Kolejny Hypercube EVO

ltorhan
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 30
Posty: 50
Rejestracja: 05 wrz 2017, 11:40
x 6

Re: Kolejny Hypercube EVO

Post autor: ltorhan »

Rzeczywiscie to chyba slaby pomysł. Po prostu musze sobie zrobić chimere z mocowaniem pod karetke hypercube i tyle :D Jak myslicie jakie aluminium zastosowac na radiator? zwykłe PA9 styknie?
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: Kolejny Hypercube EVO

Post autor: kretu »

@rafaljot może to niezgodne z teorią ale u mnie diody poprawiły wydruki na A4988.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Kolejny Hypercube EVO

Post autor: dragonn »

Wydaje mi się że to nie tylko kwestia stepsticka ale również silników, przecież ich parametry też mają znaczenie.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 13
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Kolejny Hypercube EVO

Post autor: Berg »

zazwyczaj robi się to tak,
1. masz dwa oddzielne bloki i schładza się nie drukujący by zmniejszyć wypływanie filamentu.
Niektóre głowice są tak konstruowane, np te z radiatorem z PEEK by w trakcie tego ochładzania lekko się kurczyły, co dodatkowo powoduje podniesienie dyszy nieaktywnej. Dwie V6 mogą nie dać tego efektu.

2. albo masz tylko jeden blok i jedną dyszę raczej tylko do materiałów tego samego rodzaju - np dwa kolory PLA


jakkolwiek przy dwóch v6 podstawa to rozwiązać ustawienie wysokości. Zrobił bym dokręcanie głowic od góry. i wsadził tam jakoś coś w rodzaju uszczelki, z TPU na przykład, tak by dokręcając słabiej, mocniej można było skorygować w tolerancji +- 0.5mm

Musi tak być bo inaczej ustawienie tego to będzie dramat. nawet dwie dysze od tego samego producenta mogą być różnej wysokości.
ltorhan
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 30
Posty: 50
Rejestracja: 05 wrz 2017, 11:40
x 6

Re: Kolejny Hypercube EVO

Post autor: ltorhan »

temat chimery ogarniety, produkcja w trakcie, natomiast mam problem ze stołem. mam ten mk3 300x300 alu z chinczykowa. oczywiscie krzywy jak zło. W którą stronę iść żeby to poprawic? podpora od dołu w kształcie litery X czy szyba? Czy moze jedno i drugie? Myslałem o zrobieniu takiej podpory z nierdzewki pytanie czy ona nie będzie również krzywa. Z kolei można kupić szkło typu FLOAT czyli idealnie płaskie 3 lub 4mm. drugi wieczor siedze no ale nie idzie tego wypoziomowac, stol podparty na kątach a na środku doł... :/
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 13
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Kolejny Hypercube EVO

Post autor: Berg »

najpierw go wyprostuj. kładziesz na samych krajach na dwóch listewkach około 7mm wysokie. Ale zaczać mozna od 5mm. no i naciskasz z wyczuciem. w zależności jak jest wygięty. JAk jest jakby z walca to lepiej.

Jak sferycznie, to gorzej - to samo możesz zrobić w drugim kierunku i w przekątnych

da się zejść do tolerancji w okolicach 0.1mm w ten sposób

dalej możesz go zabrać i do kogoś by Ci go splanował na frezarce, czy czymś.

Potem najlepiej i tak założyć szybę. zwykła 3mm od pobliskiego szklarza. Popatrzyć tylko czy prosta. Najlepiej od razu 2-3 za 20zł.
ltorhan
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 30
Posty: 50
Rejestracja: 05 wrz 2017, 11:40
x 6

Re: Kolejny Hypercube EVO

Post autor: ltorhan »

Mam zamiar go zdjac i podprostowac, zfrezowac moge sam. Pracuje przy obróbce CNC, tylko nie bardzo jest z czego stol ma bodajze 3mm. Szyba bedzie chyba najlpeszym wyjsciem.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 13
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Kolejny Hypercube EVO

Post autor: Berg »

myślę, żę w okolicach do 0.3 można zbierać... ale pod szybe to nie ma takiego znaczenia. wystarczy ręką wyprostować.
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2422
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 469
Kontakt:

Re: Kolejny Hypercube EVO

Post autor: Artu »

ltorhan pisze:...natomiast mam problem ze stołem. mam ten mk3 300x300 alu z chinczykowa. oczywiscie krzywy...
W zamierzeniach producenta to nie jest stół, tylko grzałka na podkładzie aluminiowym :shock: Dajesz stół z płyty aluminiowej (ja mam 6mm), pod nią grzałka i pod grzałką izolacja termiczna, i wszystko jest jak trzeba. Stosowanie samej grzałki jako stołu zemści się, bo nawet jak to "wygładzisz", to taka cienizna podczas grzania zaraz się "zwichruje", będzie odstawać od szyby, szyba również będzie się "falować" i w efekcie nigdy prawidłowo nie wypoziomujesz stołu :DD
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
ltorhan
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 30
Posty: 50
Rejestracja: 05 wrz 2017, 11:40
x 6

Re: Kolejny Hypercube EVO

Post autor: ltorhan »

Pochwale sie pierwszym większym wydrukiem. Osłona dłoni do motocykla crossowego. narazie wydruk próbny pet-g DD warstwa 0.3.
Slideshow-> https://www.facebook.com/ltorhan/videos ... 6081843808
Załączniki
IMG_20180113_210527.jpg
IMG_20180113_210509_HHT.jpg
IMG_20180113_210456.jpg
Kopytko, Berg
ODPOWIEDZ

Wróć do „HyperCube”