Dron JJRC baby elfie z GearBest.com

Quadcoptery i inne bajery
balgator
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 131
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:24
x 24

Re: Dron JJRC baby elfie z GearBest.com

Post autor: balgator »

Heh, też ominąłem system i zakupiłem z polskiego magazynu. Zamówiłem w zeszłym tygodniu 15 maja, informację o wysyłce 16 maja a dzień później już miałem drona w rękach.

Jako, ze kiepski ze mnie oblatywacz, jestem ciekawy opinii innych. Raz próbowałem wyjść z nim na zewnątrz, ale wiało i nic z tego nie wyszło. Ma ciekawą opcję latania po "sznurku", po wyznaczonej trasie, robienia sobie selfie, czy zawieszenia w powietrzu. Z racji bycia składanym i bardzo wygodnym w przenoszeniu, może służyć jako pomoc w jakiejś fotografii widoków czy nagrania swoich wyczynów np. wspinaczki po ściance..
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 2421
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 464
Kontakt:

Re: Dron JJRC baby elfie z GearBest.com

Post autor: Artu »

Jak ruszę tyłek po baterie AAA do "pilota" :DD
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Dron JJRC baby elfie z GearBest.com

Post autor: dragonn »

O co chodzi z opcją 'latania po sznurku'? Ja właśnie dziś dostałem drona :D, ogólnie mi się podoba chociaż wolałbym klasyczne sterowanie zamiast tego przechlanego. Na otwartej przestrzenii jest spoko, ale w pokoju czy ciasnych miejscach ciężko wystartować właśnie głównie przez to sterowanie.
Poza tym to to oczywiście zaliczyłem parę zdarzeń, raz zgubiłem zasięg xD ale ogólnie jak za tą cenę nie jest źle :P. Szczególnie że jeszcze parę dni temu była promocja za 140zł :P.
Awatar użytkownika
arkomania.pl
Postów w temacie: 1
Posty: 832
Rejestracja: 10 mar 2017, 13:08
Lokalizacja: RADOM
x 373

Re: Dron JJRC baby elfie z GearBest.com

Post autor: arkomania.pl »

Witam,

Ja też za w czasu na Dzień Dziecka kupiłem sobie za pośrednictwem Reprapy.pl drona Dron JJRC baby elfie z GearBest.com.
Przesyłka szła 2 dni. Uruchomiłem go wstępnie w domu., ale po chwili dałem sobie spokój bojąc się o bezpieczeństwo dzieci
i żony. Żonie zademonstrowałem tylko, jak działa kamerka, która od dziś może ją kontrolować.
Zacząłem od koszenia działki, choć wysoka trawa może w niektórych przypadkach ocalić mu życie.

W dzisiejszych czasach umiejętność prowadzenia samochodu to podstawa,.
Być może za 10, 15 lub więcej lat to już nie wystarczy i potrzebna będzie umiejętność latania.

Nie miałem nigdy do czynienia z tego typu urządzeniem, dlatego podchodzę do niego z pewnym dystansem i na spokój.
Pozdrawiam Arek G. arkomania
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Dron JJRC baby elfie z GearBest.com

Post autor: McKee »

arkomania.pl pisze:Żonie zademonstrowałem tylko, jak działa kamerka, która od dziś może ją kontrolować.
Kontrola żony? :D :oops: :shock:
To jest argument mocno przekonujący do zakupu tego drona :thumbup:.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
balgator
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 131
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:24
x 24

Re: Dron JJRC baby elfie z GearBest.com

Post autor: balgator »

dragonn pisze:O co chodzi z opcją 'latania po sznurku'?
Aplikacja JJRC ma taką możliwość. Mając drona już w locie, rysujesz palcem po ekranie smartfona jakiś wzór i Elfie leci zgodnie z nim.

Fenomenalnie działa opcja Headless i kierowanie smartfonem, korzystajac z jego żyroskopu. Bardzo dajnie działa jako selfie dron.

W weekend przetestowalem tez budżetowe FPV. Kilka lat temu wydrukowałem sobie Google Cardboard i w końcu znalazłem dla niego zastosowanie. Aplikacja JJRC umożliwia podzielenie ekranu smartfona i widok VR. Opóźnienie po WIFI oczywiście istnieje, ale wystarczy tylko wylecieć poza zasięg przeszkód i potem założyć gogle, by móc się cieszyć quasi FPV. Udało mi się wznieść na około wysokość 30m.

Bardzo obecnie żałuje, że nie dodałem tych kilkudziesięciu pln by móc mieć wersję z 3 bateriami.
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 2421
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 464
Kontakt:

Re: Dron JJRC baby elfie z GearBest.com

Post autor: Artu »

balgator pisze:Bardzo obecnie żałuje, że nie dodałem tych kilkudziesięciu pln by móc mieć wersję z 3 bateriami.
Taka "wersja" tylko z Chin, więc pewnie nadal byś czekał na przesyłkę... a tak możesz się już bawić :mrgreen:
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
corristo25
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 172
Rejestracja: 30 wrz 2017, 15:44
Lokalizacja: BB
Drukarka: FDM+Resin
x 59

Re: Dron JJRC baby elfie z GearBest.com

Post autor: corristo25 »

Ej ludzie, czytam sobie własnie ten temat, sprawdzam dronke i jest własnie w promce za 98 zł z GW4
FlameRunner
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Dron JJRC baby elfie z GearBest.com

Post autor: FlameRunner »

Faktycznie, po przełączeniu na G-W-4 cena magicznie spada z niemal 170 zł do 98,59 zł. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Robotyka, modele RC, modelarstwo”