ali to jest to możliwe. Albo po prostu inna partia, może zmienili sposób nawijania i wychodzi ładniej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Robotyka, modele RC, modelarstwo”