Kopter Rumuna.

Quadcoptery i inne bajery
rumun
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 18
Posty: 57
Rejestracja: 12 gru 2016, 08:13
x 1

Re: RE: Re: Kopter Rumuna.

Post autor: rumun »

MalT pisze:Koptera nie będzie? ;)
Będzie będzie. Zamówiłem na olx zestaw. Silniki Emax mt2204 2300kv, esc, kontroler cc3d Evo.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
MalT
Postów w temacie: 6
Posty: 105
Rejestracja: 30 mar 2018, 11:22
x 19

Re: Kopter Rumuna.

Post autor: MalT »

Jakie śmigła do tego zestawu?
Mendel Max 1.5+
Rostock Mini Pro - gotowa w 90%
Velleman K8200 - nie polubiliśmy się
Makerbot Replicator 5th Gen - nie polubiliśmy się
Original Prusa i3 MK3
Awatar użytkownika
corristo25
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 172
Rejestracja: 30 wrz 2017, 15:44
Lokalizacja: BB
Drukarka: FDM+Resin
x 59

Re: Kopter Rumuna.

Post autor: corristo25 »

rumun pisze:Ja to mam szczęście.
Zamówiłem sondę ph. Przyjechała sucha, nie działa.
Kolejny spór i kolejny majfrend z tekstami że wyśle nową jak tylko zakończę spór.
Przestały mi się podobać zakupy z Azji.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Masz jakiegoś strasznego pecha. Kupuje na Alli od 2015 roku i przyszły mi WSZYSTKIE paczki dokładnie z tym co zamawiałem.
Ostatnio raczej siedzę na Banggood, dużo lepszy serwis, paczki jakoś szybciej przychodzą. Cenowo różnie, czasem taniej, czasem drożej.
Jedno co mi się najbardziej podoba to że powiedzmy jest jedna oferta z danym jednym produktem, a nie tryliard jak na Aliexpres, a gdy kupujesz różne towary często są z jednego magazynu i przychodzi Ci jedna paczka, anie milion małych.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Kopter Rumuna.

Post autor: McKee »

rumun pisze:Ja to mam szczęście.
Zamówiłem sondę ph. Przyjechała sucha, nie działa.
Kolejny spór i kolejny majfrend z tekstami że wyśle nową jak tylko zakończę spór.
Przestały mi się podobać zakupy z Azji.
Źle się do tego zabierasz - nie rozpoczyna się sporu jeżeli można to wyjaśnić ze sprzedawcą. Wielu sprzedawców pisze: w razie problemów skontaktuj się bezpośrednio. Ze sprzedawcą a nie z Aliexpress. Wyślij zdjęcia, opisz problem. Daje się to rozwiązać polubownie.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 3202
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1574

Re: Kopter Rumuna.

Post autor: morf »

Mnie sie zdarzylo kilkukrotnie, ale ogonie rzeczy modelarskie zamawiam 90% z banggood.com (to nie jest reklama), na ponad 100 przesylek 2x nie doszlo ale zwrocili kase, 1x doszledl inny towar niz zamowilem wiec wyslali raz jeszcze.
Jesli chodzi o modelarstwo moze maja troche drozej ale ogolnie przez to ze dziala to jako "sklep" to nie musisz sie tluc z pojedynczym majfrendem.
Polecam poczytac fora bardziej modelarskie chociazby rc-fpv i opinie, tez zdarzaja sie problemy ale zdecydowanie rzadziej.

Nie uwazam sie za eksperta ale troche paczek przetoczylem w zyciu i z mojej strony załatwianie polubowne z Chinczykami nie ma sensu. Klamia w zywe oczy i kreca jak tylko moga.
Po 20 mailu z tlumaczeniem ze nie odpuszcze dopoki nie dostane towaru lub zwrotu zawsze problem rozwiazylal definitywnie spor na paypalu, dotyczy roznych sklepow.
Zawsze paypal tam gdzie mozna.
Done is better than perfect.
rumun
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 18
Posty: 57
Rejestracja: 12 gru 2016, 08:13
x 1

Re: Kopter Rumuna.

Post autor: rumun »

Panowie, jest klopot. Kupiłem używkę na części i nie mogę sobie poradzić z uruchomieniem cc3d z Fs-ia6.
Po kolei.
CC3D ma wgrany soft Cleanflight przez poprzedniego właściciela. Komputer płytkę widzi, łączy się, żyroskopy działają, da się włączyć silniki.
Problem mam ze spięciem cc3d z odbiornikiem. Podpinam kable, odbiornik się uruchamia, aparatura go widzi. Niestety cleanflight nie reaguje na ruchy drążków. W sofcie rx ustawione na pwm. Gdzieś mi się obiło o oczy że cleanflight musi mieć sygnał ppm. Nie wiem czy to prawda, zielony jestem.
Mam jeszcze sumator ppm. Poprzedni właściciel go używał z tym cc3d pewnie nie bez powodu.
Pomożecie?
Załączniki
IMG_20190323_084649.jpg
IMG_20190323_084713.jpg
IMG_20190323_084739.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Robotyka, modele RC, modelarstwo”