Dron dla świeżaka

Quadcoptery i inne bajery
Awatar użytkownika
S3b
Postów w temacie: 57
Posty: 360
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:44
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: P3Steel 2.01/UM2 AE
x 103

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: S3b »

Kopytko pisze:Ja myje ipa:) nie boje sie ze cos zaleje i nie zaluje plynu:)
Na razie próbowałem IPA oraz benzynę ekstrakcyjną na szmatce - nie działa, ale może wykąpię go/namoczę w całości (no może poza silnikami ) w IPA :D
Zasadniczo ten brud jedynie przeszkadza mi wizualnie - wstyd takiego brudasa na ścianie powiesić - gdyby nie to to pewnie bym olał:D
marek91 pisze:Widocznie za nisko latasz :)
To nie to:) Ląduję w wysokiej trawie - nie umiejętnie:D
Ultimaker 2 Clone @1.75mm Bowden :: P3Steel @3mm direct :: Mostly Printed CNC ::
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 95
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: Kopytko »

Z nudów na szybko coś sklejone, nie mam pojęcia dlaczego YT tak pogarsza jakość, plik źródłowy ładny a na YT masakra, kij z tym :P

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=XPP2BrRb_hc
morf, S3b
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
S3b
Postów w temacie: 57
Posty: 360
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:44
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: P3Steel 2.01/UM2 AE
x 103

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: S3b »

To i ja wrzucę coś z dzisiejszego latania:) Normalnie nie wrzucam swoich przelotów bo:
- moje latanie to jeszcze trochę walka o życie
- moje Xiaomi Yi ma straszliwe jello przy nagrywaniu z drona - coś mi chyba rezonuje za bardzo w dronie - słychać to na nagraniu z kamerki - jak dron przelatuje koło mnie to dźwięk silników jest czysty - nic nie rezonuje - dziwne...

Ale dziś postanowiłem wrzucić coś z latania bo przy 9 pakiecie wyryłem takiego kreta, że urwało mi to cholerne Xiaomi razem z mocowaniem i przez godzinę szukałem kamery w trawie po pas :D Gdyby nie to ze czekałem aż padnie bateria i kamera wyda z siebie ostatnie piski to bym jej nie znalazł... Tak więc odzyskałem kamerę więc wklejam link do filmu - przestrzegam przed przeraźliwym wyciem silników - nagranie bez obróbki - prosto z kamerki:

https://youtu.be/5QfMeALDbw4
Ultimaker 2 Clone @1.75mm Bowden :: P3Steel @3mm direct :: Mostly Printed CNC ::
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 7
Posty: 2464
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 309

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: mcxmcx »

Kolega Sebastian, zejdź niżej, tak żeby krzaki ładnie się komponowały w połowie kadru, i użycie Bari to nie wstyd.

Kopytko: a gdzie wyścig z pociągiem, gdzie pociągnięcie 60-70km/h po torach, gdzie jazda po duktach?
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 95
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: Kopytko »

mcxmcx pisze:
Kopytko: a gdzie wyścig z pociągiem, gdzie pociągnięcie 60-70km/h po torach, gdzie jazda po duktach?
Pociągi tam nie wiadomo kiedy jeżdżą, tylko czasami podobno z jakiejś składnicy żelaza, ale nie ma rozkładów.
A po drugi narazie większość lotów tam, bo tam w miarę się czuję swobodnie, znam rozmieszczenie drzew itp.
Latam dopiero miesiąc i dla mnie każdy lot to stres, co lot zmieniam ustawienia itp, więc każdy pierwszy lot z telepiącymi się łapami jest :P
Na razie próbuje rozszyfrować dlaczego tak wolno mi się obraca w roll, powinien niby 1200 stopni na sekundę a ma jakby z 100 :P
Przede mną wiele jeszcze godzin pracy:P zwłaszcza ,ze latam z raz na tydzień.
Dlatego filmy ciągle z tego samego miejsca:P
Tory już były ale czekam na nowy odbiornik do mojego radiolinka bo wsadziłem ten w wersji mini i zasięg tragedia z 200m- 300m :/ , na tym stockowym kilometr i nadal dużo zasięgu. Ale go spaliłem , bo wtyczkę odwrotnie podłaczyłem:P Idą już 4 szt nowe:P
Teoretyczni mógłbym na podwórku ćwiczyć bo mam z 80m do sąsiadów ale jakoś czuje mega dyskomfort jak latam po podwórku, choć czasem ćwicze sobie niskie loty takie z 1m nad ziemią.
Jak już wspomniałem w miesiąc , może troszkę więcej za mało miałem praktyki aby wychodziło coś płynnie i bez korekt :P
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 95
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: Kopytko »

Taki terenik masz przy domu :) ? Zazdro, brałbym zaraz ciągnik , wygolił wszystko i wówczas bez strachu ćwiczył fajne wybibasy:P Łatwiej znaleźć :P
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 10
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: McKee »

A do startów coś takiego: https://www.thingiverse.com/thing:2940274
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 95
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: Kopytko »

To do wyscigow tylko. Lepiej na plasko
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Tuchajbej
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 661
Rejestracja: 03 wrz 2017, 23:50
Lokalizacja: Prawie W-wa
Drukarka: Voron/MK3S
x 186

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: Tuchajbej »

Czy moglibyście polecić coś konkretnego na sam początek zabawy. Chciałbym by można było bawić się fpv - może być z telefonu na goglach.
Cena nie wiem, coś na początek żeby nie było szkoda rozwalić, ale też żeby nie rozwalić wyjmując z pudełka.
No i super jak by byłą wysyłka z EU albo jakiś direct mail co by nie czekać do wakacji.
Składać się pewnie nie opłaca co? Składać pewnie kiedy się będzie już ogarniać temat.
Voron V2.471 i MK3S :cool2:
Moje wydruki ;)
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 69
Posty: 3223
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1594

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: morf »

fpv tylko analogowo, na telefonie bedzie za duze opoznienie, telefon to latania kopterem odpada.
Chyba ze powolutku w "automacie" ale to zadna frajda :D
Done is better than perfect.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Robotyka, modele RC, modelarstwo”