Dron do 1500 zł

Quadcoptery i inne bajery
gwidon777
Postów w temacie: 4
Posty: 275
Rejestracja: 23 sie 2020, 21:40
x 55

Dron do 1500 zł

Post autor: gwidon777 »

Chciałbym kupić drona.
Ma to być głównie zabawka dla syna (dla syna hehe :)) ale też chciałbym, żeby miał kamerkę (taką obracaną?) i gogle, żeby można było patrzeć z lotu ptaka :)
Kiedyś miałem Symę chyba X5 i fajnie to latało ale strasznie krótko trzymała bateria.
Założenie jest takie, żeby było to porządne ale też bez przesady cenowo. Wiadomo, że po miesiącu zabawy wyląduje w szafie więc nie ma co przepłacać.
Nie znam się na tym od strony dlatego proszę o polecenie konkretnego modelu. Jaki byście kupili mając około 1500 zł?
Z góry dzięki :)
VtxRtx
Postów w temacie: 3
Posty: 16
Rejestracja: 21 mar 2021, 20:50
Lokalizacja: https://t.me/pump_upp
x 2
Kontakt:

Re: Dron do 1500 zł

Post autor: VtxRtx »

Kupiłbym coś z DJI mavic albo phantom 3 professional
gwidon777
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 3204
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1578

Re: Dron do 1500 zł

Post autor: morf »

Moze jakiś stary DJI Spark skoro nie masz ambicji modelarskich.
Mavic (jedynka) jest jeszcze lepsza propozycja ale pewnie już poza budżetem.
gwidon777
Done is better than perfect.
VtxRtx
Postów w temacie: 3
Posty: 16
Rejestracja: 21 mar 2021, 20:50
Lokalizacja: https://t.me/pump_upp
x 2
Kontakt:

Re: Dron do 1500 zł

Post autor: VtxRtx »

Latałem phantomem 3 standard i powiem, że bardzo fajna zabawka. Trzeba tylko uważać, żeby nie kupić go uszkodzonego bo miewają problemy z zasięgiem (czasami lutowanie pomaga bo pada układ przestawiania mocy anteny). Poleciłbym używkę phantoma 3 professional z 4k i dobrze mieć do niego minimum 2 baterie (a najlepiej 3). Professional głownie jest w tym lepszy, że cała transmisja bezprzewodowa jest do kontrolera i do niego podłączasz telefon przez kabel USB OTG. W standardzie jest połączenie z kontrolerem + przez wifi do drona.
Podejrzewam, że gdybym bawił się mavikiem to pewno zostałbym przy nim ze względu na bardzo kompaktowe wymiary. Nie zapomnij zrobić A1/A3 uprawnień.

Ps. ja bawiłem się nim przez niecały miesiąc, kupiłem na allegro.pl z lombardu, zrobiłem co miałem zrobić i zwróciłem (:. Miał właśnie problemy z zasięgiem bo jak był tyłem to latał max 100-150 metrów a jak przodem to 200-300 metrów, a powinien wyciągać 2 kilometry.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Dron do 1500 zł

Post autor: dragonn »

Może na początek warto się zastanowić czy mówimy o dronie do nagrywania czegoś jak te wszystkie DJI czy faktycznym dronie "sportowym/freestyle".
Zależnie od wieku syna to taki dron sportowy wcale nie musi po miesiącu zabawy wylądować w szafie :).
Przy czym oczywiście jest to całkowita inna para kaloszy, drony sportowe/freestyle to zawsze trochę DIY nawet jak kupujemy gotowy zestaw, umiejętność lutowania to przy nich prędzej czy później jest potrzebna.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Dron do 1500 zł

Post autor: dziobu »

[OT]
dragonn pisze:dron sportowy wcale nie musi po miesiącu zabawy wylądować w szafie :)
Nie w miesiąc a w minutę i nie w szafie a w drzewie :D

[/OT]

Także to też warto mieć na uwadze. Takie DJI do gapienia się na okolicę czy podglądania sąsiadki jest super ale szaleństwo żadne. Za to zachowując przynajmniej minimum uwagi ciężko go stracić czy uszkodzić. Te uwagi nie pasują natomiast do drona sportowego gdzie z definicji lata się w stylu BMW 318 na lodzie :D

Nie będę robił reklamy (bo używka na prezent to średni pomysł), ale taki gadżet jak to co sprzedaję jest dobry na sam początek - właśnie do nauki. IMHO szkoda rozwalić drona za 2k bo się zgubiło orientację w przestrzeni.
dragonn, gwidon777
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2421
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 464
Kontakt:

Re: Dron do 1500 zł

Post autor: Artu »

Taki podstawowy foto/filmo pstryk, to DJI mini. W tej cenie to używany mini FMC, lub nowy SE.
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
malyhenio1
Postów w temacie: 2
Posty: 575
Rejestracja: 30 lip 2016, 14:31
x 28

Re: Dron do 1500 zł

Post autor: malyhenio1 »

Mam DJI phantoma ,mogę za 600 sprzedać
peenzano
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 28 lis 2021, 23:01

Re: Dron do 1500 zł

Post autor: peenzano »

Sam mam DJI mini 2. Bardzo łatwy w lataniu, świetna jakość nagrywanego obrazu. Raczej ciężko będzie 2 w tym budżecie, ale jak szukałem to sporo ludzi polecało Dji mini 1 więc szukałbym czegoś takiego na początek.
gwidon777
Postów w temacie: 4
Posty: 275
Rejestracja: 23 sie 2020, 21:40
x 55

Re: Dron do 1500 zł

Post autor: gwidon777 »

dragonn pisze:Może na początek warto się zastanowić czy mówimy o dronie do nagrywania czegoś jak te wszystkie DJI czy faktycznym dronie "sportowym/freestyle".
Zależnie od wieku syna to taki dron sportowy wcale nie musi po miesiącu zabawy wylądować w szafie :).
Przy czym oczywiście jest to całkowita inna para kaloszy, drony sportowe/freestyle to zawsze trochę DIY nawet jak kupujemy gotowy zestaw, umiejętność lutowania to przy nich prędzej czy później jest potrzebna.
Syn ma 13 lat. Chodzi głównie o polatanie i popatrzenie z góry. Nic poważnego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Robotyka, modele RC, modelarstwo”