No i po lataniu :)

Quadcoptery i inne bajery
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 15
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: No i po lataniu :)

Post autor: marek91 »

Kopytko pisze:Juz lepiej kup xiaomi mi drone.
Wiem wiem, xiaomi lepsze :P
morf pisze:out of the box
Tu nie ma frajdy ze składania :)

@virgin71, jeśli to ma być do auta w skali 1:1 to ten morfowy się nie nada bo to jest (jeśli dobrze rozumiem) sprzęt do podłączenia do kontrolera lotu. Jeśli chcesz śledzić swoje auto to na poprzedniej stronie wstawiłem linka do takiej zabawki, jeśli to ma chronić przede kradzieżą to nie zadziała, złodziej pewnie najpierw odpali zakłucacz sygnałów wszelakich :)

Dlaczego 1,3 GHz? Pamiętam że kiedyś (daaawno temu) kupiłem na 1,2g kamerkę szpiegowską, miała zasięg ok 10m i to przy sprzyjających warunkach, rozumiem że coś się od tego czasu w temacie zmieniło? :cool2:
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: No i po lataniu :)

Post autor: virgin71 »

marek91 pisze:@virgin71, jeśli to ma być do auta w skali 1:1 to ten morfowy się nie nada bo to jest (jeśli dobrze rozumiem) sprzęt do podłączenia do kontrolera lotu. Jeśli chcesz śledzić swoje auto to na poprzedniej stronie wstawiłem linka do takiej zabawki, jeśli to ma chronić przede kradzieżą to nie zadziała, złodziej pewnie najpierw odpali zakłócacz sygnałów wszelakich :)
Do auta 1:1, chcę wrzucić w jakiś kąt. To, że ktoś zakłóca sygnał, to nie problem, bo mi auta nie ukradną, tylko po taniości chcę sprawdzić gdzie pracownicy sobie jeżdżą, bo Orlen potrafi mnie zaskoczyć czasem swoimi kwotami - a nie wynikają one znikąd.

Myślałem też o czymś do rowera dla dzieciaków. Myślałem, że to jest niezależne od kontrolera lotów.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 6
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

Re: No i po lataniu :)

Post autor: morf »

Z fizyki 1.2 bedziesz mial duzo lepsza propagacje niz 5.8.
Tutaj masz przykladowe zestawy http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=3&t=3722
Na standardowych bacikach w zestawie mozna zrobic kilometry.

Jesli marza Ci sie dalekie loty to na 5.8 to tylko z antena kierunkowa np helical i tracker antenowy.
Artu
Done is better than perfect.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 2456
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: RE: Re: No i po lataniu :)

Post autor: mcxmcx »

virgin71 pisze:
marek91 pisze:@virgin71, jeśli to ma być do auta w skali 1:1 to ten morfowy się nie nada bo to jest (jeśli dobrze rozumiem) sprzęt do podłączenia do kontrolera lotu. Jeśli chcesz śledzić swoje auto to na poprzedniej stronie wstawiłem linka do takiej zabawki, jeśli to ma chronić przede kradzieżą to nie zadziała, złodziej pewnie najpierw odpali zakłócacz sygnałów wszelakich :)
Do auta 1:1, chcę wrzucić w jakiś kąt. To, że ktoś zakłóca sygnał, to nie problem, bo mi auta nie ukradną, tylko po taniości chcę sprawdzić gdzie pracownicy sobie jeżdżą, bo Orlen potrafi mnie zaskoczyć czasem swoimi kwotami - a nie wynikają one znikąd.

Myślałem też o czymś do rowera dla dzieciaków. Myślałem, że to jest niezależne od kontrolera lotów.
Masz tego mnóstwo, jakieś 50-60 PLN + SIM. Jak rower drozszy, to warto takinukryty w kierownicy, ale to już 150-200 PLN kosztuje.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2421
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 464
Kontakt:

Re: No i po lataniu :)

Post autor: Artu »

marek91 pisze:Pamiętam że kiedyś (daaawno temu) kupiłem na 1,2g kamerkę szpiegowską, miała zasięg ok 10m i to przy sprzyjających warunkach, rozumiem że coś się od tego czasu w temacie zmieniło?
Na 1,2GHz lata się na kilkadziesiąt kilometrów :git: Na zlocie, przy dobrych antenach kierunkowych, nawet na 5,8GHz kolega "zrobił" 12km :DD
Jeśli chodzi o mały/lekki nadajnik 1,2GHz, to ten zbiera dobre opinie: 600mw 1.2Ghz 8-channel video transmitter (oczywiście nie na tej dołączanej antenie :mrgreen:) Jego "wada" to zasilanie z 5V...
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 15
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: No i po lataniu :)

Post autor: marek91 »

Morf, dzięki bardzo, nie wiedziałem o tym :)
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 6
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

Re: No i po lataniu :)

Post autor: morf »

Spoko Marek cieszę się że mogłem pomóc.
Done is better than perfect.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Robotyka, modele RC, modelarstwo”