No i po lataniu :)

Quadcoptery i inne bajery
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: No i po lataniu :)

Post autor: McKee »

No ale jeżeli najpierw stracimy zasięg a potem dron leci jeszcze kilometr czy dwa, czy nie wiadomo ile .... zaraz ... mamy dokładnie opisaną sytuację. Nie rozumiem: jak ten system mógłby pomóc?
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 2455
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: RE: Re: No i po lataniu :)

Post autor: mcxmcx »

McKee pisze:No ale jeżeli najpierw stracimy zasięg a potem dron leci jeszcze kilometr czy dwa, czy nie wiadomo ile .... zaraz ... mamy dokładnie opisaną sytuację. Nie rozumiem: jak ten system mógłby pomóc?
Bo eleres po 1. Nie traci zasięgu.
Po 2. Jak straci to można go namierzyć po upadku (nie jak w 2.4) po siłę sygnału.
Po 3. Prowadzi telemetrię i podaje pozycję.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 6
Posty: 3202
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1574

Re: No i po lataniu :)

Post autor: morf »

McKee pisze:No ale jeżeli najpierw stracimy zasięg a potem dron leci jeszcze kilometr czy dwa, czy nie wiadomo ile .... zaraz ... mamy dokładnie opisaną sytuację. Nie rozumiem: jak ten system mógłby pomóc?
Ogolnie niedopuszczalne zeby samo sobie lecialo, daltego nie ustawia sie failsafe z trzymaniem ostatnich wartosci kanalow.
Albo ustawiasz RTH albo drop po zlapaniu FailSafe.
Dla skrzydlatych wiadomo ze troch jeszcze poleci ale ogolnie czesto montuje sie po prostu gps.

@Marek a nie widziales ze Ci RSSI leci w dol i operujesz "na krawiedzi" zasiegu?
S3b
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
S3b
Postów w temacie: 2
Posty: 360
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:44
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: P3Steel 2.01/UM2 AE
x 103

Re: No i po lataniu :)

Post autor: S3b »

No własnie @marek91, nie miałeś skonfigurowanego failsafe w taki sposób, że po utracie kontaktu z aparaturą dron spada?
Ultimaker 2 Clone @1.75mm Bowden :: P3Steel @3mm direct :: Mostly Printed CNC ::
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: No i po lataniu :)

Post autor: olo2000pm »

No i ja właśnie z tego powodu zrezygnowałem z latania. Mi sie kiedyś urwala 500tka. Co za stres i nie chodzi o utratę sprzętu tylko o ewentualne szkody jakie taki quadcopter może spowodować. Współczuję utraty maszyny.
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: No i po lataniu :)

Post autor: Kopytko »

Wszystko pieknie dopuki lipo podpiete:( jak odepnie sie lipo to nic nie anmierzymy. Chyba ze te plytki co mowicie maja jakies swoje podtrzymanie. Dodatkowo warto miec nahrywanie obrazu w googlach. Dzieki temu mozemy wrocic do podgladu i postarac sie oszacowac gdzie spadal.ja ostatnio tez szukalem mojego w trawie. Niestety oderwalo lipo. I tez byl stres. Jak lipo podpiete to po zasiegu i buzerze nie ma najmniejszego problemu odnalezc.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
S3b
Postów w temacie: 2
Posty: 360
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:44
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: P3Steel 2.01/UM2 AE
x 103

Re: No i po lataniu :)

Post autor: S3b »

Kopytko pisze:Jak lipo podpiete to po zasiegu i buzerze nie ma najmniejszego problemu odnalezc.
Dokładnie, jest wiele możliwości na znalezienie quada o ile bateria się nie rozłączy/nie rozładuje. Testowałem beeper, który mam ustawiony na osobnym przełączniku w aparaturze. Jak się nie ma beepera skonfigurowanego jako "seek mode" to można przełączać tryby między np. acro a angle i wtedy jest pojedynczy sygnał z beepera. Jeśli quad nie ma buzzera a ma się ESC ustawione w trybie Dshot to można też je skonfigurować jako buzzer.
W trudniejszych przypadkach szukam drona za pomocą gogli - zakrywam ręką antenę polaryzacyjną i szukam drona anteną kierunkową (ustalam w ten sposób kierunek w którym mam iść gdy na przykład minąłem już miejsce upadku drona) potem wspomagam się beeperem.
Są to sprawdzone przeze mnie sposoby w bardzo głębokiej trawie:)

Żeby się zabezpieczyć na okoliczność utraty baterii to przypinam ją 2 paskami a wtyczki mam ciasno spasowane.
Ultimaker 2 Clone @1.75mm Bowden :: P3Steel @3mm direct :: Mostly Printed CNC ::
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: No i po lataniu :)

Post autor: Kopytko »

Dodatkowo mi przy slabym lipo zaczyna tesz piszczec buzzer. Ale to fakt ze nawet 2 paski potrafi urwac:(. Ostatnio ogladalem jakis modol ktory po odlaczeniu lipo przez minute wydaje dzwieki. A zeby tego nie robil trzeba szybko w ciagu 5 sek podlaczyc po nownie lipo zeby nie darl japy. Choc ani razu nie mialem problemu znalezc jak bylo lipo zawsze jak nie ma to sa schody i stres. :( i zawsze byl nie tam gdzie mi sie wydawalo ze moze byc:p
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 8907
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: No i po lataniu :)

Post autor: dziobu »

[OT]

Tak czytam ten wątek i normalnie sama stresówa. Że spadł, że zniszczył, że zgubiony.
Mój śmigłowiec jest super. Zawsze rozpieprza się na chodniku przede mną, wszystkie częsci leżą w promieniu metra i nawet biegać nie muszę. Jak latałem nad trawnikiem i zgłupiał to walnął w jedną jedyną płytę chodnikową która byłą w okolicy. To normalnie jakbym znał przyszłość; niesamowita wygoda. Nad krzaki nie poleci bo spadnie wcześniej. Sama radność. I u mnie i u domowników; wychodząc słyszę, mówione z szerokim uśmiechem "gdzie się dziś rozwalisz?" a wracając, z jeszcze większym bananem: "no ale żeś polatał; już do wyrzucenia czy naprawisz?". I wszyscy szczęsliwi ;)

A że się rozwala... no cóż. "Katastrofy w przestworzach" na żywo i miejsce w pierszym rzędzie ;) Polecam ;)
Kopytko, jacekpom, S3b, balgator, kswiorek
Awatar użytkownika
Domell
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 1141
Rejestracja: 19 kwie 2016, 12:28
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: Mendel 90 / i3 / X3D
x 174

Re: No i po lataniu :)

Post autor: Domell »

Marek, załatw jakieś maczety, "łiskacza" i możemy połazić i poszukać :)
Drukarki :
T.E.S.O.L // Gotowa do działania !
ODPOWIEDZ

Wróć do „Robotyka, modele RC, modelarstwo”