Buduję HC - roast me!

Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Buduję HC - roast me!

Post autor: Berg »

@kukiz , Jak zrobiłeś idealną ramę, to tak jak podał @Domell . JEdnak jeśli nie jest idealna to ja mam taki sposób:
1. na zdjętych paskach, lub całkiem luźnych sprawdzam odległość lewego i prawego łożyska Y od krawędzi. Powiedzmy, że jak lekko przesunę do końca lewe mam na zero a prawe układa się 1.5mm od mocowania wałka, jest tam przerwa 1.5mm (no bo ramę mam lekko zwichrowaną ale to nie przeszkadza, Oczywiście na siłę bym dopchnął do krawędzi oba równo, chodzi o to by tego nie robić)
2. naciągam w miarę na oko oba paski ale tak by te odległości nie zmieniły się. by po naciągnięciu dalej po przesunięciu do końca z lewej było na zero a z prawej 1.5mm luzu.

Odnośnie siły naciągu. Trudno to opisać. ma być tak, że pasek zaczyna jakby grać, gdy go lekko brzdękniesz, jak struną w gitarze ale "zaczyna grać", nie więcej.

Gdy naciągasz paski zgodnie z opisanym wyżej pkt 1 i 2 to w małym zakresie naciąganie jednego paska powoduje że napisane się też drugi i są ostatecznie identycznie napięte. Tak że nie musisz sprawdzać, czy oba grają tak samo.

PS: gdzieś na forum już ze dwa razy to było opisywane, pewnie raz opisywałem ja innym razem @dragonn
Awatar użytkownika
artusiek
Postów w temacie: 11
Posty: 299
Rejestracja: 29 mar 2017, 22:51
Lokalizacja: Czadrów
Drukarka: PrusMK3s,Fullbear...
x 54

Re: Buduję HC - roast me!

Post autor: artusiek »

Przepraszam , że dopiero dziś .... czas ( dokładniej brak ! ) , awarie ... czyli życie
Mocowanie znalazłem ...dawno temu ... Thingiverse , ale nie pamiętam dokładnej nazwy .

Teraz czas na poprawki .... czyli śruba trapezowa z źle zamontowaną nakrętką bezluzową ... no i oczywiście rozstaw prowadnic 12mm ... się drukuje ( p3steel padła czyli do remontu )

Przy okazji zminie zasilanie na 24V - na 12 bardzo wolne grzeje się stół .
Mam także pytanie ... dotychczas pracowałem na Cura ( na ubuntu wersja dość stara 3.1 - ale działa dobrze) , ale po różnych opisach na forach postanowiłem spróbować Slicer Prusa Edition ... ale o ile na Cura przygotowane pliki z gcode po prostu się drukują , to z Slicer PE są jaja! Przy zerowaniu osi Z piszczy , trzaski ( na zaraz wybuchnie ! ) , po czym ryje dyszą po stole , extruder nie podaje filamentu ... Może kody startowe pomogą...jak będzie chwila sprawdzę .

Ponieważ szykuję części do poprawek hevo powiedzcie co jeszcze poprawić ...
Załączniki
IMG_3494.jpeg
IMG_3490.jpeg
IMG_3487.jpeg
Artusiek
Prusa MK3s ; FullBear ; Bambu X1 , Hevo ( duża przeróbka)
ODPOWIEDZ

Wróć do „HyperCube”